Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Zdrowie i uroda

Tatuaże Dody - od miłosnego wyznania po usuwanie laserowe

Zdrowie i uroda - 30.01.2021

Dorota Rabczewska znana szerszej publiczności pod pseudonimem artystycznym Doda swego czasu była wielką entuzjastką tatuaży. Odważne kreacje, które wybierała na swoje koncerty i inne publiczne wydarzenia z łatwością pozwalały dojrzeć na jej ciele wytatuowane wzory. To jednak w ostatnim czasie mocno się zmieniło, ponieważ wokalistka postanowiła zmienić swój wygląd, usuwając tym samym tatuaże, które przez wiele lat nosiła z dumą na swojej skórze.

Olejki CBD i ich prawidłowe dawkowanie

Zdrowie i uroda - 01.04.2020

Świadomość ludzka na temat konopi nieustannie się zwiększa, lecz nie da się ukryć, że dla większości społeczeństwa kojarzą się one głównie z nielegalnymi środkami odurzającymi. Mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że konopie używane są na co dzień między innymi w rolnictwie, przemyśle włókienniczym oraz spożywczym lub nawet jako mieszanka oleju napędowego w silnikach diesla. Ja natomiast chciałbym skupić się na wykorzystaniu konopi w medycynie, ponieważ mają one dużo prozdorowtnych właściwości, o których warto porozmawiać, żeby zerwać z mitem szkodliwości marihuany na organizm człowieka. Ta roślina to nie tylko THC, które działa psychoaktywne. W jej składzie na czas obecny potwierdzono ponad 100 składników aktywnych, zwanych kannabinoidami, które mają pozytywny wpływ na wiele schorzeń i ludzkich dolegliwości. Pośród nich znajduje się CBD, które zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością w naszym kraju. Można przyjmować je na różne sposoby, spośród których zdecydowanie najpopularniejszą metodą są olejki. W tym artykule chciałbym skupić się głównie na kwestiach związanych z ich odpowiednim dawkowaniem. Zapraszam do lektury.

Tatuowanie realistycznych sutków 3D po mastektomii

Zdrowie i uroda - 12.03.2020

Rak piersi to choroba, która dotyka szerokie grono kobiet na całym świecie. Metod leczenia tego typu nowotworu jest kilka, lecz gdy każda z nich nie przynosi pozytywnych rezultatów, kobiety muszą stanąć przed bardzo trudną decyzją, która dotyczy mastektomii. Zabieg ten polega na częściowym lub całkowitym usunięciu piersi. Wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze, lecz po utracie jednej, czy też obu piersi, lwia część kobiet traci poczucie własnej wartości, wydaje im się, że są mniej kobiece, mniej seksowne. Takie męczące myśli prowadzą często do stanów depresyjnych i wpędzają kobiety w poważne kompleksy. Nie chcę zagłębiać się w czysto medyczne aspekty tej choroby, bo się na tym po prostu nie znam i wolałbym nie palnąć jakiejś głupoty, którą ktoś później być może dalej powieli. Chciałbym skupić się na sposobie radzenia sobie z tym problemem poprzez tatuaże.