Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Ciekawostki

Maszyna losująca wzory tatuaży

Ciekawostki - 05.11.2022

Czasem może zdarzyć się tak, że usilnie chcemy nowy tatuaż, lecz pomimo długich rozmyślań wciąż nie wiemy tak naprawdę, co miałby przedstawiać. Ten problem został poniekąd rozwiązany przez studio tatuażu mieszczące się na Hawajach, gdzie postanowiono uruchomić maszynę do losowania wzorów tatuaży. Nie jest to opcja dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą, natomiast ci, którzy czasem oddają się w ręce losu, będą zadowoleni. Zapłać, zakręć i zobacz, jaki projekt wylosujesz do wytatuowania.

Holenderska artystka Kirsten Roodbergen, która "tatuuje" na dłoniach z drewna

Ciekawostki - 25.02.2022

Zdarza się, że sztuka tatuażu i sztuka jako bardziej tradycyjne dzieła artystyczne przecinają swoje drogi. Jest to ciekawa sprawa, bo pokazuje, że tatuaże mogą wylądować nie tylko na ludzkiej skórze, ale także np. na drewnianych przedmiotach, jak ma to mniejsce w tym przypadku. Poznaj artystkę, która miłość do tatuowania, przeniosła w nieco inne miejsce.

Podczas pandemii koronawirusa tatuował samego siebie

Ciekawostki - 18.11.2021

Obecnie sytuacja z COVID-19 nie wygląda już tak bardzo dramatycznie jak miało to miejsce na samym początku pojawienia się tego wirusa na świecie. Jednak jeszcze rok temu nie było tak kolorowo, a pandemia trwała w najlepsze. Ludzie zmuszeni byli do pozostawania w swoich domach, a czas spędzony w zamknięciu wykorzystywali w przerózny sposób. Na wyróżnienie zasługuje mieszkaniec Londynu, który od momentu wejścia pandemii koronawirusa w Anglii, postanowił tatuować samego siebie każdego dnia.

Mike Tyson i jego pomnik z tatuażem na twarzy w Las Vegas

Ciekawostki - 27.10.2021

Mike Tyson to jeden z najwybitniejszych bokserów w historii wagi ciężkiej i tej dyscypliny sportu w ogóle. Pewnie każdy kojarzy tę postać i to jak silnym i niebezpiecznym zawodnikiem był w ringu. Nasz rodak Andrzej Gołota miał okazję skrzyżować z nim rękawice i niestety nie wyszedł z tej walki obronną ręką. Jednak to nie jest blog o sporcie, tylko o tatuażach i mam dla was małą ciekawostkę związaną właśnie z Tysonem.

Shia LaBeouf zrobił prawdziwe tatuaże na potrzeby filmu

Ciekawostki - 15.02.2021

Shia LaBeouf to aktor znany przede wszystkim z serii filmów akcji Transformers, opowiadających o walce kosmicznej rasy robotów, która potrafi przybierać postać normalnych w naszym świecie samochodów. Ma on na koncie kilka innych bardziej ambitnych ról i myślę, że postać, w którą wcielił się w filmie „The Tax Collector” można do nich jak najbardziej zaliczyć. Pomimo tego, iż sam tytuł ma wiele niedociągnięć.

Starożytne rzeźby połączone ze współczesnymi tatuażami

Ciekawostki - 08.10.2020

Fabio Viale to światowej sławy włoski rzeźbiarz, który zajmuje się studiowaniem starożytnych rzeźb i odtwarzaniem ich z niesamowitą precyzją. Jego prace ciężko odróżnić od oryginału, ponieważ tak mocno skupia się na odtworzeniu wszystkich detali. Ciekawy jest jego projekt, który polega na pokrywaniu stworzonych przez niego rzeźb malowidłami, wyglądającymi jak współczesne tatuaże. Tym sposobem artysta łączy sacrum z profanum, lecz zachowuje w tym wszystkim granice dobrego smaku.

Belgijski artysta, który tatuował żywe świnie

Ciekawostki - 15.09.2020

Wim Delvoye to pochodzący z Belgii artysta, który na swoim koncie ma kilka budzących wątpliwości akcji. Jedną z nich bez dwóch zdań jest tatuowanie trzody chlewnej w rozmaite i rozległe wzory. Zwierzęta po śmierci były wypychane i wystawiane jako okazy sztuki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej.