Witaj,
Gościu!

Artykuły

Maszyna losująca wzory tatuaży

Ciekawostki - 05.11.2022

Czasem może zdarzyć się tak, że usilnie chcemy nowy tatuaż, lecz pomimo długich rozmyślań wciąż nie wiemy tak naprawdę, co miałby przedstawiać. Ten problem został poniekąd rozwiązany przez studio tatuażu mieszczące się na Hawajach, gdzie postanowiono uruchomić maszynę do losowania wzorów tatuaży. Nie jest to opcja dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą, natomiast ci, którzy czasem oddają się w ręce losu, będą zadowoleni. Zapłać, zakręć i zobacz, jaki projekt wylosujesz do wytatuowania.

Porady dla osób przed pierwszą sesją tatuażu w życiu

Wiedza - 13.10.2022

Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tatuażami, masz w głowie mnóstwo pytań. Szczególnie jeśli dochodzi już do planowania swojej pierwszej wizyty w studiu tatuażu. W tym miejscu znajdziesz cenne porady à propos tego jak przygotować się do sesji, aby nie powielić błędów innych początkujących osób. Pierwszy tatuaż do wielka rzecz, więc lepiej dobrze się do tego przygotować.

Tatuaże z najpopularniejszymi motywami z Gwiezdnych Wojen

Gwiezdne wojny to bardzo, ale to bardzo popularna franczyza na całym świecie i w dzisiejszych czasach naprawdę trudno znaleźć kogoś, kto nigdy nie słyszał przynajmniej o Darth Vaderze lub o mistrzu Yoda. Na to bogate uniwersum składają się tworzone przez dekady filmy, seriale, książki oraz komiksy. Nic dziwnego, więc że mnóstwo ludzi tatuuje sobie ulubione motywy z Gwiezdnych Wojen i to właśnie nim się dzisiaj przyjrzymy.

Co naprawdę znajduje się w tuszu do tatuażu?

Newsy - 02.09.2022

Nie każdy zastanawia się nad tym, co kryje się w składzie to tatuażu, bo nie każdego to interesuje. Jednak ci, którzy chcieliby o tym przeczytać, mają niemały problem, ponieważ na etykietach pigmentów producenci nie mają obowiązku umieszczać dokładnego spisu składników, które posłużyły do jego stworzenia. Tu z pomocą przychodzą naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, którzy postanowili wziąć pod lupę tusze do tatuowania. Jakie są wyniki ich badań, omówię i przybliżę w tym artykule, także zapraszam do dalszego czytania.

Wywiad z Aldoną Szery - wszechstronną tatuażystką z Warszawy

Artyści tatuażu - 21.07.2022

Aldona to tatuażystka z krwi i kości, która jak sama przyznaje, marzyła o pracy w tym zawodzie, odkąd pamięta. Posiada wieloletnie doświadczenie (12!), które zdobywała w czasach, kiedy na terenie Warszawy funkcjonowało raptem kilka salonów tatuażu. Patrząc po tym jak wiele obecnie jest tatuażystów w stolicy, wydaje się to ciężkie do uwierzenia. Jednak wszystko ma swój początek, a Aldona w nim uczestniczyła i widziała na własne oczy rozwój branży tatuatorskiej w Polsce, dzięki czemu mogła podzielić się ze mną kilkoma spostrzeżeniami na ten temat. To obszerny wywiad (choć w tym przypadku bardziej pasuje stwierdzenie rozmowa) z utalentowaną artystką tatuażu, która na co dzień tatuuje w swoim warszawskim studiu. W wywiadzie poruszyliśmy rozmaite tematy dotyczące jej pracy, zawodu tatuatora w ogóle, jak i również samej branży. Jakie były początki? Jak fach tatuażysty prezentuje się na dzień dzisiejszy? Jakie są prognozy na przyszłość? Tego wszystkiego i ciut więcej dowiecie się z rozmowy z Aldoną. Zapraszam do lektury.

Lil Uzi Vert z nowym tatuażem wartym 200 000 dolarów

Newsy - 06.07.2022

Na jednym z dużych festiwalowych koncertów raper znany pod pseudonimem Lil Uzi Vert, pokazał się w odświeżonym wyglądzie. Nie chodzi tutaj o nowe ubrania, czy szaloną fryzurę, tylko o ogromnych rozmiarów tatuaże, które pokryły powierzchnię całych pleców i torsu. Wygląd dziar i ich wykonanie jest naprawdę świetne i warto im się przyjrzeć bliżej.

Amerykański policjant usunięty ze służby przez tatuaż

Newsy - 22.06.2022

Wydawać mogłoby się, że społeczna akceptacja tatuaży idzie w dobrym kierunku, jednak wciąż można natrafić na przypadki dyskryminacji ludzi przez wzgląd na ich wytatuowane ciało. Najnowszym tego przykładem jest amerykański policjant, który przez swój tatuaż został zwolniony z pracy. Czy był ku temu słuszny powód?

Tatuaże Kratosa i nordyckich bogów w grze God of War

Kratos to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci ze świata gier wideo. W szczególności jeśli skupimy się na miłośnikach ogrywania tytułów na konsoli PlayStation od Sony, gdyż to właśnie na tej platformie pojawił się po raz pierwszy i przez długie lata trwania serii, nie pojawiał się nigdzie indziej. Zmieniło się to dopiero w styczniu 2022 roku przy okazji premiery najnowszej gry God of War na PC. Czemu piszę o nim na blogu o dziarach? Otóż Kratos znany jest ze swojego charakterystycznego czerwonego tatuażu, a w najnowszej odsłonie pojawia się szereg postaci, które również parają dużą sympatią do tuszu i igieł.

Jak chronić tatuaż przed wyblaknięciem

Zdrowie i uroda - 12.04.2022

Wizyta u tatuażysty i wykonanie tatuażu to zaledwie połowa roboty, druga tak samo ważna i bardziej czasochłonna dotyczy codziennej pielęgnacji tatuażu. Nie mówię tutaj o świeżej dziabie, o którą trzeba zadbać do momentu pełnego wygojenia. Mam na myśli wieloletni proces, polegający na smarowaniu wytatuowanej skóry specjalistycznymi preparatami, które pomogą w zachowaniu dobrego wyglądu twojej dziary.