Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Wiedza

Dlaczego tatuaże są drogie?

Wiedza - 11.02.2024

Na naszym forum często użytkownicy zadają pytania odnośnie wycen tatuaży. Patrząc po ilości takich postów, można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie cena jest najbardziej istotnym aspektem przy wyborze danego tatuażysty, czy studia tatuażu. Oczywiście jego umiejętności są również brane pod uwagę, ale jeśli jest gdzieś tatuażysta, który w podobnej jakości tatuaż jest w stanie wykonać taniej, to wielu ludzi automatycznie zwróci się do niego. W tym tekście chciałbym pochylić się nad wysokimi kosztami związanymi z tworzeniem tatuaży i dlaczego trzeba za nie płacić tak wiele.

Biało na czarnym - tatuaże blackout w nowej odsłonie

Wiedza - 03.09.2023

Nie jeden długi rękaw koszuli lub nogawka spodni skrywa nieudany tatuaż, z którym posiadające go osoby wolałyby się nie obnosić. Dziś na szczęście jest na to parę skutecznych sposobów by, zamiast chować babola, odmienić jego oblicze na nowe i dać mu drugie, lepsze życie. Tu na salony wchodzi ubrany cały na czarno styl blackout zwany potocznie blachą, który co do zasady polega na całkowitym wytatuowaniu danego fragmentu skóry czarnym tuszem. Taką blachę można jednak fajnie urozmaicić i o tym właśnie będzie ten artykuł.

Tatuaże na twarzy, czyli zerwanie ze stereotypami

Wiedza - 27.11.2022

Czasy się zmieniają, to wyświechtany tekst, ale nie da się ukryć, że jest w nim sama prawda. Tyczy się to oczywiście również tatuaży, a konkretniej mówiąc tatuaży na twarzy. Jeszcze parę lat temu zarezerwowane były głównie przez hardkorowych entuzjastów tej sztuki, lecz dziś sprawy mają się inaczej. Można powiedzieć, że tatuowanie twarzy stało się powszechne, a przynajmniej jest to o wiele bardziej popularne, niż to miało miejsce w przeszłości. O co chodzi z tatuażami na twarzy? Czemu coraz więcej osób się do tego przekonuje? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Porady dla osób przed pierwszą sesją tatuażu w życiu

Wiedza - 13.10.2022

Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tatuażami, masz w głowie mnóstwo pytań. Szczególnie jeśli dochodzi już do planowania swojej pierwszej wizyty w studiu tatuażu. W tym miejscu znajdziesz cenne porady à propos tego jak przygotować się do sesji, aby nie powielić błędów innych początkujących osób. Pierwszy tatuaż do wielka rzecz, więc lepiej dobrze się do tego przygotować.

Pogląd na tatuaże w największych religiach na świecie

Wiedza - 19.02.2022

Mamy XXI wiek i czasy, w których tatuaże stały się niezwykle popularnym sposobem na wyrażanie siebie. Dawniej tatuowanie nie było tak szeroko akceptowane i wciąż w społeczeństwie można dostrzec pokłosie tamtego stanu rzeczy. Niektóre z uprzedzeń wywodzą się między innymi z religii, w których uważane są za niedozwolone i grzech przeciwko Bogu. Chciałbym przyjrzeć się kwestiom tatuaży w największych religiach funkcjonujących obecnie na świecie i zagłębić się w to, co święte pisma oraz kapłani mają do powiedzenia swoim wyznawcom w tym temacie.

Styl Chicano, który narodził się pośród latynoskich gangów z Los Angeles

Wiedza - 15.01.2022

Styl tatuażu znany pod nazwą Chicano, jeszcze kilka dekad temu był związany wyłącznie z amerykańskimi przestępcami latynoskiego pochodzenia, którzy na teren swoich działań wybrali Zachodnie Wybrzeże, w tym głównie Los Angeles. Jednak jakiś czas temu tatuaże te, wyszły poza ich hermetyczny krąg i rozprzestrzeniły się na całym świecie wśród normalnych ludzi, czyli poczciwych obywateli, którzy nie mają z przestępczością nic wspólnego. Z tego względu warto poznać, co stoi za stylem Chicano.

Styl Blast Over, czyli jak poradzić sobie ze starym tatuażem

Wiedza - 21.10.2021

W życiu można żałować wielu rzeczy i często do tego nieszczęsnego grona zaliczają się tatuaże. Czasem jest to wynikiem wyboru nieodpowiedniego tatuażysty, a czasem po prostu czystej głupoty, której w późniejszych latach się żałuje i wstydzi. Skutecznych sposobów na poradzenie sobie z niechcianym tatuażem jest kilka, ale w tym artykule chciałbym skoncentrować się głównie na metodzie kryjącej się pod nazwą Blast Over.

Tatuaż na powiekach to nie tylko makijaż permanentny

Wiedza - 15.09.2021

Tatuaże na powiekach w naszym kraju zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników, co jeszcze parę lat wstecz nie było takie oczywiste. Z tego względu postanowiłem zagłębić się w ten temat, żeby móc przybliżyć wam wszystkie niezbędne kwestie związane z tatuowaniem tego delikatnego miejsca na ciele, ponieważ proces ten różni się znacznie od pracowania na „normalnej” skórze.

Jak robiono tatuaże w różnych zakątkach świata

Wiedza - 14.07.2021

Tatuaże znane są ludzkości od tysiącleci i przez cały ten czas ewoluowały do tego, co możemy podziwiać obecnie. Proces tatuowania, a zwłaszcza narzędzia do tego służące wyglądały nieco inaczej w różnych kulturach na świecie, zanim w ręce tatuażystów trafiły profesjonalne elektryczne maszynki. Czytaj dalej jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak wykonywano tatuaże w różnych zakątkach świata.

5 kobiet, które miały wpływ na sztukę tatuażu

Wiedza - 08.03.2021

Branża, jaką jest sztuka tatuażu, pokonała długą drogę do momentu, w jakim znajduje się dzisiaj. Na przestrzeni lat dochodziło do wielu kluczowych wydarzeń, które wywierały na nią duży wpływ. Były to z pewnością wynalezienie maszynki elektrycznej do tatuowania, pojawienie się nowych oryginalnych stylów, czy zerwanie z łatką domeny kryminalistów. Niegdyś tatuaże były realizowane praktycznie tylko od mężczyzn dla mężczyzn i nie do pomyślenia było to, żeby płeć piękna brała w tym czynny udział. Jak w każdej dziedzinie tak i tutaj musiało dojść do przewrotu i chciałbym przybliżyć sylwetki kobiet, które wyszły tym zasadom naprzeciw i wkroczyły do świata tatuażu z przysłowiowego buta.