Witaj,
Gościu!

Tatuaże bohaterów filmowych, które są warte zobaczenia

W kinematografii można znaleźć wiele interesujących postaci z ciałami przyozdobionymi tatuażami, które często opowiadały konkretną historię. Bez nich dany bohater nie wybrzmiewałby tak samo. Później, po obejrzeniu filmu, ciężko sobie wyobrazić kogoś bez tych tatuaży, które stały się dla niej cechą charakterystyczną, nieodłącznym elementem kreacji. Zapraszam do przeglądu filmowych postaci, które znane są ze swoich dziar (i nie tylko oczywiście).

Leonard Shelby w Memento

Find him and kill to napis, który główny bohater ma wytatuowany na centralnej części klatki piersiowej. Jest to tatuaż, który dobitnie opisuje jego motywację i to do czego dąży. Intryga, którą śledzimy wraz z bohaterem, dotyczy poszukiwań zabójcy jego ukochanej żony. Leonard w wyniku pewnego incydentu ma ogromne problemy z pamięcią krótkotrwałą i każdego dnia musi przypominać sobie kim jest i co musi zrobić. W tym celu tatuuje swoje ciało przydatnymi informacjami i wskazówkami, dzięki którym może poruszać się naprzód.

tatuaże leonarda shelby w filmie memento

Nikolai Luzhin w Wschodnie obietnice

Rosyjska przestępczość zorganizowana jest znana z tego, że jej członkowie tatuują na ciele wzory, odpowiadające ich pozycji i zasługom w kryminalnym półświatku. W tym filmie zostało to bardzo dobrze odwzorowane i jest istotnym elementem fabuły. Nikolai to żołnierz jednej z organizacji przestępczych działających na terenie Londynu. Jego skóra w wielu miejscach pokryta jest symbolami, mówiącymi o jego kryminalnej przeszłości, tak aby inni przestępcy wiedzieli z kim mają do czynienia. W pewnym momencie otrzymuje awans w hierarii, co związane jest z wytatuowaniem ośmioramiennych gwiazd na klatce piersiowej oraz kolanach.

Warto przeczytać: Więzienna sztuka tatuażu w wykonaniu rosyjskich przestępców

viggo mortensen w filmie wschodnie obietnice pokazujący tatuaże

John Wick w John Wick :)

Będąc przy temacie rosyjskich tatuaży, należy wspomnieć o najlepszym płatnym zabójcy na świecie, jakim jest oczywiście John Wick. Co prawda wywodzi się on z białoruskiej mafii, niemniej przestępcy z bloku wschodniego cechowali się praktycznie identycznym podejściem do tatuowania. Przez większość czasu obserwujemy Babę Jagę w idealnie skrojonym garniturze z koszulą zapiętą na ostatni guzik, jednak w pierwszej części serii obnaża on swoje ciało pod prysznicem, gdzie możemy zaobserwować jego tatuaże w pełnej okazałości. Pokazują nam, że John ma długą kryminalną przeszłość i nie jest byle chłystkiem na przestępczym szlaku, co z resztą później pokaże mordując wszystkich na swojej drodze.

john wick z tatuażami na plecach

Joker w Legionie samobójców

Wcieleń Jokera na wielkim ekranie było kilka, ale najgorszym z nich zdecyodowanie został okrzyknięty Jared Leto, którego rola mocno odstawała od tego, co można było spotkać na kartach komiksów. Wydziarany, obwieszony złotymi łańcuchami gangster, który oczywiście jest niezrównoważony psychicznie. Ta wizja nie przypadła ani krytykom ani fanom do gustu. Choć trzeba uczciciwie przyznać, że dla tych drugich tego typu Joker był całkiem zjadliwy, co pokazuje jak wiele tatuaży z jego podobizną powstało po premierze filmu.

Warto przeczytać: Tatuaże z wizerunkami filmowych Jokerów

joker z tatuażami i złotymi łańcuchami

Max Candy w Przylądek strachu

Od gościa pokroju Maxa Candy należy trzymać się jak najdalej. To historia psychopatycznego gwałciciela, który przez swoje liczne przestępstwa seksualne został skazany na wieloletnie więzienie. Po odbyciu kary postanawia zemścić się na prawniku, który przed laty niedostatecznie dobrze bronił go w sądzie. Największą uwagę przykuwa duży tatuaż na jego plecach, który mówi o wierze i sprawiedliwości, nawiązując do Biblii. To pokazuje jego pokrętną logikę dotyczącą tego, co jest sprawiedliwe, a co nie. Oczywiście w jego mniemaniu to jemu stała się krzywda, za co każdy, kto się do tego przyczynił będzie musiał ponieść konsekwencje.

max candy tatuaze na plecach i klatce piersiowej

Bryon Wildner w Skin

To oparta na faktach historia kryminalisty związanego z ruchem nazistowskim. Bryon to przestępca związany z Bractwem Aryjskim, który w Stanach Zjednoczonych jest jedną z bardziej rozpoznawalnych grup przestępczych o charakterze zbrojnym. Gang jest silny także w strukturach więziennych, gdzie robi liczne nielegalne interesy pokroju zabójstw na zlecenie, czy handlu narkotykami. Główny bohater w pewnym momencie pragnie odmienić swoje życie, porzucic kryminalną działalność i być po prostu dobrym człowiekiem. Na jego ciele w tym twarzy widoczne są liczne więzienne tatuaże, nawiązujące w dużej mierze do nazistowskich poglądów. Bryon będzie dążył do ich usunięcia, co z resztą po długim i bolesnym procesie mu się udało i pozwoliło rozpocząć normalne życie w społeczeństwie. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie tatuaże widoczne w filmie zostały odzworowane 1 do 1.

Warto przeczytać: Skinhead, który odmienił swoje życie, dzięki usunięciu tatuaży

tatuaże na twarzy u skinheada bryona wildera

Francis Dolarhyde w Czerwonym smoku

Lubimy oglądać psychopatów na dużym ekranie, czego potwierdzeniem jest tak wiele świetnych filmów opowiadających o tropieniu seryjnych morderców. Farncis jest przykładem niezrównoważonego psychicznie zabójcy, którego dzieciństwo obfite było w przykre doświadczenia, które odbiły na nim piętno. Posiada ogromny tatuaż na całych plecach i pośladkach, mający upodobnić go do smoka z uwielbianego przez niego obrazu Williama Blake’a. To smbol jego przemiany, dzięki temu tatuażowi czuje się potężny. Co ciekawe powstały dwa filmy opowiadające te samą historię, lecz z inną obsadą. Dziś Czerwony smok z 2002 roku uznawany jest za tą lepszą wersję, niemniej obie są warte zobaczenia.

Francis Dolarhyde tatuaz z filmu czerwony smok

Lisabeth Salander w Dziewczynie z tatuażem

Lisabeth to tytułowa dziewczyna z tatuażem, który spoczywa na jej plecach. Jest to dużych rozmiarów smok, nawiązujący wyglądem do tych, jakie wyobrażano sobie w czasach średniowiecznych. Jest to hakerka o dość ekscentrycznym, można powiedzieć ostrym wyglądzie, gdzie liczne kolczyki i tatuaże są jak najbardziej mile widziane. Wspólnie z głównym bohaterem, który jest dziennikarzem próbuje rozwiązać tajemniczą sprawę sprzed wielu lat, która dotyczy zaginięcia młodej kobiety. Warto wspomnieć, że jest to druga wersja filmu (amerykańska), albowiem pierwsza była skandynawska bazująca na bestsellerowej książce pod tytułem Milennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Warto przeczytać: Cenne rady dla osób przed pierwszym tatuażem

Lisabeth Salander tatuaż smoka na plecach
O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 06.05.2023