Witaj,
Gościu!

Artykuły

Pielęgnacja tatuażu - jak dbać o tatuaż?

Zdrowie i uroda - 28.07.2021

Pielęgnacja świeżego tatuażu jest niezwykle ważnym etapem, do którego należy podejść na poważnie. Na różnych stronach internetowych można spotkać wiele historii ze źle wygojonym tatuażem w tle. Jeśli nie chciałbyś zostać jednym z bohaterów tego rodzaju opowieści, to powinieneś zaznajomić się z niniejszym poradnikiem. Dzięki niemu ukończysz proces gojenia dziary ze wzorowym wynikiem! Przedstawię krok po kroku i omówię wszystkie punkty, tak żebyś nie miał żadnych wątpliwości odnośnie tego, co robić i jakich preparatów użyć, gdy już wrócisz do domu po wizycie u tatuażysty.

Jak robiono tatuaże w różnych zakątkach świata

Wiedza - 14.07.2021

Tatuaże znane są ludzkości od tysiącleci i przez cały ten czas ewoluowały do tego, co możemy podziwiać obecnie. Proces tatuowania, a zwłaszcza narzędzia do tego służące wyglądały nieco inaczej w różnych kulturach na świecie, zanim w ręce tatuażystów trafiły profesjonalne elektryczne maszynki. Czytaj dalej jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak wykonywano tatuaże w różnych zakątkach świata.

Ojciec wytatuował sobie identyczne znamię, jakie ma jego syn

Newsy - 19.06.2021

Każdego z nas dotykają kompleksy odnośnie własnego ciała, większe bądź mniejsze. Jednak niektórym osobom doskwierają one o wiele bardziej w codziennym życiu, czego przykładem może być młody chłopak, na którego ciele znalazło się dużych rozmiarów znamię. Ojciec chłopca zrobił coś, za co należy mu się szacunek, albowiem wytatuował sobie niemalże identyczne znamię jak jego syn, aby ten nie czuł się dłużej osamotniony ze wstydliwym dla niego tematem.

Tatuaże na palcach - małe dzieła sztuki

Obszar na palcach jest bardzo fajnym miejscem na tatuaż, co w szczególności jest wykorzystywane przy okazji wszelakiej maści krótkich napisów. To coś, co od zawsze mi się podobało, ale na palcach można pokusić się o wiele bardziej złożone projekty, które prawie w niczym nie będą ustępować większym wzorom na innych partiach ciała i właśnie im chciałbym się przyjrzeć.

Tatuażystka tworząca tatuaże z efektem podwójnego widzenia

Artyści tatuażu - 23.04.2021

Jakiś czas temu miałem okazję napisać parę słów o artystce z Meksyku, która tworzy haftowane tatuaże, wyraźnie wybijające się na tle pozostałych. Tym razem chciałbym powiedzieć o innej dziewczynie z tego kraju, która również charakteryzuje się ciekawym stylem. Poznajcie Yatzil Elizalde, tatuażystkę, która tworzy dziary, przyprawiające ludzi o zawrót głowy i to dosłownie!

Tatuaże z filmowymi wcieleniami Jokera

Na wielkim ekranie Joker pojawił się w czterech różnych kreacjach aktorskich. Każda z nich podchodzi do tej postaci w indywidualny sposób, tworząc odrębną wizję zawsze uśmiechniętego gangstera. Bez wątpienia Joker jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czarnych charakterów z komiksów i filmów. Myślę, że śmiało można go nazwać ikoną popkultury i postawić obok równie popularnego Darth Vadera z Gwiezdnych Wojen. Popularność tego antybohatera widoczna jest także w tatuażach, gdzie jego wizerunek jest wręcz rozchwytywany. Wzorów z jego udziałem jest mnóstwo i fajne jest to, że Jokera można przedstawić na masę różnych sposobów, właśnie za sprawą jego licznych wcieleń.

Znaczenie tatuażu sztylet

Tatuaż przedstawiający sztylet to motyw znany i lubiany od wielu lat. Początków jego popularności należy doszukiwać się jeszcze na przełomie XIX i XX wieku, w czasach dominacji stylu Amerykańskiego Tradycyjnego, czyli tego, który ewoluował z typowo marynarskich wzorów i poszedł w kierunku o wiele bardziej urozmaiconym, gdzie sztylety lubiły ścielić się gęsto. Co kryje się za tą konkretną bronią białą i z jakich powodów umieszczane są na skórze? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.