Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż dla mężczyzn #1

Solidna porcja sentencji dla prawdziwych mężczyzn. Ostatnio sporo było tatuaży typowych dla strony kobiecej. Tym razem skupimy się wyłącznie na męskich dziarach. Jeśli jeszcze szukasz inspiracji, to zajrzyj poniżej, a może coś wpadnie ci w oko.

Tatuaż napis - Never too late

„Never too late” / „Nigdy nie jest za późno”

Cokolwiek by się stało, zawsze będziesz miał wystarczająco czasu, żeby zrealizować swój plan. Analogię do tego tatuażu napisu możemy spotkać praktycznie w każdej dziedzinie naszego codziennego życia.

Tatuaż napis na łopatkach

„Never compromise. Not even in the face of armageddon.”
„Nigdy nie idź na kompromis. Nawet w obliczu armagedonu.”

  • Rorschach

Cytat na tatuaż pochodzi z filmu Watchman, który powstał na podstawie komiksu o tym samym tytule. Te pare słów mówi o tym, że nie wolno nigdy się poddawać nawet w przypadku, gdy wydaje nam się, że wszystko zostało już stracone. Zawsze można wymyślić plan B, który uratuje sytuację.

Tatuaż napis po łacinie na przedramieniu

„Vivere Militare Est” / „Życie jest walką”

Czy tego chcesz, czy nie, życie jest ciągłą walką. Im szybciej pogodzisz się z tym faktem, tym lepiej. Jednakże, jeśli zaczyna się dziać u ciebie coś złego, to nie możesz się załamywać. Walka trwa i ty jesteś jej częścią.

Tatuaż napis Semper Fidelis na przedramieniu

„Semper Fidelis” / „Zawsze Wierny”

Kolejna łacińska sentencja w tym zestawieniu. W przełożeniu na polski język oznacza „Zawsze Wierny”. W dawnych czasach ta dewiza była używana przez miasta, formacje wojskowe, a także różnego rodzaju organizacje. Nie można odmówić jej dużej popularności również w dzisiejszych czasach. Pasuje w szczególności do tatuaży patriotycznych.

Tatuaż cytat na klatce piersiowej

„How Sweet The Sound” / „Jak słodki dźwięk”

  • Citizen Way

Piosenka o takim samym tytule. Zespół, który stoi za tym utworem, oscyluje wokół gatunków takich jak muzyka chrześcijańska i gospel. Cytat ten może być dobrym wyborem dla osób niemogących żyć bez muzyki.

Tatuaż napis na ręce dla chłopaka

„I am the master of my fate: I am the captain of my soul.”
„To ja jestem mistrzem swojego losu: To ja jestem kapitanem swojej duszy.”

  • William Ernest Henley

Najbardziej znany utwór poetycki Williama Enesta Henley’a nosi nazwę „Invictus”, a widoczny powyżej wers pochodzi właśnie z niego. Nie możemy nikomu pozwolić wejść nam na głowę, jeżeli ciągle będziemy słuchać tego, co mówią nam inni, nigdy nie będziemy w pełni wolnymi. To my sami decydujemy o naszym losie i to my jesteśmy jego kowalem.

Tatuaż napis po łacinie Vide Cul Fide na przedramieniu

„Vide Cul Fide” / „Patrz komu ufasz”

Jest to trzeci i ostatni tatuaż po łacinie w dzisiejszym artykule. Tym razem mamy do czynienia z sentencją, która idealnie pasuje do relacji międzyludzkich. Śmiem twierdzić, że każdy z nas chociaż raz w swoim życiu spotkał osobę, która okazała się być niewarta zaufania. Jest to ostrzeżenie, by mieć oczy szeroko otwarte.

Tatuaż napis dookoła szyi dla mężczyzn

„But the strength within I shall succeed.”
„Ale siłę, którą w sobie mam na pewno wykorzystam.”

W każdym z nas drzemie ukryta siła, którą musimy tylko znaleźć i wykorzystać na naszą korzyść. Człowiek może wybić się ponad innych i udowodnić ile jest wart. To również obietnica do tego, aby ciągle pokonywać swoje słabości.

Tatuaże cytat z biblii na przedramieniu

„Lead Me Not Into Temptation” / „Nie wódź mnie na pokuszenie”

  • Mat. 6:13

Dla osób, dla których wiara ma duże znaczenie w życiu, będzie to wers bliski sercu. Cytat pochodzi z Biblii, a konkretnie z Ewangeli według św. Mateusza. Bóg czuwa nad swymi wiernymi i nigdy ich nie opuszcza. Można śmiało wsadzić taki wzór do grupy, gdzie znajdują się inne tatuaże religijne.

Tatuaż cytat zespołu motorhead i portret wokalisty na przedramieniu

„Born to lose Live to win” / „Urodzony, by przegrać, żyje, by wygrać”

  • Motorhead

Mało kto ma takie szczęście, żeby urodzić się ustawionym na całe życie. W większości przypadków człowiek skazany jest na przegraną, lecz dzięki swojej determinacji i nabywanym umiejętnością jest w stanie odmienić całkowicie swój los.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

Dodano: 16.12.2017
Tagi: Cytaty na tatuaż dla mężczyzn