Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Tatuaże w popkulturze

Tatuaże Kratosa i nordyckich bogów w grze God of War

Kratos to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci ze świata gier wideo. W szczególności jeśli skupimy się na miłośnikach ogrywania tytułów na konsoli PlayStation od Sony, gdyż to właśnie na tej platformie pojawił się po raz pierwszy i przez długie lata trwania serii, nie pojawiał się nigdzie indziej. Zmieniło się to dopiero w styczniu 2022 roku przy okazji premiery najnowszej gry God of War na PC. Czemu piszę o nim na blogu o dziarach? Otóż Kratos znany jest ze swojego charakterystycznego czerwonego tatuażu, a w najnowszej odsłonie pojawia się szereg postaci, które również parają dużą sympatią do tuszu i igieł.

Wiernie oddane tatuaże w Wiedźminie 3

Wiedźmin 3 to niewątpliwie jedna z najlepszych gier z gatunku RPG (i gier jako takich w ogóle) w historii branży gier wideo. Wróciłem do niej kolejny raz, tym razem chcąc ukończyć dwa pełnoprawne dodatki fabularne i widząc bardzo często postacie z licznymi tatuażami na ciele, pomyślałem, że warto napisać o tym parę słów, w końcu to strona poświęcona tatuażom.

Wytatuowany Guy Pierce w filmie Memento

Christopher Nolan dziś jest uważany za jednego z najlepszych reżyserów naszych czasów. Zasłużył sobie na taką opinię wśród ludzi i krytyków poprzez dostarczanie na ekrany kin wielu znakomitych filmów, w których dodatkowo odpowiedzialny był za scenariusz. Myślę, że można powiedzieć, że to film „Memento” przetarł mu drogę do wielkiej kariery i właśnie o tym tytule chciałbym napisać parę zdań, ponieważ tatuaże odgrywają tutaj niezwykle istotną rolę.

Tatuaże z filmowymi wcieleniami Jokera

Na wielkim ekranie Joker pojawił się w czterech różnych kreacjach aktorskich. Każda z nich podchodzi do tej postaci w indywidualny sposób, tworząc odrębną wizję zawsze uśmiechniętego gangstera. Bez wątpienia Joker jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czarnych charakterów z komiksów i filmów. Myślę, że śmiało można go nazwać ikoną popkultury i postawić obok równie popularnego Darth Vadera z Gwiezdnych Wojen. Popularność tego antybohatera widoczna jest także w tatuażach, gdzie jego wizerunek jest wręcz rozchwytywany. Wzorów z jego udziałem jest mnóstwo i fajne jest to, że Jokera można przedstawić na masę różnych sposobów, właśnie za sprawą jego licznych wcieleń.

Tatuaże z bohaterami Wiedźmina

Historia łowcy potworów Geralta z Rivii została zapoczątkowana przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego w latach dziewięćdziesiątych. Saga do dziś cieszy się ogromną popularnością w Polsce i poza jej granicami. Trzeba jednak pamiętać, że dopiero seria gier wydanych przez CD Projekt RED rozsławiła wiedźmińskie uniwersum na cały świat, a w szczególności jej ostatnia odsłona, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon. W obliczu tak dużej popularności nie dziwi fakt, że fani przygód Wiedźmina zaczęli tatuować na ciele motywy nawiązujące do ulubionych bohaterów. Właśnie takim dziarom chciałbym się bliżej przyjrzeć.

Tatuaże wikingów w grze Assassin's Creed Valhalla

Seria Assassin’s Creed doczekała się niedawno swej 12 odsłony! Odkąd pojawiła się po raz pierwszy na rynku gier wideo w jej strukturze zmieniło się naprawdę wiele i gracze, którzy do tej pory narzekali na wtórność mechanik i powtarzalność misji dostali produkt, który powinien zaspokoić ich wymagania. Wśród tych ludzi znalazłem się również ja i muszę powiedzieć, że Ubisoft tym razem mocno się postarał. Nie chcę rozpisywać się za dużo o samej grze, albowiem to nie recenzja, tylko chciałbym docenić jeden z jej aspektów, czyli customizację postaci, a konkretniej mówiąc tatuaże.

Zombie Boy - historia człowieka, który zasłynął za sprawą oryginalnych tatuaży

Kanadyjczyk Rick Genest dał się poznać światu pod pseudonimem Zombie Boy. Myślę, że spora część ludzi kojarzy jego osobę, poprzez charakterystyczny wygląd, który zapewnił mu wspomnianą powyżej ksywę. Stał się częścią popkultury ze swoim niemalże w całości wytatuowanym ciałem. Ciekawe jest to, że teraz ludzie tatuują sobie na skórze jego wizerunek, co jest swego rodzaju klamrą, a przynajmniej ja tak na to patrzę. Zapraszam do zapoznania się z historią człowieka, którego życie nie traktowało lekko już od najmłodszych lat, finalnie doprowadzając do tragicznej śmierci w wieku zaledwie 32 lat.

Tatuaże krasnoludów i elfów w grze Dragon Age Początek

Dragon Age Początek to pierwsza część świetnie przyjętej gry z gatunku RPG, która w następnych latach doczekała się dwóch kontynuacji. Nie ukrywam, że tego typu gry trafiają do mnie najbardziej, niemniej jednak w tym przypadku przeszkadzał mi system walki. Przymknąłem na niego oko, żeby móc cieszyć się znakomitą fabułą i nie żałuję, bo mogę teraz napisać coś o tatuażach, które w tej grze pojawiają się w różnych kontekstach.

Futurystyczne tatuaże w grze Mirror's Edge

Parę ładnych lat temu powstał film Yamakasi, nakręcony przez francuskiego reżysera Luca Bessona, który opowiadał historię grupy znajomych, uprawiających parkour. Dla niewtajemniczonych jest to sztuka poruszania się po mieście w finezyjny sposób, tak bym to określił. W tamtym czasie cała masa ludzi zapragnęła mieć takie umiejętności jak bohaterowie filmu i sam się nawet na to na chwilę złapałem. Wspominam o Yamakasi nie bez powodu, w Mirror's Edge kierujemy dziewczyną, która w taki sam sposób porusza się po mieście, walcząc przy tym z despotycznymi władzami miasta. Ma specyficzne tatuaże, dlatego też postanowiłem coś o tym napisać.

Gangsterskie tatuaże w grze Grand Theft Auto San Andreas

Myślę, że miłośnikom gier nie trzeba przedstawiać odsłony GTA, która nosi nazwę San Andreas. Przez wielu uznawana jest za najlepszą odsłonę całego cyklu i choć sam przechodziłem ją kilkanaście razy, to najbardziej lubię to, co twórcą udało się osiągnąć przy okazji Grand Theft Auto IV. Niemniej w pełni rozumiem, z jakich względów San Andreas cieszy się tak dużą sympatią wśród graczy. Rockstars Games stworzyło ogromny świat, wypełniony wieloma aktywnościami i świetną fabułą. Poczynili ogromny przeskok względem poprzedniej części Vice City, wyprzedzając niejako całą branżę, dodając do gry elementy typowe dla gatunku RPG.