Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Ciekawostki

Holenderska artystka Kirsten Roodbergen, która "tatuuje" na dłoniach z drewna

Ciekawostki - 25.02.2022

Zdarza się, że sztuka tatuażu i sztuka jako bardziej tradycyjne dzieła artystyczne przecinają swoje drogi. Jest to ciekawa sprawa, bo pokazuje, że tatuaże mogą wylądować nie tylko na ludzkiej skórze, ale także np. na drewnianych przedmiotach, jak ma to mniejsce w tym przypadku. Poznaj artystkę, która miłość do tatuowania, przeniosła w nieco inne miejsce.

Podczas pandemii koronawirusa tatuował samego siebie

Ciekawostki - 18.11.2021

Obecnie sytuacja z COVID-19 nie wygląda już tak bardzo dramatycznie jak miało to miejsce na samym początku pojawienia się tego wirusa na świecie. Jednak jeszcze rok temu nie było tak kolorowo, a pandemia trwała w najlepsze. Ludzie zmuszeni byli do pozostawania w swoich domach, a czas spędzony w zamknięciu wykorzystywali w przerózny sposób. Na wyróżnienie zasługuje mieszkaniec Londynu, który od momentu wejścia pandemii koronawirusa w Anglii, postanowił tatuować samego siebie każdego dnia.

Mike Tyson i jego pomnik z tatuażem na twarzy w Las Vegas

Ciekawostki - 27.10.2021

Mike Tyson to jeden z najwybitniejszych bokserów w historii wagi ciężkiej i tej dyscypliny sportu w ogóle. Pewnie każdy kojarzy tę postać i to jak silnym i niebezpiecznym zawodnikiem był w ringu. Nasz rodak Andrzej Gołota miał okazję skrzyżować z nim rękawice i niestety nie wyszedł z tej walki obronną ręką. Jednak to nie jest blog o sporcie, tylko o tatuażach i mam dla was małą ciekawostkę związaną właśnie z Tysonem.

Shia LaBeouf zrobił prawdziwe tatuaże na potrzeby filmu

Ciekawostki - 15.02.2021

Shia LaBeouf to aktor znany przede wszystkim z serii filmów akcji Transformers, opowiadających o walce kosmicznej rasy robotów, która potrafi przybierać postać normalnych w naszym świecie samochodów. Ma on na koncie kilka innych bardziej ambitnych ról i myślę, że postać, w którą wcielił się w filmie „The Tax Collector” można do nich jak najbardziej zaliczyć. Pomimo tego, iż sam tytuł ma wiele niedociągnięć.

Starożytne rzeźby połączone ze współczesnymi tatuażami

Ciekawostki - 08.10.2020

Fabio Viale to światowej sławy włoski rzeźbiarz, który zajmuje się studiowaniem starożytnych rzeźb i odtwarzaniem ich z niesamowitą precyzją. Jego prace ciężko odróżnić od oryginału, ponieważ tak mocno skupia się na odtworzeniu wszystkich detali. Ciekawy jest jego projekt, który polega na pokrywaniu stworzonych przez niego rzeźb malowidłami, wyglądającymi jak współczesne tatuaże. Tym sposobem artysta łączy sacrum z profanum, lecz zachowuje w tym wszystkim granice dobrego smaku.

Belgijski artysta, który tatuował żywe świnie

Ciekawostki - 15.09.2020

Wim Delvoye to pochodzący z Belgii artysta, który na swoim koncie ma kilka budzących wątpliwości akcji. Jedną z nich bez dwóch zdań jest tatuowanie trzody chlewnej w rozmaite i rozległe wzory. Zwierzęta po śmierci były wypychane i wystawiane jako okazy sztuki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej.

Urodził się bez rąk, co nie przeszkodziło mu w zostaniu tatuażystą

Ciekawostki - 17.05.2020

Ludzie napotykają w swoim życiu na wiele przeciwności, które bardzo często nie są spowodowane ich wyborami i zachowaniem, tylko zrządzeniem losu. Właśnie to spotkało bohatera tego artykułu, który urodził się bez rąk. Nie miał żadnego wpływu na swoją sytuację, ale mógł zawalczyć o marzenia, co z resztą zrobił. Mimo iż jego prace pozostawiają wiele do życzenia, to należy docenić fakt, że tatuaże wykonał tylko przy użyciu swych stóp, co moim zdaniem jest dużym osiągnięciem.

Usuwanie tatuaży byłym członkom gangu

Ciekawostki - 20.04.2020

Ludzie, którzy decydują się wejść na drogę przestępstwa prędzej, czy później wylądują za kratkami. Ktoś, kto uważa inaczej, jest w dużym błędzie, ponieważ tylko nielicznym udaje się pozostać niezauważonym dla organów ścigania. Pobyt w takim miejscu wiąże się w wielu przypadkach z tatuowaniem ciała, które po wyjściu z więzienia może uniemożliwić ponowne włączenie się do społeczeństwa. Tego typu tatuaże już na pierwszy rzut oka różnią się od tych wykonanych w profesjonalnym studiu i ktoś, kto zwraca na takie rzeczy uwagę, z pewnością będzie trzymał się na dystans od takiej osoby. Zdobycie pracy również staje się kłopotliwe, przez co osoby karane często wracają do przestępczej działalności, co skutkuje kolejną odsiadką. Łatwo w ten sposób się zapętlić i stać się recydywistą. W Polsce coś takiego jak tatuaż pokazujący przynależność do gangu praktycznie nie istnieje, za to tradycja więziennego tatuażu ma u nas w kraju bardzo długą historię. W Stanach Zjednoczonych wygląda to inaczej, tam gangsterzy tatuują całe ciała (w tym twarz i głowę) w symbole poszczególnych gangów, pokazując w ten sposób lojalność i po prostu przynależność.