Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Newsy

Zmiany przepisów dotyczących tatuaży w polskiej policji

Newsy - 10.01.2023

Nadszedł wiatr nowych zmian w polskiej policji, a przynajmniej zmian, które dotyczą przepisów traktujących o tatuażach i paru innych rzeczach związanych z wyglądem. Jeszcze do niedawna oficjalnie policjant w naszym kraju nie mógł posiadać tatuaży, lecz w ostatnich latach na przepis ten przymykano oko i nie brano go całkowicie na poważnie. Teraz w końcu zostało to formalnie ustanowione nowymi przepisami.

Co naprawdę znajduje się w tuszu do tatuażu?

Newsy - 02.09.2022

Nie każdy zastanawia się nad tym, co kryje się w składzie to tatuażu, bo nie każdego to interesuje. Jednak ci, którzy chcieliby o tym przeczytać, mają niemały problem, ponieważ na etykietach pigmentów producenci nie mają obowiązku umieszczać dokładnego spisu składników, które posłużyły do jego stworzenia. Tu z pomocą przychodzą naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, którzy postanowili wziąć pod lupę tusze do tatuowania. Jakie są wyniki ich badań, omówię i przybliżę w tym artykule, także zapraszam do dalszego czytania.

Lil Uzi Vert z nowym tatuażem wartym 200 000 dolarów

Newsy - 06.07.2022

Na jednym z dużych festiwalowych koncertów raper znany pod pseudonimem Lil Uzi Vert, pokazał się w odświeżonym wyglądzie. Nie chodzi tutaj o nowe ubrania, czy szaloną fryzurę, tylko o ogromnych rozmiarów tatuaże, które pokryły powierzchnię całych pleców i torsu. Wygląd dziar i ich wykonanie jest naprawdę świetne i warto im się przyjrzeć bliżej.

Amerykański policjant usunięty ze służby przez tatuaż

Newsy - 22.06.2022

Wydawać mogłoby się, że społeczna akceptacja tatuaży idzie w dobrym kierunku, jednak wciąż można natrafić na przypadki dyskryminacji ludzi przez wzgląd na ich wytatuowane ciało. Najnowszym tego przykładem jest amerykański policjant, który przez swój tatuaż został zwolniony z pracy. Czy był ku temu słuszny powód?

Tatuaż z okazji ukończenia 100 lat? Oczywiście, że tak!

Newsy - 04.03.2022

Gloria to kobieta w podeszłym wieku, która swoim stylem życia dobitnie pokazuje, że wiek to tylko liczba i nie ma, co się nią sugerować. Patrząc na nią ciężko uwierzyć, że właśnie skończyła 100 lat, a co najlepsze z tej okazji postanowiła zrobić sobie prezent, taki jaki można otrzymać tylko i wyłącznie w studiu tatuażu.

Friz i Wersow zrobili wspólny tatuaż

Newsy - 03.12.2021

Friz i Wersow to aktualnie bez wątpienia najwięksi influenserzy jeśli chodzi o polski YouTube. W dodatku od kilku lat są parą, co jeszcze mocniej gruntuje ich pozycję na rodzimym rynku. Oboje są znani z zamiłowania do tatuaży i teraz przyszedł czas na ich wspólną dziarkę.

Tatuaże robione w kościele, duchowni idą z duchem czasu?

Newsy - 01.11.2021

Zza naszą zachodnią granicą od jakiegoś czasu przeprowadzane są kontrowersyjne (przynajmniej z perspektywy ludzi wierzących) akcje, gdzie kościoły przerabiane są na kluby, kawiarnie, a nawet skateparki. Jest to spowodowane tym, że coraz więcej młodych ludzi odwraca się od religii, widząc w niej wiele sprzeczności i zakłamania. Jednak ja nie o tym. W jednym z niemieckich kościołów doszło do czegoś, co w naszych realiach byłoby nie do pomyślenia, otóż przeprowadzono tak zwane „Tatuowanie Przed Ołtarzem”, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam do przeczytania artykułu.

Pierwsza w historii Nowej Zelandii Minister z tatuażem na twarzy

Newsy - 14.10.2021

W Polsce przedstawiciele parlamentu raczej nie posiadają tatuaży lub się z nimi publicznie nie obnoszą. W końcu pod garniturem i koszulą skrojonymi na miarę można ukryć całkiem sporo rzeczy. Są to jednak tylko spekulacje. Podobnie sprawy mają się w innych europejskich państwach i większości krajów na świecie (tak przynajmniej mi się wydaję). Inaczej sprawa ma się na szczytach władzy w Nowej Zelandii i o tym właśnie chciałbym tutaj napisać.