Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż dla kobiet #3

Refleksyjne sentencje są doskonałym materiałem na dobry tatuaż. Są ludzie, dla których w tej sztuce jest zbędny przekaz i stawiają tylko na wizualny efekt. Jednakże cała masa osób woli, żeby tatuaż miał znaczenie, przez co staje się bardziej osobisty. W tej części znajdziesz właśnie takie motywy.

Bądź zmianą

„Be the change” / „Bądź zmianą”

Jeżeli chcesz wymagać od innych, tego by się zmienili, sam musisz zacząć od siebie. Niby to banał, ale tak jest i być może to ty zainspirujesz innych swoją przemianą do tego, żeby ludzie wymagali od siebie znacznie więcej, niż ma to miejsce obecnie.

Ludzkim jest błądzić, a boskim jest przebaczać

„To err is human to forgive divine”
„Ludzkim jest błądzić, a boskim jest przebaczać”

  • Alexander Poe

Człowiek jest istotą, która nie jest idealna i często popełnia wiele błędów w trakcie swojej życiowej wędrówki. Jest to całkowicie zrozumiałe dlatego, że najlepiej uczymy się na błędach, których nikt nie jest w stanie uniknąć. Trzeba jednak pamiętać, że przebaczenie drugiej osobie zbliża nas do Boga.

Życie jest piękne

„La Vita e Bella”
„Życie jest piękne”

  • Roberto Benigni

Jest to tytuł włoskiego filmu, który opowiada o życiu w obozie koncentracyjnym. Nawet w tak ciężkich realiach główny bohater próbuje przekonać innych, że życie nadal jest piękne i nie warto się poddawać. Film zdecydowanie motywuje do działania i radzenia sobie z własnymi problemami, które przecież nie są takie przytłaczające jak te podczas trwającej wojny.

Największe sztormy życia dowodzą siły naszych kotwic.

„Life’s roughest storms prove the strength of our anchors.” / „Największe sztormy życia dowodzą siły naszych kotwic.”

Człowiek poznaje swoje prawdziwe ja w chwilii, gdy wystawiony jest na próbę. Tylko wtedy możesz sprawdzić tak naprawdę, na co się stać i jak bardzo jesteś silny. Życiowe trudności kształtują i hartują nas samych niczym stal.

Wszyscy tu pływamy

„We all float down here”
„Wszyscy tu pływamy”

  • Stephen King

Powyższy cytat pochodzi z powieści niezawodnego autora, czyli samego Stephena Kinga, która nosi tytuł „TO”. Jest to absolutna klasyka, jeżeli chodzi o horrory i każdy fan tego gatunku z pewnością ją zna doskonale. Ostatnio do kin wyszedł film na podstawie tej książki, który zebrał bardzo pozytywne recenzje.

Żadnych porażek, tylko nauczki

„Never failure, always a lesson”
„Żadnych porażek, tylko nauczki”

  • Rihanna

W życiu łatwo wpaść w pułapkę samo niezadowolenia, które pompuje w nas negatywne myśli. Zamiast myśleć o swoich nieudanych czynach, jako o porażkach trzeba wyciągać z nich należyte wnioski i zamienić je w nauczkę. Jest to także motto życiowe gwiazdy pop Rihanny.

Nie zgadzam się na utonięcie.

„I refuse to sink.”
„Nie zgadzam się na utonięcie.”

  • Blood On The Dance Floor

Tytuł piosenki, która dla wielu będzie uznana za strasznie wulgarną. Wystarczy spojrzeć na cały tekst, aby wiedzieć, o czym jest mowa. Osoba z takim tatuażem deklaruje, że łatwo się nie podda i bardzo dobrze, bo lepiej utrzymywać się na tafli wody niż pójść na samo dno.

Dostajesz to co sam od siebie dajesz

„You get what you give” / „Dostajesz to co sam od siebie dajesz”

Prosty przekaz, który mówi o tym, że jeśli będziesz dawał od siebie pozytywną energię, to samo dostaniesz w zamian. W przypadku gdy będziesz prezentował negatywną postawę, to samo wróci do ciebie.

Miłość zwycięża wszystko

„Amor Vincit Omnia” / „Miłość zwycięża wszystko”

Łacińskie sentencje są obecne w sztuce tatuażu już od dawna i są miłą odmianą od tych, które na skórze występują w języku angielskim. Można wiele mówić o miłości, ale pewnym jest to, że jest ona w stanie pokonać wszelakie przeciwności losu i złączyć ze sobą dwoje ludzi.

Rodzina jest rajem w bezdusznym świecie

„Family is a haven in a heartless world”
„Rodzina jest rajem w bezdusznym świecie”

  • Christopher Lasch

Kolejny cytat, pod którym można podpisać się obydwiema rękoma. Świat jest bezlitosny i często nie wybacza popełnionych błędów, jednak rodzina zawsze będzie cię wspierać, nie bacząc na okoliczności. Tylko ona tak naprawdę się liczy i dobrze jest mieć ją przy sobie.

Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

Dodano: 14.06.2018