Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Tatuaże w popkulturze

Tatuaże bohaterów filmowych, które są warte zobaczenia

W kinematografii można znaleźć wiele interesujących postaci z ciałami przyozdobionymi tatuażami, które często opowiadały konkretną historię. Bez nich dany bohater nie wybrzmiewałby tak samo. Później, po obejrzeniu filmu, ciężko sobie wyobrazić kogoś bez tych tatuaży, które stały się dla niej cechą charakterystyczną, nieodłącznym elementem kreacji. Zapraszam do przeglądu filmowych postaci, które znane są ze swoich dziar (i nie tylko oczywiście).

Plemienne tatuaże w Far Cry 3

Co jakiś czas, bo w miarę regularnie na rynku gier wideo pojawia się nowa część Far Cry i o ile parę lat temu gracze doceniali innowacyjność w opowiadaniu historii i dobrze przemyślaną rozgrywkę, tak teraz pojawia się dużo głosów, że seria zaczyna zjadać własny ogon. Twórcom ewidentnie brakuje pomysłu, ale nie zawsze tak było, czego świetnym przykładem jest Far Cry 3.

Tatuaże z najpopularniejszymi motywami z Gwiezdnych Wojen

Gwiezdne wojny to bardzo, ale to bardzo popularna franczyza na całym świecie i w dzisiejszych czasach naprawdę trudno znaleźć kogoś, kto nigdy nie słyszał przynajmniej o Darth Vaderze lub o mistrzu Yoda. Na to bogate uniwersum składają się tworzone przez dekady filmy, seriale, książki oraz komiksy. Nic dziwnego, więc że mnóstwo ludzi tatuuje sobie ulubione motywy z Gwiezdnych Wojen i to właśnie nim się dzisiaj przyjrzymy.

Tatuaże Kratosa i nordyckich bogów w grze God of War

Kratos to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci ze świata gier wideo. W szczególności jeśli skupimy się na miłośnikach ogrywania tytułów na konsoli PlayStation od Sony, gdyż to właśnie na tej platformie pojawił się po raz pierwszy i przez długie lata trwania serii, nie pojawiał się nigdzie indziej. Zmieniło się to dopiero w styczniu 2022 roku przy okazji premiery najnowszej gry God of War na PC. Czemu piszę o nim na blogu o dziarach? Otóż Kratos znany jest ze swojego charakterystycznego czerwonego tatuażu, a w najnowszej odsłonie pojawia się szereg postaci, które również parają dużą sympatią do tuszu i igieł.

Wiernie oddane tatuaże w Wiedźminie 3

Wiedźmin 3 to niewątpliwie jedna z najlepszych gier z gatunku RPG (i gier jako takich w ogóle) w historii branży gier wideo. Wróciłem do niej kolejny raz, tym razem chcąc ukończyć dwa pełnoprawne dodatki fabularne i widząc bardzo często postacie z licznymi tatuażami na ciele, pomyślałem, że warto napisać o tym parę słów, w końcu to strona poświęcona tatuażom.

Wytatuowany Guy Pierce w filmie Memento

Christopher Nolan dziś jest uważany za jednego z najlepszych reżyserów naszych czasów. Zasłużył sobie na taką opinię wśród ludzi i krytyków poprzez dostarczanie na ekrany kin wielu znakomitych filmów, w których dodatkowo odpowiedzialny był za scenariusz. Myślę, że można powiedzieć, że to film „Memento” przetarł mu drogę do wielkiej kariery i właśnie o tym tytule chciałbym napisać parę zdań, ponieważ tatuaże odgrywają tutaj niezwykle istotną rolę.

Tatuaże z filmowymi wcieleniami Jokera

Na wielkim ekranie Joker pojawił się w czterech różnych kreacjach aktorskich. Każda z nich podchodzi do tej postaci w indywidualny sposób, tworząc odrębną wizję zawsze uśmiechniętego gangstera. Bez wątpienia Joker jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czarnych charakterów z komiksów i filmów. Myślę, że śmiało można go nazwać ikoną popkultury i postawić obok równie popularnego Darth Vadera z Gwiezdnych Wojen. Popularność tego antybohatera widoczna jest także w tatuażach, gdzie jego wizerunek jest wręcz rozchwytywany. Wzorów z jego udziałem jest mnóstwo i fajne jest to, że Jokera można przedstawić na masę różnych sposobów, właśnie za sprawą jego licznych wcieleń.

Tatuaże z bohaterami Wiedźmina

Historia łowcy potworów Geralta z Rivii została zapoczątkowana przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego w latach dziewięćdziesiątych. Saga do dziś cieszy się ogromną popularnością w Polsce i poza jej granicami. Trzeba jednak pamiętać, że dopiero seria gier wydanych przez CD Projekt RED rozsławiła wiedźmińskie uniwersum na cały świat, a w szczególności jej ostatnia odsłona, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon. W obliczu tak dużej popularności nie dziwi fakt, że fani przygód Wiedźmina zaczęli tatuować na ciele motywy nawiązujące do ulubionych bohaterów. Właśnie takim dziarom chciałbym się bliżej przyjrzeć.

Tatuaże wikingów w grze Assassin's Creed Valhalla

Seria Assassin’s Creed doczekała się niedawno swej 12 odsłony! Odkąd pojawiła się po raz pierwszy na rynku gier wideo w jej strukturze zmieniło się naprawdę wiele i gracze, którzy do tej pory narzekali na wtórność mechanik i powtarzalność misji dostali produkt, który powinien zaspokoić ich wymagania. Wśród tych ludzi znalazłem się również ja i muszę powiedzieć, że Ubisoft tym razem mocno się postarał. Nie chcę rozpisywać się za dużo o samej grze, albowiem to nie recenzja, tylko chciałbym docenić jeden z jej aspektów, czyli customizację postaci, a konkretniej mówiąc tatuaże.

Zombie Boy - historia człowieka, który zasłynął za sprawą oryginalnych tatuaży

Kanadyjczyk Rick Genest dał się poznać światu pod pseudonimem Zombie Boy. Myślę, że spora część ludzi kojarzy jego osobę, poprzez charakterystyczny wygląd, który zapewnił mu wspomnianą powyżej ksywę. Stał się częścią popkultury ze swoim niemalże w całości wytatuowanym ciałem. Ciekawe jest to, że teraz ludzie tatuują sobie na skórze jego wizerunek, co jest swego rodzaju klamrą, a przynajmniej ja tak na to patrzę. Zapraszam do zapoznania się z historią człowieka, którego życie nie traktowało lekko już od najmłodszych lat, finalnie doprowadzając do tragicznej śmierci w wieku zaledwie 32 lat.