Witaj,
Gościu!

Artykuły

Wywiad z Aldoną Szery - wszechstronną tatuażystką z Warszawy

Artyści tatuażu - 21.07.2022

Aldona to tatuażystka z krwi i kości, która jak sama przyznaje, marzyła o pracy w tym zawodzie, odkąd pamięta. Posiada wieloletnie doświadczenie (12!), które zdobywała w czasach, kiedy na terenie Warszawy funkcjonowało raptem kilka salonów tatuażu. Patrząc po tym jak wiele obecnie jest tatuażystów w stolicy, wydaje się to ciężkie do uwierzenia. Jednak wszystko ma swój początek, a Aldona w nim uczestniczyła i widziała na własne oczy rozwój branży tatuatorskiej w Polsce, dzięki czemu mogła podzielić się ze mną kilkoma spostrzeżeniami na ten temat. To obszerny wywiad (choć w tym przypadku bardziej pasuje stwierdzenie rozmowa) z utalentowaną artystką tatuażu, która na co dzień tatuuje w swoim warszawskim studiu. W wywiadzie poruszyliśmy rozmaite tematy dotyczące jej pracy, zawodu tatuatora w ogóle, jak i również samej branży. Jakie były początki? Jak fach tatuażysty prezentuje się na dzień dzisiejszy? Jakie są prognozy na przyszłość? Tego wszystkiego i ciut więcej dowiecie się z rozmowy z Aldoną. Zapraszam do lektury.

Lil Uzi Vert z nowym tatuażem wartym 200 000 dolarów

Newsy - 06.07.2022

Na jednym z dużych festiwalowych koncertów raper znany pod pseudonimem Lil Uzi Vert, pokazał się w odświeżonym wyglądzie. Nie chodzi tutaj o nowe ubrania, czy szaloną fryzurę, tylko o ogromnych rozmiarów tatuaże, które pokryły powierzchnię całych pleców i torsu. Wygląd dziar i ich wykonanie jest naprawdę świetne i warto im się przyjrzeć bliżej.

Amerykański policjant usunięty ze służby przez tatuaż

Newsy - 22.06.2022

Wydawać mogłoby się, że społeczna akceptacja tatuaży idzie w dobrym kierunku, jednak wciąż można natrafić na przypadki dyskryminacji ludzi przez wzgląd na ich wytatuowane ciało. Najnowszym tego przykładem jest amerykański policjant, który przez swój tatuaż został zwolniony z pracy. Czy był ku temu słuszny powód?

Tatuaże Kratosa i nordyckich bogów w grze God of War

Kratos to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci ze świata gier wideo. W szczególności jeśli skupimy się na miłośnikach ogrywania tytułów na konsoli PlayStation od Sony, gdyż to właśnie na tej platformie pojawił się po raz pierwszy i przez długie lata trwania serii, nie pojawiał się nigdzie indziej. Zmieniło się to dopiero w styczniu 2022 roku przy okazji premiery najnowszej gry God of War na PC. Czemu piszę o nim na blogu o dziarach? Otóż Kratos znany jest ze swojego charakterystycznego czerwonego tatuażu, a w najnowszej odsłonie pojawia się szereg postaci, które również parają dużą sympatią do tuszu i igieł.

Jak chronić tatuaż przed wyblaknięciem

Zdrowie i uroda - 12.04.2022

Wizyta u tatuażysty i wykonanie tatuażu to zaledwie połowa roboty, druga tak samo ważna i bardziej czasochłonna dotyczy codziennej pielęgnacji tatuażu. Nie mówię tutaj o świeżej dziabie, o którą trzeba zadbać do momentu pełnego wygojenia. Mam na myśli wieloletni proces, polegający na smarowaniu wytatuowanej skóry specjalistycznymi preparatami, które pomogą w zachowaniu dobrego wyglądu twojej dziary.

Tatuaż z okazji ukończenia 100 lat? Oczywiście, że tak!

Newsy - 04.03.2022

Gloria to kobieta w podeszłym wieku, która swoim stylem życia dobitnie pokazuje, że wiek to tylko liczba i nie ma, co się nią sugerować. Patrząc na nią ciężko uwierzyć, że właśnie skończyła 100 lat, a co najlepsze z tej okazji postanowiła zrobić sobie prezent, taki jaki można otrzymać tylko i wyłącznie w studiu tatuażu.

Holenderska artystka Kirsten Roodbergen, która "tatuuje" na dłoniach z drewna

Ciekawostki - 25.02.2022

Zdarza się, że sztuka tatuażu i sztuka jako bardziej tradycyjne dzieła artystyczne przecinają swoje drogi. Jest to ciekawa sprawa, bo pokazuje, że tatuaże mogą wylądować nie tylko na ludzkiej skórze, ale także np. na drewnianych przedmiotach, jak ma to mniejsce w tym przypadku. Poznaj artystkę, która miłość do tatuowania, przeniosła w nieco inne miejsce.

Pogląd na tatuaże w największych religiach na świecie

Wiedza - 19.02.2022

Mamy XXI wiek i czasy, w których tatuaże stały się niezwykle popularnym sposobem na wyrażanie siebie. Dawniej tatuowanie nie było tak szeroko akceptowane i wciąż w społeczeństwie można dostrzec pokłosie tamtego stanu rzeczy. Niektóre z uprzedzeń wywodzą się między innymi z religii, w których uważane są za niedozwolone i grzech przeciwko Bogu. Chciałbym przyjrzeć się kwestiom tatuaży w największych religiach funkcjonujących obecnie na świecie i zagłębić się w to, co święte pisma oraz kapłani mają do powiedzenia swoim wyznawcom w tym temacie.

Znaczenie tatuażu kota

Koty tak samo jak psy, w większości przypadków są udomowione i można znaleźć je wszędzie tam, gdzie postanowili zatrzymać się ludzie. Zarówno jedne, jak i drugie czworonogi są ukochanymi towarzyszami życia codziennego. Jednak, czy zastanawiałeś się, jak koty były postrzegane w dawnych czasach i w różnych zakątkach świata? Jest to całkiem ciekawe zagadnienie, zwłaszcza że wiele osób lubi tatuować swoje pociechy, nadanie im specjalnego znaczenia może być dodatkowym atutem. W szczególności dla ludzi, którzy zwracają uwagę na to, aby ich tatuaż miał jakieś większe znaczenie.