Witaj,
Gościu!

Subtelności makijażu permanentnego

Dodano 2 miesiące temu przez Vean Gdansk

Porozmawiajmy o zawiłościach makijażu permanentnego, przyjrzyjmy się bliżej mikropigmentacji brwi.

Tatuowanie kosmetyczne brwi uzyskuje się poprzez mikropigmentację. Dzięki temu zabiegowi kobiety mogą trwale wyglądać „w pełnym stroju”! Podobnie jak w przypadku tatuażu, mikropigmentacja dostarcza pigmenty pod powierzchnię skóry, tworząc długotrwały efekt makijażu.

Wybór mistrza makijażu permanentnego

Jeśli chcesz wykonać makijaż permanentny, koniecznie znajdź licencjonowaną stylistkę, która specjalizuje się w trwałej ondulacji. Zbadaj portfolio i spróbuj dowiedzieć się, czy poprzedni klienci są zadowoleni z pracy Twojego potencjalnego mistrza. Główną zaletą wizyty u specjalisty medycznego (w przeciwieństwie do zwykłego tatuatora) jest to, że otrzymasz doświadczonego specjalistę w określonej dziedzinie. Najczęściej kobiety chcą uzyskać naturalny efekt makijażu permanentnego w celu podkreślenia własnej urody.

Techniki związane z tym rodzajem tatuażu zostały opanowane przez wykwalifikowanych specjalistów medycznych, aby zapewnić łatwy i przyjemny proces nakładania makijażu permanentnego. Wizażystką permanentną może być lekarz, pielęgniarka lub inny personel medyczny. Oczywiście każda procedura obejmująca tatuowanie i makijaż permanentny powinna być przemyślana i wyważona. Koniecznie sprawdź portfolio i reputację potencjalnego pracownika służby zdrowia.

Przed wyborem makijażu permanentnego należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników:

Wybór koloru i kształtu

Kolor, który wybierzesz do pigmentacji brwi, możesz wybrać spośród gotowych pigmentów lub wykonać na zamówienie, aby dopasować go do odcienia skóry. Konsultacja ze swoim stałym specjalistą od makijażu to najlepszy sposób na ustalenie, który kolor jest dla Ciebie odpowiedni. Gdy już masz odpowiedni kolor, celem jest stworzenie brwi, które są naturalne i symetryczne. Twoja stylistka starannie dobierze odpowiedni kształt brwi do typu twarzy, aby projekt spełniał Twoje oczekiwania. Po uzgodnieniu koloru i kształtu można rozpocząć proces mikropigmentacji.

Proces

Zabieg mikropigmentacji brwi może trwać od 30 minut do dwóch godzin. Twoja stylistka może użyć jednej z trzech standardowych metod nakładania makijażu: roll-on, rotacyjna lub ręczna. Czasami artyści łączą te trzy techniki, aby stworzyć oszałamiający i naturalny efekt.

Okres gojenia

Po zakończeniu procedury, podobnie jak w przypadku wszystkich tatuaży, twoje nowe brwi będą musiały przejść proces gojenia. Należy pamiętać, że proces gojenia będzie bardzo podobny do gojenia konwencjonalnego tatuażu. Na początku staną się trochę "twarde", pojawią się płatki, ale w końcu zagoją się całkowicie. Na początku kolor będzie zbyt ciemny. Jest to typowe dla kosmetycznego tatuażu brwi. Kilka tygodni po wygojeniu kolor stanie się znacznie bardziej naturalny. Jeśli kolor jest zbyt jasny, możesz wrócić do swojego mistrza w celu ponownego kolorowania.

Dlaczego makijaż permanentny jest tego wart?

Twoje brwi mogą być jedną z najbardziej atrakcyjnych cech Twojej twarzy; bezgłośnie wyrażają Twój temperament, pokazują Twój nastrój i oczywiście estetycznie poprawiają Twój wygląd. Również brwi doskonale podkreślają piękno Twoich oczu, możesz rozważyć makijaż permanentny z kilku powodów:

1.Mikropigmentacja brwi pozwala wyglądać nieskazitelnie w każdej chwili, bez konieczności poprawiania makijażu w ciągu dnia.

2.Możesz całkowicie zmienić kształt brwi i doprowadzić go do ideału.

3.W zależności od upodobań możesz wybierać między trwałymi i półtrwałymi brwiami.

4.Jest to również świetna opcja dla tych, którzy mają „pecha” z brwiami, co oznacza, że jest ich niewiele lub nie ma ich wcale.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się