Witaj,
Gościu!

Artykuły

Pielęgnacja tatuażu – jak dbać o tatuaż, by zachował piękny wygląd na lata

Zdrowie i uroda - 12.03.2024

Planujesz pierwszy tatuaż, właśnie wyszedłeś ze studia z nową dziarką, a może kolekcjonujesz je na swojej skórze od lat? Niezależnie od tego, zależy Ci na tym, by w przyszłości wyglądały one jak najlepiej, mamy rację? Nic dziwnego, w końcu nie bez przyczyny trafiasz na ten artykuł. Skóra to mądry organ, jednak nie do końca jest świadoma, że przeniesiony na nią tusz jest tam celowo i chcemy, by zachował świeżość jak najdłużej, a kolory i kontury pozostały nienaruszone. Co możesz zrobić, by zachować jak najlepszy wygląd tatuażu na lata?

Dlaczego tatuaże są drogie?

Wiedza - 11.02.2024

Na naszym forum często użytkownicy zadają pytania odnośnie wycen tatuaży. Patrząc po ilości takich postów, można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie cena jest najbardziej istotnym aspektem przy wyborze danego tatuażysty, czy studia tatuażu. Oczywiście jego umiejętności są również brane pod uwagę, ale jeśli jest gdzieś tatuażysta, który w podobnej jakości tatuaż jest w stanie wykonać taniej, to wielu ludzi automatycznie zwróci się do niego. W tym tekście chciałbym pochylić się nad wysokimi kosztami związanymi z tworzeniem tatuaży i dlaczego trzeba za nie płacić tak wiele.

Tatuaże rodem z tradycyjnej chińskiej porcelany

Artyści tatuażu - 28.01.2024

Tatuaże posiadają nie jedno oblicze i choć zdecydowanym liderem może ogłosić się styl realistyczny, to wciąż jest tu miejsce na ogromną różnorodność stylistyczną. Co jakiś czas w sztuce tatuażu pojawia się nowy nurt, który swym wyglądem znacznie odstaje od tego, co znaliśmy do tej pory. O jednym z takich kierunków artystycznych chciałbym opowiedzieć w tym artykule.

Nowa prezenterka TVP z tatuażami!

Newsy - 07.01.2024

Jeszcze w tamtym roku, gdyby ktoś mi powiedział, że prezenterka TVP będzie mieć tatuaże w widocznych miejscach i będzie eksponować je nieskrępowanie na wizji, to bym w to absolutnie nie uwierzył. Jednak niemożliwe stało się możliwe i wraz z nowym rokiem i ze zmianą rządu doszło również do zmian w Telewizji Polskiej i mogę z radością napisać, że jedną z nowych prezenterek została Karolina Opolska, która jest miłośniczką tatuaży i na swoim ciele posiada ich całkiem sporo, co z resztą doskonale widać w ekranie telewizora.

Wywiad z Leszym - reprezentantem warszawskiego Azazel Centrum

Artyści tatuażu - 09.12.2023

Leszego poznałem, gdy poszukiwałem tatuażysty, który dobrze oddałby pomysł, jaki narodził mi się w głowie. Spodobało mi się to, że lubi tatuować mroczne motywy, bo właśnie w takim kierunku zdecydowanie chciałem pójść. Zaczęło się od jednego tatuażu dookoła łokcia, a skończyło na pokryciu tuszem całej ręki i zrobieniu tak zwanego rękawa. Jak można się domyślić, współpraca poszła całkiem nieźle. Leszy specjalizuje się w realistycznych i graficznych pracach, lecz potrafi skręcić w stronę nieco innych stylów, jeśli akurat tego wymaga dana koncepcja. Udało mi się z nim porozmawiać przy okazji wizyty w studio, w którym urzęduje, mianowicie Azazel Centrum, a to jest spis naszej mam nadzieję ciekawej rozmowy o rysunku i tatuażu.

Popek szokuje ludzi nowym tatuażem na twarzy

Newsy - 15.10.2023

Popek potrafi wzbudzać skrajne odczucia wśród społeczeństwa. Jedni go kochają, drudzy nienawidzą, a jeszcze inni po prostu nie rozumieją. Jakby nie było, to trzeba mu przyznać, że jest charakterystyczną postacią, która swoimi wybrykami zapewne jeszcze nie raz zszokuje wielu ludzi. Nie inaczej jest w przypadku jego kolejnej metamorfozy. Mowa tu o obszernym tatuażu na twarzy.

Biało na czarnym - tatuaże blackout w nowej odsłonie

Wiedza - 03.09.2023

Nie jeden długi rękaw koszuli lub nogawka spodni skrywa nieudany tatuaż, z którym posiadające go osoby wolałyby się nie obnosić. Dziś na szczęście jest na to parę skutecznych sposobów by, zamiast chować babola, odmienić jego oblicze na nowe i dać mu drugie, lepsze życie. Tu na salony wchodzi ubrany cały na czarno styl blackout zwany potocznie blachą, który co do zasady polega na całkowitym wytatuowaniu danego fragmentu skóry czarnym tuszem. Taką blachę można jednak fajnie urozmaicić i o tym właśnie będzie ten artykuł.

Znaczenie tatuażu Feniksa

Feniks to niezwykłe stworzenie z legend i mitów, które w ludzkiej świadomości gości od zarania dziejów. Potrafi on (a może ona? No właśnie...) dosłownie rozpalić naszą wyobraźnię, gdyż jego charakterystycznym atrybutem jest żywioł ognia. Jestem pewien, że przynajmniej raz każdy z nas słyszał powiedzenie „powstać jak feniks z popiołów”, które rzecz jasna nie wzięło się znikąd i ma głębokie znaczenie wywodzące się jeszcze z czasów starożytnych. Zapraszam do wędrówki po meandrach dawnych kultur, dzięki której poznacie bliżej pełnego mistycyzmu feniksa.

Tatuaże bohaterów filmowych, które są warte zobaczenia

W kinematografii można znaleźć wiele interesujących postaci z ciałami przyozdobionymi tatuażami, które często opowiadały konkretną historię. Bez nich dany bohater nie wybrzmiewałby tak samo. Później, po obejrzeniu filmu, ciężko sobie wyobrazić kogoś bez tych tatuaży, które stały się dla niej cechą charakterystyczną, nieodłącznym elementem kreacji. Zapraszam do przeglądu filmowych postaci, które znane są ze swoich dziar (i nie tylko oczywiście).