Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Artyści tatuażu

Nastolatek, który od 12 roku życia zajmuje się tatuowaniem

Artyści tatuażu - 09.03.2020

W świecie tatuażu napotkać można wiele unikalnych przypadków osób, które wyłamują się spośród określonych schematów. Nie tak dawno pisałem o tatuatorce z Filipin, która ma na karku ponad sto lat, co w żaden sposób nie przeszkadza jej w kultywowaniu tradycji tatuowania. Dzisiaj chciałbym poświęcić kilka słów postaci Ezrah Dormona, który przez swoich rówieśników nazywany jest Rekinem. Chłopak aktualnie ma 14 lat i jego pasją są tatuaże. Zaczął tatuować w wieku 12 lat, co moim zdaniem jest bardzo imponujące. Sam jest jeszcze za młody na tatuaż, ale z powodzeniem tatuuje innych ludzi i muszę przyznać, że po zajrzeniu na jego Instagram jestem pod niemałym wrażeniem umiejętności, jakimi operuje. Nie jest to rzecz jasna klasa światowa, niemniej jednak jeśli chłopak podtrzyma swoje zainteresowanie tatuażami, to w przyszłości może być z niego naprawdę dobry artysta, który już dzisiaj przyciąga do siebie klientów, choć to zapewne jest motywowane w głównej mierze jego wiekiem i zwykłą ludzką ciekawością.

Legendarna tatuażystka z Filipin, która ma ponad 100 lat

Artyści tatuażu - 24.02.2020

Na całym świecie znaleźć można przykłady genialnych tatuatorów, którzy wprowadzają do tej sztuki różne innowacje lub po prostu mają wielki talent, który objawia się w ich wspaniałych pracach. Są też miejsca na ziemi, gdzie czas poniekąd się zatrzymał, a ludzie w dalszym ciągu hołdują tradycji swoich przodków. Kiedy inni sięgają po coraz nowsze maszynki do tatuowania, używając przy tym do specjalistycznego sprzętu i programów komputerowych do projektowania, to Whang-od w spokoju i ciszy zasiada w swoim domu i własnoręcznie sporządza tusz, którym później będzie tatuowała swoich klientów przy użyciu prymitywnych narzędzi, którymi tatuowano setki, jak nie tysiące lat temu na Filipinach. To nietuzinkowa postać, wręcz można powiedzieć, że legendarna i chciałbym przybliżyć wam jej osobę.

Polscy twórcy tatuażu cz. 3

Artyści tatuażu - 04.02.2020

Jak to mówią do trzech razy sztuka (choć nie wykluczam, że złamię tę zasadę) i oddaje w wasze oczy opisy kolejnych polskich tatuatorów, którzy robią po prostu wspaniałe rzeczy przy użyciu tuszu i kawałka skóry. Nie ma co się niepotrzebnie rozpisywać we wstępie, dlatego zapraszam do czytania.

Polscy twórcy tatuażu cz. 2

Artyści tatuażu - 21.01.2020

Kolejna porcja świetnych tatuażystów z naszego kraju, którzy swoją pracą wywołują opad szczęki do samej podłogi. Ponownie chciałbym przedstawić wam pięciu artystów, których style zasługują na trafienie do wszystkich osób zainteresowanych tatuażami. Zbierając informacje do tej serii, stukałem się w czoło, że nie trafiłem wcześniej na niektórych tatuatorów. Na szczęście wszystko można nadrobić i możecie zrobić to wspólnie ze mną, czytając o nich w drugiej części cyklu, który ma na celu przedstawienie sylwetek poszczególnych artystów z polskiej sceny tatuażu.

Polscy twórcy tatuażu cz. 1

Artyści tatuażu - 10.01.2020

Na naszym polskim podwórku, jeżeli chodzi o tatuaże mamy wielu znakomitych artystów. W dużej mierze wykonują prace w określonym stylu, lecz znajdą się również tatuatorzy, którzy wymykają się z góry określonym ramom i tworzą coś autorskiego, coś, dzięki czemu ich tatuaży nie można pomylić z tymi wychodzącymi spod ręki innych tatuażystów. Wygląda to tak samo, jak w środowisku malarzy i rzeźbiarzy, gdzie wypracowany przez lata unikatowy styl mówi do nas już od pierwszych sekund obcowania z nim. Chciałbym przybliżyć wam polskich artystów tatuażu, którzy tworzą prawdziwą sztukę w pełnym tego słowa znaczeniu. Osoby interesujące się tatuażem, moim zdaniem powinny sprawdzić ich twórczość, więc zapraszam do lektury.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy część IV!

Artyści tatuażu - 13.06.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część IV), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy część III!

Artyści tatuażu - 07.05.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część III), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy część II!

Artyści tatuażu - 04.05.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część II), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy część I! Artyści, w ręce których z pewnością chciałbyś wpaść

Artyści tatuażu - 25.04.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy, których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.