Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż #3

Solidna porcja sentencji dla prawdziwych mężczyzn. Ostatnio sporo było tatuaży typowych dla strony kobiecej. Tym razem skupimy się wyłącznie na męskich dziarach. Jeśli jeszcze szukasz inspiracji, to zajrzyj poniżej, a może coś wpadnie tobie w oko.

Never too late

„Never too late” / „Nigdy nie jest za późno”

Co by się nie stało, zawsze będziesz miał wystarczająco czasu, żeby zrealizować swój plan. Analogię do tego tekstu możemy spotkać praktycznie w każdej dziedzinie naszego codziennego życia.

Never compromise. Not even in the face of armageddon.

„Never compromise. Not even in the face of armageddon.”
„Nigdy nie idź na kompromis. Nawet w obliczu armagedonu.”

  • Rorschach

Cytat pochodzi z filmu Watchman, który powstał na podstawie komiksu o tym samym tytule. Te pare słów mówi o tym, że nie wolno nigdy się poddawać nawet w przypadku, gdy wydaje nam się, że wszystko zostało już stracone. Zawsze można wymyślić plan B, który uratuje sytuację.

Vivere Militare Est

„Vivere Militare Est” / „Życie jest walką”

Czy tego chcesz czy nie, życie jest ciągłą walką. Im szybciej pogodzisz się z tym faktem, tym lepiej. Jednakże, jeśli zaczyna się dziać u ciebie coś złego, to nie możesz się załamywać. Walka trwa i ty jesteś jej częścią.

Semper Fidelis

„Semper Fidelis” / „Zawsze Wierny”

Kolejna łacińska sentencja w tym zestawieniu. W przełożeniu na polski język oznacza „Zawsze Wierny”. W dawnych czasach ta dewiza była używana przez miasta, formacje wojskowe, a także różnego rodzaju organizacje. Nie można odmówić jej dużej popularności również w dzisiejszych czasach.

How Sweet The Sound


„How Sweet The Sound” / „Jak słodki dźwięk”

  • 
Citizen Way

Piosenka o takim samym tytule. Zespół, który stoi za tym utworem oscyluje wokół gatunków takich jak muzyka chrześcijańska i gospel. Cytat ten może być dobrym wyborem dla osób nie mogących żyć bez muzyki.

I am the master of my fate: I am the captain of my soul


„I am the master of my fate: I am the captain of my soul.”
„To ja jestem mistrzem swojego losu: To ja jestem kapitanem swojej duszy.”

  • William Ernest Henley

Najbardziej znany utwór poetycki Williama Enesta Henley’a nosi nazwę „Invictus”, a widoczny powyżej wers pochodzi właśnie z niego. Nie możemy nikomu pozwolić wejść nam na głowę, jeżeli ciągle będziemy słuchać tego, co mówią nam inni, nigdy nie będziemy w pełni wolnymi. To my sami decydujemy o naszym losie i to my jesteśmy jego kowalem.

Vide Cul Fide

„Vide Cul Fide” / „Patrz komu ufasz”

Jest to trzeci i ostatni tatuaż po łacinie w dzisiejszym artykule. Tym razem mamy do czynienia z sentencją, która idealnie pasuje do relacji międzyludzkich. Śmiem twierdzić, że każdy z nas chociaż raz w swoim życiu spotkał osobę, która okazała się być nie warta zaufania. Jest to ostrzeżenie, by mieć oczy szeroko otwarte.


But the strength within I shall succeed.

„But the strength within I shall succeed.”
„Ale siłę, którą w sobie mam na pewno wykorzystam.”

W każdym z nas drzemie ukryta siła, którą musimy tylko znaleźć i wykorzystać na naszą korzyść. Człowiek może wybić się ponad innych i udowodnić ile jest wart. To również obietnica do tego aby ciągle pokonywać swoje słabości.


Lead Me Not Into Temptation


„Lead Me Not Into Temptation” / „Nie wódź mnie na pokuszenie”

  • Mat. 6:13

Dla osób, dla których wiara ma duże znaczenie w życiu, będzie to wers bliski sercu. Cytat pochodzi z Biblii, a konkretnie z Ewangeli według św. Mateusza. Bóg czuwa nad swymi wiernymi i nigdy ich nie opuszcza. 


Opis zdjęcia

„Born to lose Live to win
” / „Urodzony by przegrać, żyje by wygrać”

  • Motorhead

Mało kto ma takie szczęście żeby urodzić się ustawionym na całe życie. W większości przypadków człowiek skazany jest na przegraną, lecz dzięki swojej determinacji i nabywanym umiejętnością jest w stanie odmienić całkowicie swój los.

Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

Dodano: 16.12.2017