Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Znaczenie tatuaży

Znaczenie tatuażu sztylet

Tatuaż przedstawiający sztylet to motyw znany i lubiany od wielu lat. Początków jego popularności należy doszukiwać się jeszcze na przełomie XIX i XX wieku, w czasach dominacji stylu Amerykańskiego Tradycyjnego, czyli tego, który ewoluował z typowo marynarskich wzorów i poszedł w kierunku o wiele bardziej urozmaiconym, gdzie sztylety lubiły ścielić się gęsto. Co kryje się za tą konkretną bronią białą i z jakich powodów umieszczane są na skórze? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Znaczenie tatuażu tygrysa

Tygrys to piękne i dumne stworzenie, które jednocześnie jest znakomitym łowcą w świecie przyrody. Mówi się o tym, że to zwierze nie posiada w swoim środowisku naturalnych wrogów, co dobitnie pokazuje jego drapieżną naturę i to jak bardzo jest niebezpieczny. Tygrysy od tysięcy lat fascynują ludzi na całym świecie swym majestatycznym wyglądem i zabójczymi umiejętnościami i niestety to właśnie człowiek doprowadził do tego, że gatunek ten jest na granicy wymarcia. Miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stanie, a tygrysów będzie coraz więcej, tak samo jak ma to miejsce z tatuażami z ich udziałem.

Znaczenie tatuażu ćmy

Ćmy dla wielu ludzi są paskudnie wyglądającymi owadami, lecz równie liczna grupa osób dostrzega w nich piękno, co można zaobserwować w sztuce tatuażu, gdyż ćmy bez wątpienia należą do popularnych wzorów, po które sięgają zarówno kobiety, jak i również mężczyźni. Gatunków ciem jest dużo, a ja nie jestem entomologiem, żeby z łatwością rozpoznawać jej poszczególne rodzaje. Zresztą w tym artykule chodzi o kompletnie co innego. Moją działką są tatuaże i w tym tekście chciałbym wziąć na warsztat projekty przedstawiające ćmy i to, co mogą oznaczać dla ich właścicieli.

Znaczenie tatuażu sowy

Obecność sowy można zauważyć w wielu starożytnych cywilizacjach na świecie. Jest ona uniwersalnym symbolem mądrości a dla niektórych kultur była uosobieniem anioła śmierci. Przypisać można jej o wiele więcej znaczeń, z którymi możecie zapoznać się za sprawą tego artykułu.

Znaczenie tatuażu kruka

W mitologii, literaturze i kinematografii można znaleźć wiele odniesień do ptaka, jakim jest kruk. Poprzez swój charakterystyczny czarny wygląd często kojarzony jest ze złym omenem i ciemnymi arkanami. Jednak jego symbolika jest o wiele bardziej złożona. Stawiany jest zarówno po złej, jak i również dobrej stronie mocy, pośrednicząc między innymi pomiędzy światem żywych i umarłych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak na przestrzeni wieków postrzegany był w różnych kulturach na świecie, zapraszam do czytania.

Znaczenie tatuażu pająka

W całej swojej historii pająki były przedstawiane w różny sposób. Dla jednych ludzi były uosobieniem negatywnych wartości, natomiast dla drugich kompletnie odwrotnie i reprezentowały same pozytywne cechy. Pająki od tysiącleci były obecne w rozmaitych mitach, legendach oraz szeroko rozumianej symbolice. Również dzisiaj często pojawiają się w popkulturze i wiele osób doskonale kojarzy Człowieka-pająka z kart komiksów i filmów lub chociażby Szelobę, która była wyjątkowo złą istotą ze świata Władcy Pierścieni. Te dwie postacie stoją po przeciwnych stronach barykady i idealnie pokazują dualizm znaczeń pająka, który może być w zależności od koncepcji dobry lub diaboliczny. Zebrałem do kupy informacje na temat odbioru pająka w kulturach z różnych zakątków świata i wyjaśnię wam, jakie ukryte przesłanie ma w sobie pająk i co może on oznaczać w formie tatuażu.

Znaczenie tatuażu smoka

Smoki to stworzenia, które od zarania dziejów potrafią mocno wpływać na ludzką wyobraźnię. Niegdyś były opisywane w mitach i legendach albo malowane na średniowiecznych rycinach, a dziś umieszczane są w niezliczonych książkach, filmach, grach i tym podobnych. Nie jest tak bez powodu, tylko dlatego, że ludzie lubią historie związane ze smokami i nie ważne, czy są one w tych opowieściach złe, czy też dobre, chodzi o sam fakt ich występowania. Mnie też się podobają i chyba nie znam nikogo, kto mógłby powiedzieć, że nie zwraca uwagi na smoki. Myślę, że mają na to wpływ bajki i opowiadania, w jakich owe mistyczne stworzenia często się pojawiają. Nic nie może równać się wyobraźni dziecka i moim zdaniem to wtedy rodzi się w nas sympatia do tych pięknych, szlachetnych, ale również bardzo niebezpiecznych magicznych stworów. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć to, jak smoki były widziane w różnych regionach świata. Robię to dlatego, że w sztuce tatuażu smok jest bardzo często spotykanym motywem i pomyślałem, że warto dowiedzieć się, jakie jest jego znaczenie w poszczególnych kulturach.

Znaczenie tatuażu węża

Na ogół w dzisiejszych czasach węże nie kojarzą się z czymś pozytywnym. Daleko im bowiem do zwierząt, które można określić mianem miłych dla oka. Odstraszają nie tylko swoim gadzim wyglądem, lecz przede wszystkim groźnym dla życia jadem i pomimo iż nie wszystkie gatunki są jadowite, to w świadomości przeciętnego człowieka stanowią one dla niego potencjalne zagrożenie. Przez wiele lat ten strach był podbudowywany w filmach, książkach i grach, gdzie często węże reprezentowały siły zła. Jednak nie każdy postrzega je w ten sposób. Mają również swoich fanów, dla których są obiektem zainteresowania i zachwytów, lecz z pewnością należą oni do znacznej mniejszości.

Znaczenie tatuażu niedźwiedzia

Większość z nas kojarzy niedźwiedzie jako milutkie misie do przytulania, a to wszystko przez popularne na całym świecie maskotki, a rzeczywistość jest zgoła inna. To bardzo niebezpieczne zwierzęta, które najlepiej jest podziwiać z daleka. Są masywne i silne, a zarazem posiadają przyjemny wygląd, który aż prosi się o pogłaskanie, jednak w trosce o swoje życie lepiej tego nie robić. Niedźwiedź jest zwierzęciem, które posiada wiele sprzecznych do siebie znaczeń, a ja wezmę je wszystkie na warsztat w tym artykule.

Czy tatuaże muszą mieć znaczenie?

Nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie ludzi można podzielić na dwie grupy odbiorców tatuaży. Pierwsza z nich jest absolutnie przekonana o tym, że musi on posiadać głębsze znaczenie i nie przyjmują do wiadomości tego, że można go zrobić tylko i wyłącznie dla własnej frajdy. Z kolei w drugiej grupie znajdują się ludzie, którzy patrzą na tatuaże jak na ozdobę, nie zamykają się w ciasnych ramach, w których jedyną właściwą drogą jest to, żeby tatuaż niósł ze sobą ukryty przekaz. Skoro jest tak duże poróżnienie w tym temacie, wypadałoby zadać sobie pytanie, czy tatuaże faktycznie powinny mieć jakieś większe znaczenie? Moim zdaniem niekoniecznie i swój punkt widzenia postaram się przedstawić w niniejszym artykule, dlatego też zapraszam do dalszego czytania.