Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Artyści tatuażu

Tatuaże rodem z tradycyjnej chińskiej porcelany

Artyści tatuażu - 28.01.2024

Tatuaże posiadają nie jedno oblicze i choć zdecydowanym liderem może ogłosić się styl realistyczny, to wciąż jest tu miejsce na ogromną różnorodność stylistyczną. Co jakiś czas w sztuce tatuażu pojawia się nowy nurt, który swym wyglądem znacznie odstaje od tego, co znaliśmy do tej pory. O jednym z takich kierunków artystycznych chciałbym opowiedzieć w tym artykule.

Wywiad z Leszym - reprezentantem warszawskiego Azazel Centrum

Artyści tatuażu - 09.12.2023

Leszego poznałem, gdy poszukiwałem tatuażysty, który dobrze oddałby pomysł, jaki narodził mi się w głowie. Spodobało mi się to, że lubi tatuować mroczne motywy, bo właśnie w takim kierunku zdecydowanie chciałem pójść. Zaczęło się od jednego tatuażu dookoła łokcia, a skończyło na pokryciu tuszem całej ręki i zrobieniu tak zwanego rękawa. Jak można się domyślić, współpraca poszła całkiem nieźle. Leszy specjalizuje się w realistycznych i graficznych pracach, lecz potrafi skręcić w stronę nieco innych stylów, jeśli akurat tego wymaga dana koncepcja. Udało mi się z nim porozmawiać przy okazji wizyty w studio, w którym urzęduje, mianowicie Azazel Centrum, a to jest spis naszej mam nadzieję ciekawej rozmowy o rysunku i tatuażu.

Wywiad z Aldoną Szery - wszechstronną tatuażystką z Warszawy

Artyści tatuażu - 21.07.2022

Aldona to tatuażystka z krwi i kości, która jak sama przyznaje, marzyła o pracy w tym zawodzie, odkąd pamięta. Posiada wieloletnie doświadczenie (12!), które zdobywała w czasach, kiedy na terenie Warszawy funkcjonowało raptem kilka salonów tatuażu. Patrząc po tym jak wiele obecnie jest tatuażystów w stolicy, wydaje się to ciężkie do uwierzenia. Jednak wszystko ma swój początek, a Aldona w nim uczestniczyła i widziała na własne oczy rozwój branży tatuatorskiej w Polsce, dzięki czemu mogła podzielić się ze mną kilkoma spostrzeżeniami na ten temat. To obszerny wywiad (choć w tym przypadku bardziej pasuje stwierdzenie rozmowa) z utalentowaną artystką tatuażu, która na co dzień tatuuje w swoim warszawskim studiu. W wywiadzie poruszyliśmy rozmaite tematy dotyczące jej pracy, zawodu tatuatora w ogóle, jak i również samej branży. Jakie były początki? Jak fach tatuażysty prezentuje się na dzień dzisiejszy? Jakie są prognozy na przyszłość? Tego wszystkiego i ciut więcej dowiecie się z rozmowy z Aldoną. Zapraszam do lektury.

Alexey Mashkow, tatuażysta, który stworzył unikatowy styl

Artyści tatuażu - 10.12.2021

Mashkow to wyjątkowa postać na scenie tatuatorskiej, co od razu objawia się w pracach jego autorstwa. Pochodzący z Rosji artysta wypracował swój unikatowy styl, który stał się na tyle dobry i popularny, że na świecie inni tatuażyści inspirują się tym, co tworzy. Czasem nawet kopiują jego patenty na rzecz swoich projektów, co wychodzi im z różnym skutkiem. Jeśli ciekawi cię, jakie tatuaże tworzy Mashkow i chciałbyś się nieco o nim dowiedzieć, to bardzo dobrze trafiłeś.

Mordercze Teletubisie od tatuażysty z Oslo

Artyści tatuażu - 24.08.2021

Ludzie wychowani w latach 90 z pewnością kojarzą program telewizyjny, jakim były Teletubisie. Kojarzą się one raczej z czymś pozytywnym, w końcu skierowane były do małych dzieci. Pewien artysta postanowił jednak naddać im zgoła inny ton, co spodobało mi się na tyle, by napisać o tym parę zdań i przy okazji przybliżyć wam jego prace, które totalnie wpadają w moje gusta jeśli chodzi o tatuaże.

Tatuażystka tworząca tatuaże z efektem podwójnego widzenia

Artyści tatuażu - 23.04.2021

Jakiś czas temu miałem okazję napisać parę słów o artystce z Meksyku, która tworzy haftowane tatuaże, wyraźnie wybijające się na tle pozostałych. Tym razem chciałbym powiedzieć o innej dziewczynie z tego kraju, która również charakteryzuje się ciekawym stylem. Poznajcie Yatzil Elizalde, tatuażystkę, która tworzy dziary, przyprawiające ludzi o zawrót głowy i to dosłownie!

Dziewczyna, która tworzy haftowane tatuaże

Artyści tatuażu - 30.04.2020

Eksperymentowanie i szukanie nowych rozwiązań w sztuce tatuażu jest czymś jak najbardziej potrzebnym. Dzięki takim działaniom powiększa się różnorodność, a większy wybór równa się z większą ilością ludzi decydujących się na tatuaż, którzy wcześniej nie mogli znaleźć nic odpowiedniego dla siebie. Styl, który bez dwóch zdań wyróżnia się na tle reszty branży, określić można mianem haftowanego. Myślę, że wszystkie babcie zmieniłyby podejście do tatuowania, po zobaczeniu takich wzorów.

Jeden z najlepszych japońskich tatuażystów - Horiyoshi III

Artyści tatuażu - 17.04.2020

Na świecie działa wielu znakomitych tatuażystów, do których ustawiają się długie kolejki zniecierpliwionych klientów, których marzeniem jest otrzymanie tatuażu od znanego artysty. Niewielu jednak posiada takie uznanie i szacunek w środowisku jak osoba, która dla tatuowania poświęciła swoje całe życie. Mam na myśli mistrza Yoshihito Nakano, znanego także pod imieniem Horiyoshi III, którego praca niezmiennie od wielu lat, oparta jest na fundamentach japońskiej sztuki tatuażu, nazywanej Irezumi. Mimo podeszłego wieku cały czas tatuuje, dostarczając wspaniałe prace i już to zasługuje na uznanie, lecz ja chciałbym opowiedzieć o nim coś więcej, ponieważ jego podejście do tatuaży jest dla mnie niezwykle ciekawe i myślę, że was również może to zainteresować.

Legendarna tatuażystka z Filipin, która ma ponad 100 lat

Artyści tatuażu - 24.02.2020

Na całym świecie znaleźć można przykłady genialnych tatuatorów, którzy wprowadzają do tej sztuki różne innowacje lub po prostu mają wielki talent, który objawia się w ich wspaniałych pracach. Są też miejsca na ziemi, gdzie czas poniekąd się zatrzymał, a ludzie w dalszym ciągu hołdują tradycji swoich przodków. Kiedy inni sięgają po coraz nowsze maszynki do tatuowania, używając przy tym do specjalistycznego sprzętu i programów komputerowych do projektowania, to Whang-od w spokoju i ciszy zasiada w swoim domu i własnoręcznie sporządza tusz, którym później będzie tatuowała swoich klientów przy użyciu prymitywnych narzędzi, którymi tatuowano setki, jak nie tysiące lat temu na Filipinach. To nietuzinkowa postać, wręcz można powiedzieć, że legendarna i chciałbym przybliżyć wam jej osobę.

Polscy twórcy tatuażu cz. 3

Artyści tatuażu - 04.02.2020

Jak to mówią do trzech razy sztuka (choć nie wykluczam, że złamię tę zasadę) i oddaje w wasze oczy opisy kolejnych polskich tatuatorów, którzy robią po prostu wspaniałe rzeczy przy użyciu tuszu i kawałka skóry. Nie ma co się niepotrzebnie rozpisywać we wstępie, dlatego zapraszam do czytania.