Witaj,
Gościu!

Tatuaże rodem z tradycyjnej chińskiej porcelany

Tatuaże posiadają nie jedno oblicze i choć zdecydowanym liderem może ogłosić się styl realistyczny, to wciąż jest tu miejsce na ogromną różnorodność stylistyczną. Co jakiś czas w sztuce tatuażu pojawia się nowy nurt, który swym wyglądem znacznie odstaje od tego, co znaliśmy do tej pory. O jednym z takich kierunków artystycznych chciałbym opowiedzieć w tym artykule.

niebieski chiński smok tatuaż na dłoni

Chińska porcelana źródłem inspiracji do tatuażu

Chińska porcelana słynie ze swego wyjątkowego wyglądu, a konkretniej mówiąc z malunków, które ją przyozdabiają. Mamy tu do czynienia z rozmaitymi motywami fauny i flory, ale również z mistycznymi stworzeniami obecnymi w wiekowych chińskich legendach. Często obrazy te opisują jakąś konkretną historię, co dodaje im dodatkowego splendoru.

Warto przeczytać: Tatuaż smoka - wszystkie znaczenia

tatuaż niebieskiego chińskiego smoka na plecach

Motyw smoka z chińskich legend i mitów

Z tej stylistyki czerpie pełnymi garściami omawiany tutaj styl tatuażu. Stawia na intensywny niebieski, często wręcz błękitny kolor, który od razu rzuca się w oczy. Natrafić można również na prace, do których użyto tylko czerwonego barwnika.

Tatuaże wykonane w ten sposób robią oszałamiające wrażenie. Najczęściej tatuowanym wzorem jest tutaj oczywiście chiński smok, którego kształty znakomicie układają się na skórze, tworząc jedną spójną kompozycję wraz z rozmaitymi dodatkami, umieszczanymi dookoła. Patrząc na taki tatuaż, ma się wrażenie, że został on dosłownie wyrwany z filiżanki lub dzbanka wykonanego z tradycyjnej chińskiej porcelany.

tatuaż niebieskiego chińskiego smoka na szyi

Niezwykle utalentowany tatuażysta z Los Angeles

Kto jest pomysłodawcą tatuaży rodem z chińskiej porcelany? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jednak nie ulega wątpliwości, że niekwestionowanym mistrzem w tej konkretnej dziedzinie jest artysta z Los Angeles, kryjący się pod instagramowym pseudonimem @oozy_tattoo. Większość tatuaży tworzonych jego ręką jest utrzymana właśnie w tej stylistyce i można powiedzieć, że opanował to do istnej perfekcji.

Warto przeczytać: Mistrz japońskiego tatuażu Horiyoshi

Więcej tatuaży w tym stylu:

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 28.01.2024