Witaj,
Gościu!

Tatuaże na zębach - małe obrazy w jamie ustnej

Tatuaże prowadzą nieustraszoną ekspansję, która od czasu do czasu wychodzi poza dotychczasowe granice. Jeszcze do niedawna kojarzyły się tylko i wyłącznie ze wzorami umieszczanymi na skórze, a teraz można je umieścić także na zębach!

tatuaż na zębach

Specjalna koronka do tatuażu na zębie

Ich pomysłodawcą jest mieszkaniec Stanów Zjednoczonych Steve Heward, który już od kilku dobrych lat wykonuje tego rodzaju zabiegi w swoim gabinecie. Nie są to jednak tatuaże w klasycznym tego słowa rozumieniu wszak, aby je nabyć, nie kierujemy się do salonu tatuażu, tylko do wykwalifikowanego dentysty.

Jak wygląda proces „tatuowania” zębów? Do tego celu niezbędna jest specjalna koronka, albowiem malunek nie jest umieszczany bezpośrednio na prawdziwym zębie. Wcześniej należy wykonać dokładny odlew zęba / zębów, które mają zostać zmodyfikowane. Wykonanie takiej koronki może potrwać nawet do trzech tygodni, a to dlatego, że w grę wchodzi tutaj niezwykła precyzja i musi ona pasować idealnie z tym, co znajduje się w jamie ustnej.

Tym sposobem można wytatuować dowolny ząb, jednak to trzonowce wydają się najlepszym wyborem ze względu na swą największą powierzchnię spośród wszystkich zębów. Zaprojektowanie wzoru w tym miejscu daje większe pole do popisu, choć trzeba pamiętać, że do dyspozycji są niewielkie wymiary. Mimo to kreatywnym osobom nie przeszkadza to wcale i potrafią wymyślić coś interesującego.

tatuaż na zębie

Tatuaż na zębie bez zagrożeń dla zdrowia

Tatuaże na zębach są całkowicie bezpieczne i bezbolesne, a ich usunięcie nie stanowi większego problemu. Pod warunkiem, że ktoś niedoświadczony nie pokusi się o umieszczeniu malunku bezpośrednio na zębach. W takiej sytuacji można wpaść w niemałe stomatologiczne kłopoty. Jest jeszcze inna opcja, która polega na naklejeniu na naturalnych zębach specjalnych tymczasowych tatuaży. Trwa to zaledwie kilka minut i nie wymaga instalacji sztucznej korony.

Nie da się ukryć, że takie modyfikacje uzębienia są popularne głównie za szeroką wodą. Być może w przyszłości w naszym kraju takie rozwiązanie stanie się atrakcyjne dla ludzi, którym przestanie wystarczać jedynie biel ich zębów. Na razie coraz częściej dekorujemy swoje ciała i wszystko jest, tak jak należy.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 26.11.2020