Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż dla kobiet #1

Dziewczyny uwielbiają tatuaże w formie napisów i na potwierdzenie swojej tezy zachęcam do rzucenia okiem na galerię na tym portalu gdzie widać to najdobitniej. Z tego względu przygotowałem listę paru cytatów, którymi można przyozdobić swoje ciało.

Wiara, Nadzieja i Miłość

„Faith, Hope and Love” / „Wiara, Nadzieja i Miłość”

Cytat mający w sobie filozoficzne przemyślenia, które sprawiają, że bardziej zastanawiamy się nad naszym codziennym życiem. Zapewne każdy fan powieści Tolkiena zna te słowa i być może ludzie, którzy nie są zaznajomieni z twórczością brytyjskiego pisarza, odnajdą w tym cytacie coś, co ich również poruszy.

Zadbaj o sens, a wtedy dźwięki same o siebie zadbają.

„Take care of the sense, and the sounds will take care of themselves.”
„Zadbaj o sens, a wtedy dźwięki same o siebie zadbają.”

  • Lewis Caroll

„Alicja w Krainie Czarów” to bez wątpliwości książka, która jest klasykiem gatunku. Bazując na treści tego tytułu, można stworzyć bardzo fajny tatuaż, który będzie skłaniał do refleksji. Powyższe zdjęcie jest tylko jednym z wielu przykładów jak korzystać z twórczości autora.

Niepewna, nieustraszona, być może nieśmiertelna, decydowanie zakochana

„Uncertain intrepid possibly immortal decidedly in love”
„Niepewna, nieustraszona, być może nieśmiertelna, decydowanie zakochana”

  • Tom Robbins

Powyższy tekst wyszedł spod pióra amerykańskiego pisarza Toma Robbinsa. Jego specjalnością były książki, w których miały miejsce dzikie historie wywiązujące się między dwójką ludzi. Kobiece postacie były u niego bardzo dobrze zarysowane, co z pewnością pokazuje zamieszczony tutaj cytat.

Kto jest bardziej prawdziwy?

„Who is more real?.” / „Kto jest bardziej prawdziwy?”

Uważasz, że nie okłamujesz sam siebie, jeżeli chodzi o twój wizerunek? A może to właśnie ty jesteś tym prawdziwym, a jedynie inni w twoim otoczeniu udają. Na to pytanie możesz odpowiedzieć tylko ty sam.

Rób to co kochasz

„Do what you Love” / „Rób to co kochasz”

Jeśli przez całe swoje życie będziesz robił rzeczy, na których mało ci zależy, to w pewnym momencie zorientujesz się, że przez cały ten czas nie zrobiłeś praktycznie nic, co miałoby dla ciebie największe znaczenie. Wtedy jest już za późno na zmianę przeszłości, dlatego w życiu kieruj się tym, co dyktuje ci serce.

Jeżeli możesz coś wyśnić, to możesz to zrobić

„If you can dream it, you can do it”
„Jeżeli możesz coś wyśnić, to możesz to zrobić”

  • Walt Disney

Walt Disney jest osobą kojarzoną na całym świecie, a stworzone przez niego bajki wychowały wiele pokoleń. Gdy wypowiadał się, potrafił robić to w jedyny i niepowtarzalny sposób. Zamieszczony tu cytat opowiada o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania.

Zapomnij o swojej przeszłości, wybacz samemu sobie i zacznij od początku

„Forget your past, forgive yourself, and begin again” / „Zapomnij o swojej przeszłości, wybacz samemu sobie i zacznij od początku”

Czasem, gdy czujesz, że w twoim życiu jest coś nie tak, musisz zrobić rachunek sumienia i zastanowić się nad kolejnymi krokami. Aby całkowicie uwolnić się od ciężkiej dla ciebie przeszłości, musisz kompletnie o niej zapomnieć i zostawić ją w tyle. Skonfrontuj się z tym, ile popełniłeś błędów i zacznij wszystko od początku, z czystą kartą.

Ona leci na jej własnych skrzydłach

„She flies by her own wings”
„Ona leci na jej własnych skrzydłach”

  • Jesse Quinn Thornton

W oryginale brzmiało to „Alis volat propriis”, a zwrot ten pochodzi z latynoskiej kultury. Oznacza on, że nosząca ten tatuaż osoba jest jedyna w swoim rodzaju i jest prawdziwą indywidualnością.

Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły (władzy), świat pozna pokój

„When the power of love overcomes the love of power then the world will know peace”
„Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły (władzy), świat pozna pokój”

  • Jimi Hendrix

Słowa wypowiedziane przez najlepszego gitarzystę wszechczasów, czyli Jimiego Hendrixa. Jego spostrzeżenie jest nad wyraz trafne i myślę, że ludzie trzeźwo myślący by się z nim jak najbardziej zgodziły. Tekst ten posiada ewidentnie pacyfistyczny wydźwięk i dla osoby reprezentującej podobne wartości będzie strzałem w dziesiątkę na tatuaż.

Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

Dodano: 11.06.2018