Witaj,
Gościu!

Artykuły

Styl Blast Over, czyli jak poradzić sobie ze starym tatuażem

Wiedza - 21.10.2021

W życiu można żałować wielu rzeczy i często do tego nieszczęsnego grona zaliczają się tatuaże. Czasem jest to wynikiem wyboru nieodpowiedniego tatuażysty, a czasem po prostu czystej głupoty, której w późniejszych latach się żałuje i wstydzi. Skutecznych sposobów na poradzenie sobie z niechcianym tatuażem jest kilka, ale w tym artykule chciałbym skoncentrować się głównie na metodzie kryjącej się pod nazwą Blast Over.

Pierwsza w historii Nowej Zelandii Minister z tatuażem na twarzy

Newsy - 14.10.2021

W Polsce przedstawiciele parlamentu raczej nie posiadają tatuaży lub się z nimi publicznie nie obnoszą. W końcu pod garniturem i koszulą skrojonymi na miarę można ukryć całkiem sporo rzeczy. Są to jednak tylko spekulacje. Podobnie sprawy mają się w innych europejskich państwach i większości krajów na świecie (tak przynajmniej mi się wydaję). Inaczej sprawa ma się na szczytach władzy w Nowej Zelandii i o tym właśnie chciałbym tutaj napisać.

Były mistrz UFC zrobił tatuaż, który miał mu dać rewanż ze znanym Youtuberem

Newsy - 02.10.2021

W sierpniu miał miejsce pojedynek bokserski pomiędzy byłym mistrzem UFC Tyronem Woodley’em a światowej sławy youtuberem Jake’em Paul’em. Niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył ten drugi, lecz nie to jest dla mnie największa sensacją. W ringu padła propozycja rewanżu pod warunkiem, że przegrany wytatuuje sobie napis „I love Jake Paul”, co trzeba przyznać jest całkiem upokarzające. Jak akcja potoczyła się dalej?

Wiernie oddane tatuaże w Wiedźminie 3

Wiedźmin 3 to niewątpliwie jedna z najlepszych gier z gatunku RPG (i gier jako takich w ogóle) w historii branży gier wideo. Wróciłem do niej kolejny raz, tym razem chcąc ukończyć dwa pełnoprawne dodatki fabularne i widząc bardzo często postacie z licznymi tatuażami na ciele, pomyślałem, że warto napisać o tym parę słów, w końcu to strona poświęcona tatuażom.

Tatuaż na powiekach to nie tylko makijaż permanentny

Wiedza - 15.09.2021

Tatuaże na powiekach w naszym kraju zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników, co jeszcze parę lat wstecz nie było takie oczywiste. Z tego względu postanowiłem zagłębić się w ten temat, żeby móc przybliżyć wam wszystkie niezbędne kwestie związane z tatuowaniem tego delikatnego miejsca na ciele, ponieważ proces ten różni się znacznie od pracowania na „normalnej” skórze.

Student z Włoch wytatuował na ręce certyfikat COVID

Newsy - 07.09.2021

Mijają kolejne miesiące a wirus, jakim jest Covid-19 szaleje na świecie. W zależności od kraju sytuacja z nim związana jest dla ludności mniej lub bardziej uciążliwa. Coraz częściej spotkać można się ze specjalnymi certyfikatami, zwanymi również paszportami, które mają pomóc w identyfikowaniu osób, które zdecydowały się na przyjęcie szczepionki na Covid-19. Młody student z Włoch postanowił pójść o krok dalej, tatuując sobie na ręce kod QR, będący odpowiednikiem jego certyfikatu.

Mordercze Teletubisie od tatuażysty z Oslo

Artyści tatuażu - 24.08.2021

Ludzie wychowani w latach 90 z pewnością kojarzą program telewizyjny, jakim były Teletubisie. Kojarzą się one raczej z czymś pozytywnym, w końcu skierowane były do małych dzieci. Pewien artysta postanowił jednak naddać im zgoła inny ton, co spodobało mi się na tyle, by napisać o tym parę zdań i przy okazji przybliżyć wam jego prace, które totalnie wpadają w moje gusta jeśli chodzi o tatuaże.

Wytatuowany Guy Pierce w filmie Memento

Christopher Nolan dziś jest uważany za jednego z najlepszych reżyserów naszych czasów. Zasłużył sobie na taką opinię wśród ludzi i krytyków poprzez dostarczanie na ekrany kin wielu znakomitych filmów, w których dodatkowo odpowiedzialny był za scenariusz. Myślę, że można powiedzieć, że to film „Memento” przetarł mu drogę do wielkiej kariery i właśnie o tym tytule chciałbym napisać parę zdań, ponieważ tatuaże odgrywają tutaj niezwykle istotną rolę.

Jak robiono tatuaże w różnych zakątkach świata

Wiedza - 14.07.2021

Tatuaże znane są ludzkości od tysiącleci i przez cały ten czas ewoluowały do tego, co możemy podziwiać obecnie. Proces tatuowania, a zwłaszcza narzędzia do tego służące wyglądały nieco inaczej w różnych kulturach na świecie, zanim w ręce tatuażystów trafiły profesjonalne elektryczne maszynki. Czytaj dalej jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak wykonywano tatuaże w różnych zakątkach świata.