Witaj,
Gościu!

Artykuły

Styl Chicano, który narodził się pośród latynoskich gangów z Los Angeles

Wiedza - 15.01.2022

Styl tatuażu znany pod nazwą Chicano, jeszcze kilka dekad temu był związany wyłącznie z amerykańskimi przestępcami latynoskiego pochodzenia, którzy na teren swoich działań wybrali Zachodnie Wybrzeże, w tym głównie Los Angeles. Jednak jakiś czas temu tatuaże te, wyszły poza ich hermetyczny krąg i rozprzestrzeniły się na całym świecie wśród normalnych ludzi, czyli poczciwych obywateli, którzy nie mają z przestępczością nic wspólnego. Z tego względu warto poznać, co stoi za stylem Chicano.

Alexey Mashkow, tatuażysta, który stworzył unikatowy styl

Artyści tatuażu - 10.12.2021

Mashkow to wyjątkowa postać na scenie tatuatorskiej, co od razu objawia się w pracach jego autorstwa. Pochodzący z Rosji artysta wypracował swój unikatowy styl, który stał się na tyle dobry i popularny, że na świecie inni tatuażyści inspirują się tym, co tworzy. Czasem nawet kopiują jego patenty na rzecz swoich projektów, co wychodzi im z różnym skutkiem. Jeśli ciekawi cię, jakie tatuaże tworzy Mashkow i chciałbyś się nieco o nim dowiedzieć, to bardzo dobrze trafiłeś.

Friz i Wersow zrobili wspólny tatuaż

Newsy - 03.12.2021

Friz i Wersow to aktualnie bez wątpienia najwięksi influenserzy jeśli chodzi o polski YouTube. W dodatku od kilku lat są parą, co jeszcze mocniej gruntuje ich pozycję na rodzimym rynku. Oboje są znani z zamiłowania do tatuaży i teraz przyszedł czas na ich wspólną dziarkę.

Podczas pandemii koronawirusa tatuował samego siebie

Ciekawostki - 18.11.2021

Obecnie sytuacja z COVID-19 nie wygląda już tak bardzo dramatycznie jak miało to miejsce na samym początku pojawienia się tego wirusa na świecie. Jednak jeszcze rok temu nie było tak kolorowo, a pandemia trwała w najlepsze. Ludzie zmuszeni byli do pozostawania w swoich domach, a czas spędzony w zamknięciu wykorzystywali w przerózny sposób. Na wyróżnienie zasługuje mieszkaniec Londynu, który od momentu wejścia pandemii koronawirusa w Anglii, postanowił tatuować samego siebie każdego dnia.

Cytaty na tatuaż mówiące o śmierci

Cytaty na tatuaż - 13.11.2021

Nikt Śmierci nie wdział, nikt Śmierci nie słyszał, ale każdy wie, że śmierć prędzej, czy później po niego przyjdzie. Taka jest kolej rzeczy i jeszcze nikomu nie udało się tego schematu przełamać. W prawdziwym życiu rzecz jasna. Śmierć nie jest obcym tematem dla większości ludzi, co objawia się również w tatuażach, a konkretniej mówiąc w wytatuowanych cytatach mówiących o śmierci. Nie będą to jednak przykłady mówiące tylko i wyłącznie o stracie bliskiej osoby, a raczej o śmierci jako takiej.

Tatuaże robione w kościele, duchowni idą z duchem czasu?

Newsy - 01.11.2021

Zza naszą zachodnią granicą od jakiegoś czasu przeprowadzane są kontrowersyjne (przynajmniej z perspektywy ludzi wierzących) akcje, gdzie kościoły przerabiane są na kluby, kawiarnie, a nawet skateparki. Jest to spowodowane tym, że coraz więcej młodych ludzi odwraca się od religii, widząc w niej wiele sprzeczności i zakłamania. Jednak ja nie o tym. W jednym z niemieckich kościołów doszło do czegoś, co w naszych realiach byłoby nie do pomyślenia, otóż przeprowadzono tak zwane „Tatuowanie Przed Ołtarzem”, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam do przeczytania artykułu.

Mike Tyson i jego pomnik z tatuażem na twarzy w Las Vegas

Ciekawostki - 27.10.2021

Mike Tyson to jeden z najwybitniejszych bokserów w historii wagi ciężkiej i tej dyscypliny sportu w ogóle. Pewnie każdy kojarzy tę postać i to jak silnym i niebezpiecznym zawodnikiem był w ringu. Nasz rodak Andrzej Gołota miał okazję skrzyżować z nim rękawice i niestety nie wyszedł z tej walki obronną ręką. Jednak to nie jest blog o sporcie, tylko o tatuażach i mam dla was małą ciekawostkę związaną właśnie z Tysonem.

Styl Blast Over, czyli jak poradzić sobie ze starym tatuażem

Wiedza - 21.10.2021

W życiu można żałować wielu rzeczy i często do tego nieszczęsnego grona zaliczają się tatuaże. Czasem jest to wynikiem wyboru nieodpowiedniego tatuażysty, a czasem po prostu czystej głupoty, której w późniejszych latach się żałuje i wstydzi. Skutecznych sposobów na poradzenie sobie z niechcianym tatuażem jest kilka, ale w tym artykule chciałbym skoncentrować się głównie na metodzie kryjącej się pod nazwą Blast Over.

Pierwsza w historii Nowej Zelandii Minister z tatuażem na twarzy

Newsy - 14.10.2021

W Polsce przedstawiciele parlamentu raczej nie posiadają tatuaży lub się z nimi publicznie nie obnoszą. W końcu pod garniturem i koszulą skrojonymi na miarę można ukryć całkiem sporo rzeczy. Są to jednak tylko spekulacje. Podobnie sprawy mają się w innych europejskich państwach i większości krajów na świecie (tak przynajmniej mi się wydaję). Inaczej sprawa ma się na szczytach władzy w Nowej Zelandii i o tym właśnie chciałbym tutaj napisać.