Witaj,
Gościu!

Artykuły

Mateusz Grzesiak opowiada o tym, co mówią o nas samych tatuaże

Newsy - 01.07.2020

O personie, jaką jest Mateusz Grzesiak, można powiedzieć wiele rzeczy, lecz w tym tekście chciałbym skupić się jedynie na interesującym temacie, który poruszył w niedawno emitowanym programie śniadaniowym jednej z popularnych w naszym kraju stacji telewizyjnych. Od jakiegoś czasu występuje na ów antenie w charakterze konsultanta do spraw związanych z szeroko pojętą psychologią i zjawiskami międzyludzkimi, które zachodzą w jej obrębie. Tym razem na tapetę postanowiono wziąć temat tatuaży i tego, co potrafią powiedzieć o nas samych. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że włączając telewizor do śniadania, zastanę tam rozważanie na temat znaczeń tatuaży i muszę powiedzieć, że zostałem pozytywnie zaskoczony.

Tatuaże więźniów z Auschwitz

Wiedza - 25.06.2020

Historia zna wiele przypadków tatuowania więźniów, z tego rozwiązania korzystali starożytni Grecy i Rzymianie. Podobnie z ludźmi łamiącymi prawo postępowano w Japonii, gdzie tatuaż nawet w dzisiejszych czasach jest negatywnie odbierany przez społeczeństwo i utożsamiany jest głównie z wszelakiej maści przestępcami. Jednakże w tych przypadkach ktoś sam zdecydował o tym, że popełni przestępstwo, doskonale wiedział, jakie mogą być tego konsekwencje. Tatuaż był jednym z elementów kary, naznaczony w ten sposób człowiek, był po odbyciu wyroku trzymany na dystans przez resztę uczciwych obywateli. Ciężko było mu wrócić do normalności, ponieważ widziano w nim potencjalne zagrożenie i stosowano wobec niego zasadę ograniczonego zaufania. Temat, jaki chciałbym podjąć, dotyczy bardzo smutnej i niesprawiedliwej części ludzkiej historii, w której tatuaż odegrał niechlubną rolę.

Znaczenie tatuażu kruka

W mitologii, literaturze i kinematografii można znaleźć wiele odniesień do ptaka, jakim jest kruk. Poprzez swój charakterystyczny czarny wygląd często kojarzony jest ze złym omenem i ciemnymi arkanami. Jednak jego symbolika jest o wiele bardziej złożona. Stawiany jest zarówno po złej, jak i również dobrej stronie mocy, pośrednicząc między innymi pomiędzy światem żywych i umarłych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak na przestrzeni wieków postrzegany był w różnych kulturach na świecie, zapraszam do czytania.

5 wskazówek dla osób chcących zadbać dobrze o tatuaż w czasie lata

Wiedza - 08.06.2020

Nie każdy musi dbać o skórę przez okrągły rok, lecz gdy przychodzi lato, wszyscy powinniśmy zadbać odpowiednio o zdrową kondycję powłoki naszego ciała. Intensywne słońce można uznać jednocześnie za błogosławieństwo, jak i również przekleństwo i wszystko zależy od tego, jak dobrze do niego się przygotujemy. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to osoby posiadające tatuaże, bez znaczenia, czy są one świeże, czy też w pełni wygojone. Słoneczna pogoda i wysokie temperatury nie są dobre dla tatuażu, zwłaszcza jeśli całkiem niedawno pojawił się na naszej skórze. Skoro dałeś radę przejść przez wszelakie przygotowania i ból związany z tatuowaniem, to pociągnij to dalej i zadbaj o dziarę w należyty sposób, aby twoje wysiłki i pieniądze nie poszły na marne. Zwłaszcza w okresie letnim!

Jak wybrać dobrego tatuażystę?

Wiedza - 30.05.2020

Gdy już wybierzesz swój wymarzony wzór, który chcesz przenieść na skórę, musisz zmierzyć się z jeszcze jedną istotną kwestią, mianowicie z wyborem tatuażysty. Obecnie wartościowych artystów jest naprawdę bardzo dużo, ale równie liczni są pseudo specjaliści, którzy z tym zawodem nie powinni mieć do czynienia. Osoby siedzące w temacie tatuażu od dłuższego czasu doskonale znają się na rzeczy i wiedzą jak rozpoznać dobre studio, ale początkujący adepci mogą już tego nie wiedzieć, dlatego postanowiłem napisać o tym kilka wskazówek, które nakierują we właściwe miejsce.

Tatuaż idealny dla mamy

Lada dzień wszystkie mamy będą świętować swój dzień. Naszym rodzicielkom należy się ogromny szacunek za to, że dzięki nim wyszliśmy na dobrych i poczciwych ludzi. Obdarzyły nas bezwarunkową miłością jeszcze zanim przyszliśmy na ten świat. Wdzięczność za wychowanie, opiekę i wsparcie można pokazać na wiele różnych sposobów i z pewnością każdy z was wybierze adekwatny do tej sytuacji prezent. Ja z kolei chciałbym pokazać kilka wzorów, które idealnie nadają się dla kobiet, które zostały świeżo upieczonymi mamami.

Urodził się bez rąk, co nie przeszkodziło mu w zostaniu tatuażystą

Ciekawostki - 17.05.2020

Ludzie napotykają w swoim życiu na wiele przeciwności, które bardzo często nie są spowodowane ich wyborami i zachowaniem, tylko zrządzeniem losu. Właśnie to spotkało bohatera tego artykułu, który urodził się bez rąk. Nie miał żadnego wpływu na swoją sytuację, ale mógł zawalczyć o marzenia, co z resztą zrobił. Mimo iż jego prace pozostawiają wiele do życzenia, to należy docenić fakt, że tatuaże wykonał tylko przy użyciu swych stóp, co moim zdaniem jest dużym osiągnięciem.

Tatuaże w grach wideo: Grand Theft Auto San Andreas

Myślę, że miłośnikom gier nie trzeba przedstawiać odsłony GTA, która nosi nazwę San Andreas. Przez wielu uznawana jest za najlepszą odsłonę całego cyklu i choć sam przechodziłem ją kilkanaście razy, to najbardziej lubię to, co twórcą udało się osiągnąć przy okazji Grand Theft Auto IV. Niemniej w pełni rozumiem, z jakich względów San Andreas cieszy się tak dużą sympatią wśród graczy. Rockstars Games stworzyło ogromny świat, wypełniony wieloma aktywnościami i świetną fabułą. Poczynili ogromny przeskok względem poprzedniej części Vice City, wyprzedzając niejako całą branżę, dodając do gry elementy typowe dla gatunku RPG.

Miejsca na ciele, które są wyjątkowo bolesne na tatuaż

Wiedza - 05.05.2020

Nie będzie dla nikogo zdziwieniem, że robienie tatuażu boli. Jedni ludzie będą odczuwali ból bardziej, drudzy mniej i jest to kwestia indywidualna. Niemniej jednak są obszary na ciele, których tatuowanie gwarantuje naprawdę mocne doznania jeżeli chodzi o ból i ktoś, kto jest na niego mało wytrzymały, powinien zastanowić się dwa razy przed wyborem tatuażu w danym miejscu. Biorę pod uwagę fakt, że znajdą się osoby, dla których tatuowanie wymienionych przeze mnie fragmentów ciała nie stanowią absolutnie żadnego problemu. Pamiętać trzeba, że będzie ich tylko garstka, podczas gdy dla większości ludzi nabywanie tatuażu po prostu boli.

Dziewczyna, która tworzy haftowane tatuaże

Artyści tatuażu - 30.04.2020

Eksperymentowanie i szukanie nowych rozwiązań w sztuce tatuażu jest czymś jak najbardziej potrzebnym. Dzięki takim działaniom powiększa się różnorodność, a większy wybór równa się z większą ilością ludzi decydujących się na tatuaż, którzy wcześniej nie mogli znaleźć nic odpowiedniego dla siebie. Styl, który bez dwóch zdań wyróżnia się na tle reszty branży, określić można mianem haftowanego. Myślę, że wszystkie babcie zmieniłyby podejście do tatuowania, po zobaczeniu takich wzorów.