Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Wiedza

Noc w łóżku z nowym tatuażem - na co zwrócić uwagę

Wiedza - 19.11.2020

Często dostaję pytania dotyczące pielęgnacji tatuażu, ale będąc szczerym, nigdy nie musiałem odpowiadać na kwestie związane ze spaniem i świeżym tatuażem. Zauważyłem, że ten temat nie zaprząta zbyt wielu głów, a szkoda, bo pierwsze dni po wyjściu ze studia są kluczowe dla późniejszego wyglądu dziary. Znajdziesz tu kilka wskazówek, które mogą wydawać się banalne, lecz są po prostu pomocne.

Rodzaje maszynek do tatuażu - wprowadzenie

Wiedza - 27.10.2020

Techniczna strona sztuki tatuażu wiele osób może po prostu nie interesować, ponieważ liczy się dla niech wyłącznie kunszt artystyczny danego tatuażysty. Nie wszyscy jednak wybierają takie podejście i lubią zagłębić się w arkana tatuowania, tak aby nie stanowiły dla nich kompletnie czarnej magii. Postanowiłem przybliżyć budowę i działanie maszynek do wykonywania tatuażu, które nieco się od siebie różnią.

Na czym polega tatuowanie metodą freehand?

Wiedza - 30.08.2020

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie jedna z użytkowniczek Dziarowni, która całkiem niedawno wrzuciła tutaj tatuaż swojego autorstwa z dopiskiem, że został on wykonany w technice freehand. Przyznam szczerze, że na ten temat wiedziałem niewiele i dopiero, krótka dyskusja w komentarzach pod dodanym przez nią zdjęciem skłoniła mnie do zgłębienia tego tematu. Chciałbym o tej metodzie tatuowania napisać parę zdań, ponieważ podejrzewam, że wiele osób, może nie zdawać sobie sprawy z jej istnienia a warto zwrócić na nią uwagę.

Wpływ ciąży na wygląd tatuaży

Wiedza - 11.08.2020

Raz na jakiś czas natrafiam na pytania, w których zestawiane są ze sobą takie kwestie jak tatuaże i ciąża. Nigdy wcześniej specjalnie nie zastanawiałem się nad tym zagadnieniem, więc postanowiłem zgłębić nieco ten temat i przygotować o tym artykuł.

Tatuowanie wewnętrznej strony dłoni, jak to wygląda?

Wiedza - 15.07.2020

Tatuaże wykonywane po wewnętrznej stronie dłoni nie są zbyt częstym widokiem. Nie dzieje się tak bez przyczyny, albowiem miejsce to jest dość niewdzięczne jeżeli chodzi o tatuowanie i o trwałość wzoru. Wielu tatuażystów odmawia zrobienia takiej dziary, co spowodowane jest zazwyczaj tym, że ich żywotność jest bardzo słaba, a sam wzór w niedalekiej przyszłości wymaga nanoszenia poprawek. Innym powodem jest poziom trudności tatuowania po wewnętrznej stronie, ponieważ skóra jest zgoła inna i cięższa do obróbki tuszem. Nie każdy tatuator, nawet ten z wieloletnim doświadczeniem wykona poprawnie tatuaż o czym przekonacie się czytając ten artykuł.

Tatuaże więźniów z Auschwitz

Wiedza - 25.06.2020

Historia zna wiele przypadków tatuowania więźniów, z tego rozwiązania korzystali starożytni Grecy i Rzymianie. Podobnie z ludźmi łamiącymi prawo postępowano w Japonii, gdzie tatuaż nawet w dzisiejszych czasach jest negatywnie odbierany przez społeczeństwo i utożsamiany jest głównie z wszelakiej maści przestępcami. Jednakże w tych przypadkach ktoś sam zdecydował o tym, że popełni przestępstwo, doskonale wiedział, jakie mogą być tego konsekwencje. Tatuaż był jednym z elementów kary, naznaczony w ten sposób człowiek, był po odbyciu wyroku trzymany na dystans przez resztę uczciwych obywateli. Ciężko było mu wrócić do normalności, ponieważ widziano w nim potencjalne zagrożenie i stosowano wobec niego zasadę ograniczonego zaufania. Temat, jaki chciałbym podjąć, dotyczy bardzo smutnej i niesprawiedliwej części ludzkiej historii, w której tatuaż odegrał niechlubną rolę.

5 wskazówek dla osób chcących zadbać dobrze o tatuaż w czasie lata

Wiedza - 08.06.2020

Nie każdy musi dbać o skórę przez okrągły rok, lecz gdy przychodzi lato, wszyscy powinniśmy zadbać odpowiednio o zdrową kondycję powłoki naszego ciała. Intensywne słońce można uznać jednocześnie za błogosławieństwo, jak i również przekleństwo i wszystko zależy od tego, jak dobrze do niego się przygotujemy. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to osoby posiadające tatuaże, bez znaczenia, czy są one świeże, czy też w pełni wygojone. Słoneczna pogoda i wysokie temperatury nie są dobre dla tatuażu, zwłaszcza jeśli całkiem niedawno pojawił się na naszej skórze. Skoro dałeś radę przejść przez wszelakie przygotowania i ból związany z tatuowaniem, to pociągnij to dalej i zadbaj o dziarę w należyty sposób, aby twoje wysiłki i pieniądze nie poszły na marne. Zwłaszcza w okresie letnim!

Jak wybrać dobrego tatuażystę?

Wiedza - 30.05.2020

Gdy już wybierzesz swój wymarzony wzór, który chcesz przenieść na skórę, musisz zmierzyć się z jeszcze jedną istotną kwestią, mianowicie z wyborem tatuażysty. Obecnie wartościowych artystów jest naprawdę bardzo dużo, ale równie liczni są pseudo specjaliści, którzy z tym zawodem nie powinni mieć do czynienia. Osoby siedzące w temacie tatuażu od dłuższego czasu doskonale znają się na rzeczy i wiedzą jak rozpoznać dobre studio, ale początkujący adepci mogą już tego nie wiedzieć, dlatego postanowiłem napisać o tym kilka wskazówek, które nakierują we właściwe miejsce.

Miejsca na ciele, które są wyjątkowo bolesne na tatuaż

Wiedza - 05.05.2020

Nie będzie dla nikogo zdziwieniem, że robienie tatuażu boli. Jedni ludzie będą odczuwali ból bardziej, drudzy mniej i jest to kwestia indywidualna. Niemniej jednak są obszary na ciele, których tatuowanie gwarantuje naprawdę mocne doznania jeżeli chodzi o ból i ktoś, kto jest na niego mało wytrzymały, powinien zastanowić się dwa razy przed wyborem tatuażu w danym miejscu. Biorę pod uwagę fakt, że znajdą się osoby, dla których tatuowanie wymienionych przeze mnie fragmentów ciała nie stanowią absolutnie żadnego problemu. Pamiętać trzeba, że będzie ich tylko garstka, podczas gdy dla większości ludzi nabywanie tatuażu po prostu boli.

Choroby, które mogą pojawić się po tatuowaniu

Wiedza - 27.03.2020

W salonach tatuażu bardzo ważna jest sterylność i jeżeli ktoś nie zwraca na nią wystarczającej uwagi, to moim zdaniem nie zasługuje na pracę w tym zawodzie. Takim lekceważącym podejściem naraża innych ludzi na różne niebezpieczeństwa związane z infekcjami i chorobami. Sam mam kilka tatuaży i osobiście nie przytrafiła mi się żadna niedogodność, oprócz konieczności wprowadzenia kilku poprawek, ale dzisiaj nie o tym. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia, co ja, co spowodowane mogło być albo naganną pracą tatuatora, albo niezastosowaniem się do zaleceń dotyczących pielęgnacji. Nie można obarczać winą wyłącznie tatuażystów w kwestii infekcji, ponieważ doskonale wiem, że cała masa ludzi traktuje tatuaż po macoszemu, będąc głuchym na instrukcje przekazane im w salonie. Nie wiem czemu tak duża część ludzi, podchodzi lekkomyślnie do pielęgnacji, zwłaszcza że tatuaż to rana jak każda inna. W końcu przez kilka godzin skóra jest traktowana wieloma igłami z tuszem, które wbijają się pod nią z dużą częstotliwością. Chciałbym opisać kilka schorzeń, które mogą pojawić się u osób, które trafią do salonu, w którym nie dba się o czystość lokalu i sterylność narzędzi oraz przez złą pielęgnację, którą uważa się połową sukcesu dobrze wykonanego tatuażu.