Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż dla kobiet i mężczyzn #1

W tym artykule starałem się zawrzeć miszmasz cytatów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli ktoś przed wyborem wzoru nie jest do końca zdecydowany na coś konkretnego dobrze wskazać mu kierunek.

Tatuaż napis mówiący o przeznaczeniu na ręce

„All we have to decide is what to do with the time that is given us”
„Możemy tylko decydować, co robić w czasie, jaki nam do tego przeznaczono”

  • J.R.R. Tolkien

Cytat mający w sobie filozoficzne przemyślenia, które sprawiają, że bardziej zastanawiamy się nad naszym codziennym życiem. Zapewne każdy fan powieści Tolkiena zna te słowa i być może ludzie, którzy nie są zaznajomieni z twórczością brytyjskiego pisarza, odnajdą w tym cytacie coś, co ich również poruszy.

Tatuaż z napisem na przedramieniu

„ASometimes when you fall, you fly”
„Czasami gdy spadasz, lecisz”

  • Neil Gaiman

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i ten tekst to idealnie pokazuje. Dla jednej osoby spadanie w przepaść będzie ostatecznym wyrokiem, a dla drugiej okazją do tego, by rozwinąć skrzydła i odmienić swój los. Oby tych drugich ludzi było na świecie więcej. W sumie osób z tatuażem skrzydeł jest sporo, więc kto wie.

Tatuaż cytat o dniu i nocy na plecach

„For every dark night, There’s a brighter day”
„Na każdą mroczną noc przypada jasny dzień”

  • Tupac Shakur

Wers, który wyszedł z pod ręki legendy hip-hopu idealnie oddaje dualizm dobra i zła. 2Pac dla wielu artystów jest niedoścignionym wzorem, jeżeli chodzi o tworzenie poruszających i dobitnych tekstów. Musisz pamiętać o tym, że nawet jeśli ci coś nie wychodzi, warto próbować robić to dalej. Raz jest dobrze, raz jest źle i powyższy cytat to doskonale oddaje.

Tatuaż napis miłosny

„Dear lover Give Me One Last Painful Kiss.”
„Drogi kochanku podaruj mi ostatni bolesny pocałunek.”

  • Social Distortion

Jest to fragment piosenki o nieszczęśliwej miłości autorstwa Social Distortion. Relacje damsko-męskie często i gęsto bywają zawiłe i prowadzą do nieodwracalnych decyzji. Jednak dwie osoby, które się kochają zawsze, będą czuć między sobą chemię, nawet gdy wszystko będzie szło nie po ich myśli. Gdyby tak nie było, galeria tatuaży dla par świeciłaby pustkami.

Tatuaż cytat o marzeniach na klatce piersiowej

„Chase your dreams” / „Goń swoje marzenia”

Nie można sobie wyobrazić bardziej motywującego tekstu od tego powyżej. Jest to jasne przesłanie dla ludzi, którzy potrzebują kopniaka w tyłek, aby zacząć spełniać swoje marzenia. Życie nie jest wieczne, więc trzeba z niego korzystać, póki wciąż dopisuje i nas nie ogranicza.

Tatuaż napis na łopatce

„Do not go gentle into that good night, Rage, rage against the dying of the light.”
„Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy, Buntuj się buntuj gdy już światło ”

  • Dylan Thomas

Dwa wersety z wiersza autorstwa Dylana Thomasa mówiące o wewnętrznej walce w każdym z nas. Ktoś, kto obcuje z poezją nie, będzie miał problemu z rozpoznaniem autora. Jest na tyle dobry, że spodoba się nawet komuś, kto nie wie kompletnie nic na temat poezji.

Tatuaż cytat dotyczący wiary na żebrach

„Let your faith be bigger than your fears” / „Niech twoja wiara będzie większa od twoich lęków”

Maksymy, które ludzie tatuują na swoim ciele, niosą zazwyczaj ze sobą jakieś konkretne przesłanie, a w tym wypadku jest to zastrzyk motywacji dla osób, które muszą sobie przypominać cele, do których przysięgali dążyć.

Tatuaż napis o śmierci na ramieniu

„Memento Mori” / „Pamiętaj o śmierci”

Ludzie za czasów średniowiecza nie czerpali radości z życia, wciąż myśląc o śmierci. Kiedyś owa maksyma była kojarzona wyłącznie negatywnie. Teraz daje ona człowiekowi do myślenia i pcha go do tego, żeby przed śmiercią zrobił wszystko, co miał zaplanowane. Mimo iż wszyscy doskonale wiemy, co nas czeka, to nie można się zamartwiać tylko, trzeba brać z życia pełnymi garściami.

Tatuaż cytat dotyczący wiary na przedramieniu

„Fides nostra vincit omnia” / „Nasza wiara zwycięża wszystko”

Kiedyś różnorakiej maści wojownicy walczyli z wiarą na ustach, która dodawała im odwagi. Z tego powodu cytat ten używany jest przez jednostki wojskowe. Jeśli jesteś żołnierzem, to z pewnością takie tatuaże wojenne nie są czymś obcym dla ciebie. Spojrzenie na ten cytat bez dwóch zdań pozytywnie nakręca do działania. Jest to też odmiana dla tatuaży w języku angielskim, a trzeba przyznać, że łacina potrafi wyglądać tajemniczo.

Tatuaż napis na żebrach dla dziewczyny

„Fall down seven times, stand up eight” / „Upadnij siedem razy, powstań po raz ósmy”

Są osoby, które już po pierwszej porażce poddają się i tracą wszelaką nadzieję na sukces. Tymczasem o swoje trzeba walczyć i nie można pozwolić, że jedna nieudana próba niweczyła wszystkie plany. Jeżeli poddasz się na samym starcie, to bardzo dużo stracisz. Bycie zdeterminowanym to główny przekaz tego tekstu.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

Dodano: 23.05.2018
Tagi: Cytaty na tatuaż dla mężczyzn, Cytaty na tatuaż dla kobiet