Witaj,
Gościu!

Artykuły

Ciekawe wzory tatuaży dla par zamiast oklepanych serduszek

Odnośnie tatuaży dla par istnieje cała masa różnych opinii. Wiele słyszy się o tym, że to bez sensu, ponieważ po upływie paru lat ogień miłości może zostać ugaszony do końca, związek się rozpadnie i każdy pójdzie w swoją stronę, ale takie same tatuaże zostaną i mogą przywoływać niechciane wspomnienia . Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż są zakochani, którzy nie dopuszczają do siebie takiej wiadomości i śmiało tatuują się w ten sposób. Osobiście nie jestem fanem takich rozwiązań, lecz nie wykluczam tego w całości. Jeśli ożenię się i będę wiedział, że mam u boku kobietę swojego życia, z którą założę rodzinę, to wspólny tatuaż mógłby być czymś fajnym. W innej sytuacji tego u siebie nie widzę, ale nie wszyscy mają tak samo i dla tych osób przygotowałem zestawienie tatuaży dla par, które są bardziej pomysłowe od klasycznych dwóch serc, czy czegoś w tym rodzaju.

Belgijski artysta, który tatuował żywe świnie

Ciekawostki - 15.09.2020

Wim Delvoye to pochodzący z Belgii artysta, który na swoim koncie ma kilka budzących wątpliwości akcji. Jedną z nich bez dwóch zdań jest tatuowanie trzody chlewnej w rozmaite i rozległe wzory. Zwierzęta po śmierci były wypychane i wystawiane jako okazy sztuki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej.

Znaczenie tatuażu ćmy

Ćmy dla wielu ludzi są paskudnie wyglądającymi owadami, lecz równie liczna grupa osób dostrzega w nich piękno, co można zaobserwować w sztuce tatuażu, gdyż ćmy bez wątpienia należą do popularnych wzorów, po które sięgają zarówno kobiety, jak i również mężczyźni. Gatunków ciem jest dużo, a ja nie jestem entomologiem, żeby z łatwością rozpoznawać jej poszczególne rodzaje. Zresztą w tym artykule chodzi o kompletnie co innego. Moją działką są tatuaże i w tym tekście chciałbym wziąć na warsztat projekty przedstawiające ćmy i to, co mogą oznaczać dla ich właścicieli.

Zombie Boy - historia człowieka, który zasłynął za sprawą oryginalnych tatuaży

Kanadyjczyk Rick Genest dał się poznać światu pod pseudonimem Zombie Boy. Myślę, że spora część ludzi kojarzy jego osobę, poprzez charakterystyczny wygląd, który zapewnił mu wspomnianą powyżej ksywę. Stał się częścią popkultury ze swoim niemalże w całości wytatuowanym ciałem. Ciekawe jest to, że teraz ludzie tatuują sobie na skórze jego wizerunek, co jest swego rodzaju klamrą, a przynajmniej ja tak na to patrzę. Zapraszam do zapoznania się z historią człowieka, którego życie nie traktowało lekko już od najmłodszych lat, finalnie doprowadzając do tragicznej śmierci w wieku zaledwie 32 lat.

Na czym polega tatuowanie metodą freehand?

Wiedza - 30.08.2020

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie jedna z użytkowniczek Dziarowni, która całkiem niedawno wrzuciła tutaj tatuaż swojego autorstwa z dopiskiem, że został on wykonany w technice freehand. Przyznam szczerze, że na ten temat wiedziałem niewiele i dopiero, krótka dyskusja w komentarzach pod dodanym przez nią zdjęciem skłoniła mnie do zgłębienia tego tematu. Chciałbym o tej metodzie tatuowania napisać parę zdań, ponieważ podejrzewam, że wiele osób, może nie zdawać sobie sprawy z jej istnienia a warto zwrócić na nią uwagę.

Tatuaże w grach wideo: Dragon Age Początek

Dragon Age Początek to pierwsza część świetnie przyjętej gry z gatunku RPG, która w następnych latach doczekała się dwóch kontynuacji. Nie ukrywam, że tego typu gry trafiają do mnie najbardziej, niemniej jednak w tym przypadku przeszkadzał mi system walki. Przymknąłem na niego oko, żeby móc cieszyć się znakomitą fabułą i nie żałuję, bo mogę teraz napisać coś o tatuażach, które w tej grze pojawiają się w różnych kontekstach.

Tatuaże czaszki z rewelacyjnym efektem 3D

Ciekawostki - 17.08.2020

Czaszki są nieodłączną częścią sztuki tatuażu i niepodważalnym klasykiem nad klasyki. Można je zaprojektować dosłownie w każdym stylu, według osobistego gustu, lecz nie da się ukryć, że najbardziej efektowne czaszki są tymi wytatuowanymi w realistycznej stylistyce i to w dodatku z efektem 3D. Nie każdy tatuażysta opanował tę umiejętność, lecz ci którzy to potrafią dostarczają fenomenalne prace, od których ciężko jest oderwać wzrok. Właśnie takie tatuaże przygotowałem w tym krótkim artykule.

Wpływ ciąży na wygląd tatuaży

Wiedza - 11.08.2020

Raz na jakiś czas natrafiam na pytania, w których zestawiane są ze sobą takie kwestie jak tatuaże i ciąża. Nigdy wcześniej specjalnie nie zastanawiałem się nad tym zagadnieniem, więc postanowiłem zgłębić nieco ten temat i przygotować o tym artykuł.

Znaczenie tatuażu sowy

Obecność sowy można zauważyć w wielu starożytnych cywilizacjach na świecie. Jest ona uniwersalnym symbolem mądrości a dla niektórych kultur była uosobieniem anioła śmierci. Przypisać można jej o wiele więcej znaczeń, z którymi możecie zapoznać się za sprawą tego artykułu.