Witaj,
Gościu!

Futurystyczne tatuaże w grze Mirror's Edge

Parę ładnych lat temu powstał film Yamakasi, nakręcony przez francuskiego reżysera Luca Bessona, który opowiadał historię grupy znajomych, uprawiających parkour. Dla niewtajemniczonych jest to sztuka poruszania się po mieście w finezyjny sposób, tak bym to określił. W tamtym czasie cała masa ludzi zapragnęła mieć takie umiejętności jak bohaterowie filmu i sam się nawet na to na chwilę złapałem. Wspominam o Yamakasi nie bez powodu, w Mirror's Edge kierujemy dziewczyną, która w taki sam sposób porusza się po mieście, walcząc przy tym z despotycznymi władzami miasta. Ma specyficzne tatuaże, dlatego też postanowiłem coś o tym napisać.

mirrors edge

Nowoczesny wygląd tatuaży bohaterki

Patrząc na wygląd głównej bohaterki gry Mirror Edge, nie da się nie zauważyć jej obszernego tatuażu na prawym ramieniu oraz tego, który znajduje się pod jej okiem. Tatuaż jest wyraźnie inspirowany plemiennymi motywami (polinezyjskie), ale jego stylizacja została odpowiednio dopasowana do czasów, w których dzieje się akcja produkcji. Jest to przyszłość, w której panują totalitarne zasady, a władza robi wszystko, żeby mieć pełną kontrolę nad społeczeństwem. Powiedziałbym, że jej tatuaż przypomina części, jakie można znaleźć wewnątrz komputera, pokroju procesora, kości ram i innych podzespołów. Ma to sens, zwłaszcza że praktycznie w każdej wizji przyszłości rozwój technologiczny idzie znacznie do przodu, przez co dominacja motywów nawiązujących do technologii nie powinna w ogóle dziwić.

Zabrałem się do opisania tatuażu, bez wcześniejszego nakreślenia tego, kim jest bohaterka gry, a ma to niemałe znaczenie, zwłaszcza że jej dziary związane są z profesją, którą wykonuje na co dzień. Nazywa się Faith, co jest dość wymowne dla całej fabuły, a zwłaszcza że jej imię w języku polskim brzmi Wiara. Pracuje jako kurier, którego zadaniem jest dostarczenie wiadomości w wybrane miejsce, bez bycia złapanym przez przedstawicieli zbrodniczego reżimu. Dzięki niej i innym kurierom władza nie jest w stanie przechwycić ważnych informacji. Wszystkie inne drogi komunikacji zostały zdominowane przez totalitarne władze i tylko ludzie tacy jak Faith, z unikalnymi umiejętnościami poruszania się po mieście są w stanie cokolwiek zmienić.

mirror edge 2

Tatuaż oznaczający przynależność do ekipy kurierów

Tatuaż, który zdobi jej rękę, wskazuje na wykonywany przez nią zawód, co patrząc na realia, w jakich dzieje się gra jest nieco idiotyczne, szczerze mówiąc. Dziewczyna nie skrywa go pod ubraniem, tylko obnosi się z dumą, przez co żołnierze reżimu doskonale widzą, z kim mają do czynienia. Dzięki tak istotnym informacją złapanie jej i aresztowanie nie powinno stanowić problemu dla ludzi, którzy mają wszystko pod swoją kontrolą. W grze jednak jest to ignorowane, ale może tylko ja się tego czepiam. Tatuaż pod okiem nawiązuje natomiast do loga produkcji, wizualnie nie stanowi nic specjalnego, ale fajnie, że coraz częściej twórcy decydują się na osadzenie w głównej roli wytatuowanej postaci.

Warto przeczytać: Tatuaże w grach z serii Hitman

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 20.07.2020
Tagi: Tatuaże w grach