Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Artyści tatuażu

Mordercze Teletubisie od tatuażysty z Oslo

Artyści tatuażu - 24.08.2021

Ludzie wychowani w latach 90 z pewnością kojarzą program telewizyjny, jakim były Teletubisie. Kojarzą się one raczej z czymś pozytywnym, w końcu skierowane były do małych dzieci. Pewien artysta postanowił jednak naddać im zgoła inny ton, co spodobało mi się na tyle, by napisać o tym parę zdań i przy okazji przybliżyć wam jego prace, które totalnie wpadają w moje gusta jeśli chodzi o tatuaże.

Tatuażystka tworząca tatuaże z efektem podwójnego widzenia

Artyści tatuażu - 23.04.2021

Jakiś czas temu miałem okazję napisać parę słów o artystce z Meksyku, która tworzy haftowane tatuaże, wyraźnie wybijające się na tle pozostałych. Tym razem chciałbym powiedzieć o innej dziewczynie z tego kraju, która również charakteryzuje się ciekawym stylem. Poznajcie Yatzil Elizalde, tatuażystkę, która tworzy dziary, przyprawiające ludzi o zawrót głowy i to dosłownie!

Dziewczyna, która tworzy haftowane tatuaże

Artyści tatuażu - 30.04.2020

Eksperymentowanie i szukanie nowych rozwiązań w sztuce tatuażu jest czymś jak najbardziej potrzebnym. Dzięki takim działaniom powiększa się różnorodność, a większy wybór równa się z większą ilością ludzi decydujących się na tatuaż, którzy wcześniej nie mogli znaleźć nic odpowiedniego dla siebie. Styl, który bez dwóch zdań wyróżnia się na tle reszty branży, określić można mianem haftowanego. Myślę, że wszystkie babcie zmieniłyby podejście do tatuowania, po zobaczeniu takich wzorów.

Jeden z najlepszych japońskich tatuażystów - Horiyoshi III

Artyści tatuażu - 17.04.2020

Na świecie działa wielu znakomitych tatuażystów, do których ustawiają się długie kolejki zniecierpliwionych klientów, których marzeniem jest otrzymanie tatuażu od znanego artysty. Niewielu jednak posiada takie uznanie i szacunek w środowisku jak osoba, która dla tatuowania poświęciła swoje całe życie. Mam na myśli mistrza Yoshihito Nakano, znanego także pod imieniem Horiyoshi III, którego praca niezmiennie od wielu lat, oparta jest na fundamentach japońskiej sztuki tatuażu, nazywanej Irezumi. Mimo podeszłego wieku cały czas tatuuje, dostarczając wspaniałe prace i już to zasługuje na uznanie, lecz ja chciałbym opowiedzieć o nim coś więcej, ponieważ jego podejście do tatuaży jest dla mnie niezwykle ciekawe i myślę, że was również może to zainteresować.

Legendarna tatuażystka z Filipin, która ma ponad 100 lat

Artyści tatuażu - 24.02.2020

Na całym świecie znaleźć można przykłady genialnych tatuatorów, którzy wprowadzają do tej sztuki różne innowacje lub po prostu mają wielki talent, który objawia się w ich wspaniałych pracach. Są też miejsca na ziemi, gdzie czas poniekąd się zatrzymał, a ludzie w dalszym ciągu hołdują tradycji swoich przodków. Kiedy inni sięgają po coraz nowsze maszynki do tatuowania, używając przy tym do specjalistycznego sprzętu i programów komputerowych do projektowania, to Whang-od w spokoju i ciszy zasiada w swoim domu i własnoręcznie sporządza tusz, którym później będzie tatuowała swoich klientów przy użyciu prymitywnych narzędzi, którymi tatuowano setki, jak nie tysiące lat temu na Filipinach. To nietuzinkowa postać, wręcz można powiedzieć, że legendarna i chciałbym przybliżyć wam jej osobę.

Polscy twórcy tatuażu cz. 3

Artyści tatuażu - 04.02.2020

Jak to mówią do trzech razy sztuka (choć nie wykluczam, że złamię tę zasadę) i oddaje w wasze oczy opisy kolejnych polskich tatuatorów, którzy robią po prostu wspaniałe rzeczy przy użyciu tuszu i kawałka skóry. Nie ma co się niepotrzebnie rozpisywać we wstępie, dlatego zapraszam do czytania.

Polscy twórcy tatuażu cz. 2

Artyści tatuażu - 21.01.2020

Kolejna porcja świetnych tatuażystów z naszego kraju, którzy swoją pracą wywołują opad szczęki do samej podłogi. Ponownie chciałbym przedstawić wam pięciu artystów, których style zasługują na trafienie do wszystkich osób zainteresowanych tatuażami. Zbierając informacje do tej serii, stukałem się w czoło, że nie trafiłem wcześniej na niektórych tatuatorów. Na szczęście wszystko można nadrobić i możecie zrobić to wspólnie ze mną, czytając o nich w drugiej części cyklu, który ma na celu przedstawienie sylwetek poszczególnych artystów z polskiej sceny tatuażu.

Polscy twórcy tatuażu cz. 1

Artyści tatuażu - 10.01.2020

Na naszym polskim podwórku, jeżeli chodzi o tatuaże mamy wielu znakomitych artystów. W dużej mierze wykonują prace w określonym stylu, lecz znajdą się również tatuatorzy, którzy wymykają się z góry określonym ramom i tworzą coś autorskiego, coś, dzięki czemu ich tatuaży nie można pomylić z tymi wychodzącymi spod ręki innych tatuażystów. Wygląda to tak samo, jak w środowisku malarzy i rzeźbiarzy, gdzie wypracowany przez lata unikatowy styl mówi do nas już od pierwszych sekund obcowania z nim. Chciałbym przybliżyć wam polskich artystów tatuażu, którzy tworzą prawdziwą sztukę w pełnym tego słowa znaczeniu. Osoby interesujące się tatuażem, moim zdaniem powinny sprawdzić ich twórczość, więc zapraszam do lektury.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy cz. 4

Artyści tatuażu - 13.06.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część IV), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy cz. 3

Artyści tatuażu - 07.05.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część III), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.