Witaj,
Gościu!

Znaczenie tatuażu serca

Motyw, który od wielu lat jest popularny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn nasuwa oczywiste analogie do miłości, oddania, poświęcenia lub chociażby zdrady. Jednak nie tylko takich znaczeń można doszukiwać się w tatuażu przedstawiającym serce. Warto nadmienić, że wzór serca jest wręcz klasykiem w świecie tatuażu, zwłaszcza ten prezentowany w stylu oldschoolowym. Nowe czasy przyniosły jego nowe odsłony, które również są ciekawe i miłe dla oka, dlatego czym prędzej przejdźmy do przesłania, jakie niesie ze sobą wizerunek serca na naszej skórze.

Kolorowy tatuaż serca oplecionego wężem i sztylet

Różne sposoby przedstawienia tatuażu serca

Tatuaże przedstawiające serce mogą być modyfikowane na różne sposoby i tak naprawdę hamuje cię tylko i wyłącznie twoja wyobraźnia. Razem w parze potrafią występować ze słodkimi amorkami, pięknymi kwiatami, jadowitymi wężami, groźnymi tygrysami lub nawet z karabinami maszynowymi. Pole do popisu jest tutaj ogromne, z resztą jak w przypadku każdego wzoru, lecz można doszukać się pewnych utartych schematów, po jakie ludzie najczęściej sięgają.

Tatuaż Mama w sercu

Tatuaż serce ze wstęgą

Serce przewiązane wstęgą, na której widnieje imię ukochanej osoby to klasyk nad klasykami w sztuce tatuażu i śmiem twierdzić, że praktycznie każdy kojarzy ten widok. Trzeba zaznaczyć, że nie tylko miłość była głównym motorem do wykonania takiego wzoru bowiem często, pojawiały się tam ulubione cytaty lub ważna dla danej osoby data, która najczęściej oznaczała narodziny dziecka lub niosła ze sobą bardziej smutne przesłanie takie jak utrata kogoś bliskiego. Napis „Mama” lub „Tata” był szczególnie popularny wśród żeglarzy i później ta popularność przeniosła się na ludzi niezwiązanych w żaden sposób z morzem i można powiedzieć, że trwa aż po dziś dzień i to na całym świecie.

Więcej na temat tatuaży praktykowanych przez marynarzy przeczytać można pod tym linkiem: Żeglarski styl tatuażu.

Tatuaż realistyczny przedstawiający serce z kluczykiem na przedramieniu dziewczyny

Tatuaż serce z kłódką

Serce w formie kłódki i kluczyk do niej to tatuaż, który upatrzyły sobie zakochane pary i nic dziwnego bowiem to idealna metafora na miłość i o wiele lepsze rozwiązanie niż tatuowanie daty rozpoczęcia związku, czy też imienia ukochanej osoby. Te elementy mogą służyć jako niezły dodatek, lecz same w sobie nie są dobrym materiałem na tatuaż. Najczęściej to kobieta bierze serce, natomiast mężczyźnie przypada klucz, ponieważ to facet powinien zabiegać o względy ukochanej, a nie na odwrót.

Nie jest to jednak sztywna reguła i zapewne znajdą się od niej ustępstwa. Ten wzór nie jest zarezerwowany wyłącznie dla ludzi pogrążonych w miłości i ktoś, kto nie posiada swojej drugiej połówki, może śmiało z niego skorzystać. Takie serce może oznaczać to, że nie chcemy się z nikim wiązać i wolimy iść przez życie samotnie. Nikomu nie uda się znaleźć klucza do naszego serca, albowiem tylko my go posiadamy.

Tatuaż serce z piórami na przedramieniu u kobiety

Tatuaż piórka przy sercu

Tatuaż piórek przy sercu nawiązują do mitologicznego rytuału prosto ze starożytnego Egiptu, który nosił nazwę „ważenia duszy”. Według legendy bóg Anubis na swojej wadze z jednej strony kładł serce umarłego, a z drugiej pióro i gdy jego ciężar był lżejszy od pióra, dusza mogła spokojnie przejść na drugą stronę. Z tego względu tatuaż serca z ptasimi piórami oznacza czystość w duchu, brak skazy na honorze i ogólną dobroć człowieka, który go posiada na swoim ciele. Jednakże są osoby, które w tym połączeniu doszukują się innego znaczenia i wskazują na lekkie podejście do życia i nieprzykładanie większej wagi do spraw doczesnych.

Kolorowy tatuaż na klatce piersiowej sztylet wbity w serce

Sztylet wbity w serce

Serce ze wbitym w nie sztyletem to kolejna popularna wariacja na temat tego wzoru. Najczęstszym przypisywanym tu znaczeniem jest zdrada zadana z rąk bliskiej osoby. Myślę, że powiedzenie „uważaj, bo ktoś ci wbije nóż w plecy” w tym przypadku pasuje idealnie. Z lekcji historii każdy powinien pamiętać postać Juliusza Cezara, który został brutalnie zasztyletowany przez Brutusa i jego towarzyszy, których uważał za swoich sojuszników. Taki tatuaż ma nam przypominać o ograniczonym zaufaniu do co niektórych osób, tak aby ponownie nie zostać oszukanym. W innych przypadkach połączenie serca ze sztyletem może oznaczać poświęcenie, lecz do tych dwóch elementów należy dodać jeszcze militarne symbole lub te związane z religią chrześcijańską.

Kolorowy tatuaż serce owinięte drutem na nodze

Tatuaż serce owinięte drutem

Serce owinięte dookoła drutem kolczastym od razu nasuwa jedno skojarzenie, jakim jest ból i cierpienie. Te odczucia będą wynikać z tego, że osoba, którą kochasz, równocześnie sprawia, że czujesz się uwięziony i tłumione, jest twoje prawdziwe JA. W takim przypadku ciężko jest się wyrwać i często tkwimy w toksycznym związku, nie patrząc na wszelakie okoliczności.

Tatuaż Diabelskie serce

Tatuaż diabelskie serce

Nic lepiej nie pokaże twojej podwójnej natury niż diabelskie serce plus aureola. Na co dzień można być grzecznym i potulnym, ale kiedy przyjdzie na to odpowiednia pora, można pokazać rogi swojemu partnerowi. Tatuaż ten oznacza dualizm dobra i zła bowiem każdy z nas ma w sobie obie te sprzeczności.

Tatuaż Złamane serce i młotek na łydce mężczyzny

Tatuaż złamane serce

Życie nie zawsze jest usłane dla nas różami i jest tak w szczególności, gdy w grę wchodzą uczucia dwóch osób. Miłość spada na człowieka jak grom z jasnego nieba i nie daje mu żadnych szans na obronę. Kiedy nasze uczucia są odwzajemnione, jesteśmy najszczęśliwsi na świecie, lecz gdy spotkamy się z odrzuceniem czasem ciężko sobie z tym poradzić. Niczym nadzwyczajnym jest również sytuacja, w której rozpada się wieloletni związek i dwoje ludzi, którzy wcześniej byli zakochani w sobie po uszy, stają się dla siebie kimś kompletnie obcym. Tego wszystkiego symbolem jest pęknięte serce, które rzecz jasna utożsamiane jest z emocjonalnym bólem związanym z utratą bliskiej osoby i nie musi to wcale oznaczać śmierci, choć i ona jest tutaj adekwatna. W tym przypadku serce często tatuowane jest w czarnym kolorze, żeby jeszcze bardziej podkreślić skalę ów emocjonalnego bólu, dodatkowo u jego boku można jeszczen umieścić krople krwi lub łzy.

Tatuaż Święte serce Jezusa

Tatuaż święte serce Jezusa

Następnym sercem, które może stawać w szranki z poprzednimi, jeżeli chodzi o popularność, jest tak zwane Serce Jezusa. Pierwszym co przychodzi na myśl, jeżeli chodzi o ten tatuaż to przekonania religijne osoby, która decyduje się na umieszczenie go na swoim ciele. Bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że mamy do czynienia z chrześcijaninem, który jest dumny ze swojej wiary. Owo serce jest otoczone cierniami, krwią oraz ogniem. Symbolizuje poświęcenie i cierpienie Jezusa Chrystusa, którego dokonał dla całej ludzkości. Wzór ten może występować w różnych odsłonach, w jednym będzie taki jak na zdjęciu, w innym będzie zawierał Matkę Boską lub samego Jezusa, a w następnym serce może być dodatkowo wzbogacone o anielskie skrzydła.

Tatuaż Realistyczne serce

Tatuaż realistyczne serce

Serce przedstawione w bardzo realistycznej formie zyskuje coraz większą rzeszę fanów i trzeba przyznać, że wykonane przez utalentowanego tatuażystę prezentuje się obłędnie. Występuje zarówno w kolorze, jak i w odcieniach szarości i ciężko jednoznacznie stwierdzić, w którym kierunku idzie więcej ludzi. Mimo że tatuowane niemalże na każdej partii ciała to bez wątpienia najpopularniejszym miejscem na realistyczne serce jest, to gdzie ten organ się faktycznie znajduje, czyli na klatce piersiowej. Można spotkać projekty, w których takie serce leży na jednej lub parze ludzkich dłoni, co może być metaforą tego, że dana osoba nie ma niczego do ukrycia. Poza tym nie ma ono jakiegoś odmiennego znaczenia od całej reszty, po prostu wygląda nieźle i taki był zamysł.

Tatuaż serce zrobione z kwiatów

Serce zrobione z kwiatów

Na samym początku napisałem, że po motyw serca sięgają tak samo kobiety, jak i również mężczyźni i jest to bezsprzecznie prawdą, ale trzeba powiedzieć sobie jasno, że to płeć piękna częściej wybiera tego typu projekty. Serce bardziej pasuje do ich natury, poza tym można łatwo je powiązać chociażby z kwiatami, które jak wiadomo, kobiety uwielbiają. Poza tym małe serduszka można umieścić na nadgarstku, za uchem, na obojczyku czy też na dolnej partii brzucha, a są to jedne z najbardziej lubianych miejsc pod tatuaż wśród dziewczyn. Większość mężczyzn woli realizować zdecydowanie większe projekty i pojawiają się tam także serca.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Google Zdjęcia

Dodano: 05.01.2019