Witaj,
Gościu!

Artykuły

Znaczenie tatuażu sztylet

Tatuaż przedstawiający sztylet to motyw znany i lubiany od wielu lat. Początków jego popularności należy doszukiwać się jeszcze na przełomie XIX i XX wieku, w czasach dominacji stylu Amerykańskiego Tradycyjnego, czyli tego, który ewoluował z typowo marynarskich wzorów i poszedł w kierunku o wiele bardziej urozmaiconym, gdzie sztylety lubiły ścielić się gęsto. Co kryje się za tą konkretną bronią białą i z jakich powodów umieszczane są na skórze? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Pierwszy na świecie tatuaż wykonany na odległość

Newsy - 17.03.2021

Niedawno doszło do bez precedensowego wydarzenia, które jest czymś niezwykle pionierskim zarówno dla branży technologicznej, jak i również dla tatuatorskiej. Chodzi o pierwszy na świecie tatuaż, który został wykonany na odległość. Jakby tego było mało, powstał na przedramieniu znanej holenderskiej aktorki. Zaciekawiony jak to w ogóle możliwe? Poniżej wszystko jest dokładnie wyjaśnione, więc zapraszam do lektury.

5 kobiet, które miały wpływ na sztukę tatuażu

Wiedza - 08.03.2021

Branża, jaką jest sztuka tatuażu, pokonała długą drogę do momentu, w jakim znajduje się dzisiaj. Na przestrzeni lat dochodziło do wielu kluczowych wydarzeń, które wywierały na nią duży wpływ. Były to z pewnością wynalezienie maszynki elektrycznej do tatuowania, pojawienie się nowych oryginalnych stylów, czy zerwanie z łatką domeny kryminalistów. Niegdyś tatuaże były realizowane praktycznie tylko od mężczyzn dla mężczyzn i nie do pomyślenia było to, żeby płeć piękna brała w tym czynny udział. Jak w każdej dziedzinie tak i tutaj musiało dojść do przewrotu i chciałbym przybliżyć sylwetki kobiet, które wyszły tym zasadom naprzeciw i wkroczyły do świata tatuażu z przysłowiowego buta.

Kim był Samuel O'Reilly twórca elektrycznej maszynki do tatuażu

Wiedza - 24.02.2021

Każdy, kto interesuje się choć trochę tatuażem, zapewne kojarzy, jak wygląda maszynka do tatuowania. Dziś nie chcę rozmawiać o jej technicznej stronie, tylko chciałbym przybliżyć historię człowieka, który stoi za jej wynalezieniem. Jego życiorys jest całkiem zawiły i można powiedzieć, że nieco tajemniczy ze względu na niewiele informacji, jakie można znaleźć na jego temat. Niemniej udało mi się ustalić parę ciekawych rzeczy. Zapraszam do lektury o pierwszym tatuażyście, który dzierżył w swych dłoniach elektryczną maszynkę do tatuażu, a mowa będzie o Samuelu O’Reilly.

Shia LaBeouf zrobił prawdziwe tatuaże na potrzeby filmu

Ciekawostki - 15.02.2021

Shia LaBeouf to aktor znany przede wszystkim z serii filmów akcji Transformers, opowiadających o walce kosmicznej rasy robotów, która potrafi przybierać postać normalnych w naszym świecie samochodów. Ma on na koncie kilka innych bardziej ambitnych ról i myślę, że postać, w którą wcielił się w filmie „The Tax Collector” można do nich jak najbardziej zaliczyć. Pomimo tego, iż sam tytuł ma wiele niedociągnięć.

Co Biblia mówi o tatuażach?

Wiedza - 10.02.2021

Tatuaże z motywami religijnymi towarzyszą tej sztuce naprawdę od długiego czasu. Pomimo tego wciąż znajdzie się masa osób, które stwierdzą, że tatuowanie ciała jest niemoralne i niezgodne z tym co głosi, chociażby Biblia. Chciałbym przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej i wykazać, czy osoby wierzące mają czego się obawiać jeśli, na którymś etapie swojego życia zdecydują się na wykonanie tatuażu.

Tatuaże Dody - od miłosnego wyznania po usuwanie laserowe

Zdrowie i uroda - 30.01.2021

Dorota Rabczewska znana szerszej publiczności pod pseudonimem artystycznym Doda swego czasu była wielką entuzjastką tatuaży. Odważne kreacje, które wybierała na swoje koncerty i inne publiczne wydarzenia z łatwością pozwalały dojrzeć na jej ciele wytatuowane wzory. To jednak w ostatnim czasie mocno się zmieniło, ponieważ wokalistka postanowiła zmienić swój wygląd, usuwając tym samym tatuaże, które przez wiele lat nosiła z dumą na swojej skórze.

Tatuaże z bohaterami Wiedźmina

Historia łowcy potworów Geralta z Rivii została zapoczątkowana przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego w latach dziewięćdziesiątych. Saga do dziś cieszy się ogromną popularnością w Polsce i poza jej granicami. Trzeba jednak pamiętać, że dopiero seria gier wydanych przez CD Projekt RED rozsławiła wiedźmińskie uniwersum na cały świat, a w szczególności jej ostatnia odsłona, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon. W obliczu tak dużej popularności nie dziwi fakt, że fani przygód Wiedźmina zaczęli tatuować na ciele motywy nawiązujące do ulubionych bohaterów. Właśnie takim dziarom chciałbym się bliżej przyjrzeć.

Tatuaże w grach wideo: Assassin's Creed Valhalla

Seria Assassin’s Creed doczekała się niedawno swej 12 odsłony! Odkąd pojawiła się po raz pierwszy na rynku gier wideo w jej strukturze zmieniło się naprawdę wiele i gracze, którzy do tej pory narzekali na wtórność mechanik i powtarzalność misji dostali produkt, który powinien zaspokoić ich wymagania. Wśród tych ludzi znalazłem się również ja i muszę powiedzieć, że Ubisoft tym razem mocno się postarał. Nie chcę rozpisywać się za dużo o samej grze, albowiem to nie recenzja, tylko chciałbym docenić jeden z jej aspektów, czyli customizację postaci, a konkretniej mówiąc tatuaże.