Witaj,
Gościu!

Artykuły

Tatuaże z bohaterami Wiedźmina

Historia łowcy potworów Geralta z Rivii została zapoczątkowana przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego w latach dziewięćdziesiątych. Saga do dziś cieszy się ogromną popularnością w Polsce i poza jej granicami. Trzeba jednak pamiętać, że dopiero seria gier wydanych przez CD Projekt RED rozsławiła wiedźmińskie uniwersum na cały świat, a w szczególności jej ostatnia odsłona, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon. W obliczu tak dużej popularności nie dziwi fakt, że fani przygód Wiedźmina zaczęli tatuować na ciele motywy nawiązujące do ulubionych bohaterów. Właśnie takim dziarom chciałbym się bliżej przyjrzeć.

Tatuaże w grach wideo: Assassin's Creed Valhalla

Seria Assassin’s Creed doczekała się niedawno swej 12 odsłony! Odkąd pojawiła się po raz pierwszy na rynku gier wideo w jej strukturze zmieniło się naprawdę wiele i gracze, którzy do tej pory narzekali na wtórność mechanik i powtarzalność misji dostali produkt, który powinien zaspokoić ich wymagania. Wśród tych ludzi znalazłem się również ja i muszę powiedzieć, że Ubisoft tym razem mocno się postarał. Nie chcę rozpisywać się za dużo o samej grze, albowiem to nie recenzja, tylko chciałbym docenić jeden z jej aspektów, czyli customizację postaci, a konkretniej mówiąc tatuaże.

Znaczenie tatuażu tygrysa

Tygrys to piękne i dumne stworzenie, które jednocześnie jest znakomitym łowcą w świecie przyrody. Mówi się o tym, że to zwierze nie posiada w swoim środowisku naturalnych wrogów, co dobitnie pokazuje jego drapieżną naturę i to jak bardzo jest niebezpieczny. Tygrysy od tysięcy lat fascynują ludzi na całym świecie swym majestatycznym wyglądem i zabójczymi umiejętnościami i niestety to właśnie człowiek doprowadził do tego, że gatunek ten jest na granicy wymarcia. Miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stanie, a tygrysów będzie coraz więcej, tak samo jak ma to miejsce z tatuażami z ich udziałem.

Noc w łóżku z nowym tatuażem - na co zwrócić uwagę

Wiedza - 19.11.2020

Często dostaję pytania dotyczące pielęgnacji tatuażu, ale będąc szczerym, nigdy nie musiałem odpowiadać na kwestie związane ze spaniem i świeżym tatuażem. Zauważyłem, że ten temat nie zaprząta zbyt wielu głów, a szkoda, bo pierwsze dni po wyjściu ze studia są kluczowe dla późniejszego wyglądu dziary. Znajdziesz tu kilka wskazówek, które mogą wydawać się banalne, lecz są po prostu pomocne.

Tatuaże dla kobiet pod piersiami - wzory przyciągające wzrok

Miejsce pod piersiami u kobiet wydaje się perfekcyjne na tatuaż. Wytatuować można tam oczywiście wszystko według swojego uznania. Niemniej jednak tymi najbardziej atrakcyjnymi dla oka moim zdaniem są tatuaże przypominające rozmaite zdobienia, zwane tu i ówdzie ornamentami. Przygotowałem całkiem sporo zdjęć, na których widnieją właśnie tego typu projekty, czasem wzbogacone o dodatkowe elementy.

Rodzaje maszynek do tatuażu - wprowadzenie

Wiedza - 27.10.2020

Techniczna strona sztuki tatuażu wiele osób może po prostu nie interesować, ponieważ liczy się dla niech wyłącznie kunszt artystyczny danego tatuażysty. Nie wszyscy jednak wybierają takie podejście i lubią zagłębić się w arkana tatuowania, tak aby nie stanowiły dla nich kompletnie czarnej magii. Postanowiłem przybliżyć budowę i działanie maszynek do wykonywania tatuażu, które nieco się od siebie różnią.

Starożytne rzeźby połączone ze współczesnymi tatuażami

Ciekawostki - 08.10.2020

Fabio Viale to światowej sławy włoski rzeźbiarz, który zajmuje się studiowaniem starożytnych rzeźb i odtwarzaniem ich z niesamowitą precyzją. Jego prace ciężko odróżnić od oryginału, ponieważ tak mocno skupia się na odtworzeniu wszystkich detali. Ciekawy jest jego projekt, który polega na pokrywaniu stworzonych przez niego rzeźb malowidłami, wyglądającymi jak współczesne tatuaże. Tym sposobem artysta łączy sacrum z profanum, lecz zachowuje w tym wszystkim granice dobrego smaku.

Ciekawe wzory tatuaży dla par zamiast oklepanych serduszek

Odnośnie tatuaży dla par istnieje cała masa różnych opinii. Wiele słyszy się o tym, że to bez sensu, ponieważ po upływie paru lat ogień miłości może zostać ugaszony do końca, związek się rozpadnie i każdy pójdzie w swoją stronę, ale takie same tatuaże zostaną i mogą przywoływać niechciane wspomnienia . Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż są zakochani, którzy nie dopuszczają do siebie takiej wiadomości i śmiało tatuują się w ten sposób. Osobiście nie jestem fanem takich rozwiązań, lecz nie wykluczam tego w całości. Jeśli ożenię się i będę wiedział, że mam u boku kobietę swojego życia, z którą założę rodzinę, to wspólny tatuaż mógłby być czymś fajnym. W innej sytuacji tego u siebie nie widzę, ale nie wszyscy mają tak samo i dla tych osób przygotowałem zestawienie tatuaży dla par, które są bardziej pomysłowe od klasycznych dwóch serc, czy czegoś w tym rodzaju.