Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Znaczenie tatuaży

Czy tatuaże muszą mieć znaczenie?

Nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie ludzi można podzielić na dwie grupy odbiorców tatuaży. Pierwsza z nich jest absolutnie przekonana o tym, że musi on posiadać głębsze znaczenie i nie przyjmują do wiadomości tego, że można go zrobić tylko i wyłącznie dla własnej frajdy. Z kolei w drugiej grupie znajdują się ludzie, którzy patrzą na tatuaże jak na ozdobę, nie zamykają się w ciasnych ramach, w których jedyną właściwą drogą jest to, żeby tatuaż niósł ze sobą ukryty przekaz. Skoro jest tak duże poróżnienie w tym temacie, wypadałoby zadać sobie pytanie, czy tatuaże faktycznie powinny mieć jakieś większe znaczenie? Moim zdaniem niekoniecznie i swój punkt widzenia postaram się przedstawić w niniejszym artykule, dlatego też zapraszam do dalszego czytania.

Znaczenie tatuażu orła

Tak jak królem zwierząt na ziemi jest bezsprzecznie lew, tak w przestworzach koronę nosi orzeł. Orła można śmiało nazwać pięknym drapieżnikiem, który latając ponad naszymi głowami, nie ma sobie równych. To dumne zwierzę rządzi niepodzielnie niebem od wieków i przez ten czas nadano mu wiele różnych znaczeń, których dekonstrukcję postawiłem przygotować dla was w tym artykule.

Rozprawa o patriotycznych tatuażach

Opinia co do kwestii patriotycznych tatuaży wydaje się podzielona w naszym społeczeństwie. Myślę, że zdecydowana większość uważa, że patriotyzmu nie można sprowadzać do tatuowanych wzorów na skórze, dla nich to przekroczenie granicy dobrego smaku. Tacy ludzie mówią o miłości do ojczyzny, którą nie trzeba emanować na wszystkie strony i w ich mniemaniu osoby, które decydują się na patriotyczną dziarę, robią to wyłącznie na pokaz, bo jest to akurat modne, a nie idzie za tym nic głębszego. Wielu przypadkach zapewne będą mieli rację, ale krzywdzące jest mierzenie wszystkich jedną miarą. W opozycji do nich stoją ludzie, którzy nie widzą nic złego w takiej praktyce, niekoniecznie muszą sami tatuować sobie prace o patriotycznej tematyce, ale nie krytykują tych, którzy tak robią. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób wybiera taki tatuaż właśnie ze względu na ich wzrastającą popularność, lecz cała masa ludzi robi to, aby pokazać swoja więź z ojczyzną, niekoniecznie chcąc chwalić się tym każdemu dookoła. Być może według nich jest to najlepsza forma na pokazanie, że jest się dumnym Polakiem, bo przecież tatuaż to pamiątka na całe życie, tak jak przez całe życie będą Polakami. Sztuka tatuażu daje możliwość na uzewnętrznienie swojej osobowości tego, w co wierzymy, naszych zainteresowań i moim zdaniem jest tutaj również miejsce na patriotyczne wzory i nie popieram szufladkowania ludzi przez pryzmat tego, co mają wytatuowane na swoim ciele.

Znaczenie tatuażu zegar

Zegar to niewątpliwie interesujące narzędzie, które kształtuje sposób, w jaki doświadczamy i postrzegamy czas, który wpływa bezpośrednio na otaczający nas świat. Nauczyliśmy się go mierzyć z doskonałą precyzją, traktując go jako coś cennego, coś, co można zarówno poświęcić, jak i również zaoszczędzić. Poznanie zegara i jego umiejętność mierzenia, wyświetlania i rejestrowania czasu dla człowieka jest wyjątkową dziedziną ludzkich doświadczeń. Zegar w pewien sposób pozwolił nam ujarzmić czas i złapać go w określone ramy, z których nie potrafi się wyrwać (a przynajmniej tak nam się wydaje). W sztuce tatuażu motyw zegara i upływającego czasu jest nadzwyczaj popularny i wielu ludzi ochoczo umieszcza go na swojej skórze. W niniejszym artykule postaram się zagłębić w jego tajniki i obnażyć przed wami jego znaczenie.

Znaczenie tatuażu lwa

Faktem jest, że ludzie lubią umieszczać wizerunki zwierząt na swoim ciele. Myślę, że większość z nich śmiało może zostać wykorzystana do stworzenia tatuażu, lecz trzeba pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Niekwestionowanym królem w świecie przyrody od zawsze był lew i to on prawdopodobnie był jednym z pierwszych zwierząt, które zostały sportretowane przez człowieka (15 000 lat temu!). Trzeba przyznać, że lew przeszedł długą drogę z kamiennych jaskiń naszych przodków do tatuaży na naszej skórze i mimo upływu tysiącleci, jest on dla ludzi wciąż tak samo inspirujący. Chciałbym zagłębić się w jego symbolikę i przeanalizować to, jakie było nadawane mu znaczenie na przestrzeni tych wszystkich lat, pokazując tym samym, jak należy interpretować tatuaże z lwami.

Znaczenie tatuażu wilka

Wilk w dniu dzisiejszym jest jednym z najchętniej wybieranych zwierząt, jeżeli chodzi o świat tatuażu, a przynajmniej tak jest w naszym kraju. Prezentowany może być w różnorodnych wariantach, z których każdy jest ciekawy na swój sposób. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego ludzie tak często sięgają po ten motyw i przede wszystkim, jakie przesłanie niesie ze sobą wizerunek wilka uwieczniany na skórze.

Znaczenie tatuażu serca

Motyw, który od wielu lat jest popularny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn nasuwa oczywiste analogie do miłości, oddania, poświęcenia lub chociażby zdrady. Jednak nie tylko takich znaczeń można doszukiwać się w tatuażu przedstawiającym serce. Warto nadmienić, że wzór serca jest wręcz klasykiem w świecie tatuażu, zwłaszcza ten prezentowany w stylu oldschoolowym. Nowe czasy przyniosły jego nowe odsłony, które również są ciekawe i miłe dla oka, dlatego czym prędzej przejdźmy do przesłania, jakie niesie ze sobą wizerunek serca na naszej skórze.

Znaczenie tatuażu róży

Tatuaże przedstawiające róże są popularne już od bardzo dawna i w dzisiejszych czasach ta popularność wydaje się wcale nie maleć. Znajdują swoje miejsce na ciele zarówno u osób, które z tatuażami mają sporo doświadczenia, jak i również wśród amatorów, którzy do tego tematu podchodzą po raz pierwszy. Wydawać mogłoby się, że obraz kwiatu znajdzie najwięcej zwolenników wśród kobiet, lecz nie do końca tak jest w rzeczywistości bowiem róża to motyw, po który często sięgają także mężczyźni. Dla jednych będzie to widok miły dla oka, dla drugich będzie niósł ze sobą głębsze znaczenie. W obu tych przypadkach kwiat ten jest idealnym rozwiązaniem i zaraz dowiecie się, dlaczego tak jest.

Żeglarski styl tatuażu

Tatuaże dotykające tematyki morskiej funkcjonują w zawodzie marynarza (i nie tylko) już od wielu lat i pomimo tego, iż noszone są głównie przez mężczyzn, również kobiety decydują się na umieszczenie ich na swoim ciele. Reprezentowane są przez poszczególne symbole i w pierwszej kolejności należy tutaj wymienić kotwicę lub ster statku, które bez wątpienia są jednymi z najbardziej popularnych motywów, lecz nie tylko one przenoszone są igłą pod skórę. Jest ich zdecydowanie więcej, o czym będziecie mogli się przekonać, czytając dalej ten artykuł.

Tatuaże rosyjskich przestępców

Na świecie funkcjonuje cała masa organizacji przestępczych, lecz żadna z nich nie dorównuje tej, która nosi miano Wor Zakonu. W opinii publicznej funkcjonuje jako rosyjska mafia i pod tą nazwą jest znana większości osób. W skład tej organizacji wchodzą najbardziej bezwzględni i brutalni gangsterzy, których absolutnie nikt nie chciałby spotkać na swojej drodze. W odróżnieniu od pozostałych grup o charakterze zbrojnym kierują się wieloletnią tradycją i zasadami, dzięki czemu są dla nas tak bardzo interesujący. Charakterystyczne są ich tatuaże, które stanowią prestiż i powód do dumy w środowisku przestępców zza naszej wschodniej granicy. Każdy z nich ma własne znaczenie i tatuowany jest za konkretne zasługi w przestępczym półświatku. O tym jednak dowiecie się w dalszej części artykułu, ponieważ ważne jest, aby poznać ich historię, by zrozumieć, dlaczego pokrywanie ciała tatuażami ma dla nich tak ogromne znaczenie.