Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Pomysł na tatuaż

Tatuaże na palcach - małe dzieła sztuki

Obszar na palcach jest bardzo fajnym miejscem na tatuaż, co w szczególności jest wykorzystywane przy okazji wszelakiej maści krótkich napisów. To coś, co od zawsze mi się podobało, ale na palcach można pokusić się o wiele bardziej złożone projekty, które prawie w niczym nie będą ustępować większym wzorom na innych partiach ciała i właśnie im chciałbym się przyjrzeć.

Tatuaże pod piersiami dla kobiet - wzory przyciągające wzrok

Miejsce pod piersiami u kobiet wydaje się perfekcyjne na tatuaż. Wytatuować można tam oczywiście wszystko według swojego uznania. Niemniej jednak tymi najbardziej atrakcyjnymi dla oka moim zdaniem są tatuaże przypominające rozmaite zdobienia, zwane tu i ówdzie ornamentami. Przygotowałem całkiem sporo zdjęć, na których widnieją właśnie tego typu projekty, czasem wzbogacone o dodatkowe elementy.

Ciekawe wzory tatuaży dla par zamiast oklepanych serduszek

Odnośnie tatuaży dla par istnieje cała masa różnych opinii. Wiele słyszy się o tym, że to bez sensu, ponieważ po upływie paru lat ogień miłości może zostać ugaszony do końca, związek się rozpadnie i każdy pójdzie w swoją stronę, ale takie same tatuaże zostaną i mogą przywoływać niechciane wspomnienia . Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż są zakochani, którzy nie dopuszczają do siebie takiej wiadomości i śmiało tatuują się w ten sposób. Osobiście nie jestem fanem takich rozwiązań, lecz nie wykluczam tego w całości. Jeśli ożenię się i będę wiedział, że mam u boku kobietę swojego życia, z którą założę rodzinę, to wspólny tatuaż mógłby być czymś fajnym. W innej sytuacji tego u siebie nie widzę, ale nie wszyscy mają tak samo i dla tych osób przygotowałem zestawienie tatuaży dla par, które są bardziej pomysłowe od klasycznych dwóch serc, czy czegoś w tym rodzaju.

Tatuaże czaszki z rewelacyjnym efektem 3D

Czaszki są nieodłączną częścią sztuki tatuażu i niepodważalnym klasykiem nad klasyki. Można je zaprojektować dosłownie w każdym stylu, według osobistego gustu, lecz nie da się ukryć, że najbardziej efektowne czaszki są tymi wytatuowanymi w realistycznej stylistyce i to w dodatku z efektem 3D. Nie każdy tatuażysta opanował tę umiejętność, lecz ci którzy to potrafią dostarczają fenomenalne prace, od których ciężko jest oderwać wzrok. Właśnie takie tatuaże przygotowałem w tym krótkim artykule.

Tatuaż idealny dla mamy

Lada dzień wszystkie mamy będą świętować swój dzień. Naszym rodzicielkom należy się ogromny szacunek za to, że dzięki nim wyszliśmy na dobrych i poczciwych ludzi. Obdarzyły nas bezwarunkową miłością jeszcze zanim przyszliśmy na ten świat. Wdzięczność za wychowanie, opiekę i wsparcie można pokazać na wiele różnych sposobów i z pewnością każdy z was wybierze adekwatny do tej sytuacji prezent. Ja z kolei chciałbym pokazać kilka wzorów, które idealnie nadają się dla kobiet, które zostały świeżo upieczonymi mamami.

Kwestia oryginalności tatuaży

Pewnie wielokrotnie spotkaliście się czy to na żywo, czy to w internecie z sytuacją, gdy natrafiliście na niemalże takie same tatuaże u różnych osób. Jest to naturalnie nieuniknione, albowiem nie mamy żadnego wpływu na to, że wzór, który wybierzemy dla siebie, już nigdy przez nikogo nie zostanie użyty. Jednym to kompletnie nie przeszkadza, inni z kolei wytaczają takim osobom swoistą krucjatę. Osobiście nie umieściłbym się w żadnej z tych grup, poniekąd stoję w rozkroku pomiędzy nimi. Nie jestem za ślepym kopiowaniem tatuaży i to jeszcze bez zmieniania czegokolwiek, przenosząc projekt jeden do jeden na swoją skórę. To jest nieuczciwe i nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza gdy taki projekt został stworzony od podstaw przez danego tatuażystę i rości sobie do niego prawa autorskie. Jednak zdarza się, że ludzie nie robią tego w pełni świadomie, mogą natrafić w internecie na grafikę, która wyda im się świetnym materiałem na tatuaż, nie mogą wiedzieć, czy w ostatnim czasie na ten sam obrazek nie trafiło 100 innych osób. Często brakuje również informacji o autorze, przez co można pomyśleć, że to coś randomowego, z czego każdy może skorzystać.

Tatuaże na Dzień Kobiet

Niebawem, bo już jutro płeć piękna będzie obchodzić swoje święto. Absolutnym klasykiem gatunku w tym wypadku jest rzecz jasna bukiet pięknych kwiatów, który niewątpliwie naniesie uśmiech na każdą kobiecą buzię. 8 marca jest również dniem randek, wyjść do kina i romantycznych kolacji, lecz ja chciałbym nieco naruszyć fundamenty tego święta i zaproponować coś innego. Może to zostać w pewnym stopniu uznane za przejaw szaleństwa, ale może zamiast pójść do kwiaciarni po bukiet, wybierzesz się do studia tatuażu, by umówić ją na wizytę? To podejście nie przypadnie każdemu do gustu i zdaję sobie z tego doskonale sprawę, ale myślę, że jest to fajna alternatywa. Nie mówię tutaj o dużych projektach, a raczej subtelnych, które będą wyrazem miłości, a nie wyznacznikiem grubości portfela. Wiele osób odkłada tatuaż na później, bo ma inne wydatki, być może twoja ukochana dziewczyna ma ten sam problem, więc czemu by jej z niego nie wyręczyć? Jeżeli chcesz się wyrwać ze schematu i spróbować czegoś nowego na Dzień Kobiet, to zajrzyj poniżej i sprawdź jakie przykładowe tatuaże przygotowałem z tej okazji.

Skąd czerpać pomysły na tatuaże?

Jestem zdania, że ludzi można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza grupa to osoby, które posiadają bujną wyobraźnię i nie jest dla nich problemem stworzenie czegoś kreatywnego w krótkim czasie. Druga grupa dotyczy ludzi, którzy mają kłopot z wymyśleniem czegoś nowego, autorskiego i wolą opierać się na pomysłach innych, ponieważ sami spędziliby nad projektem długie godziny lub nawet dni i finalnie nic ciekawego z tego by nie powstało. Niestety każdy nie może być dobry we wszystkim, więc czasem warto poszukać pomocy u kogoś, kto się na tym aspekcie lepiej zna. Niniejszy artykuł skierowany jest głównie do tego drugiego grona odbiorców, aczkolwiek ci pierwsi również będą mogli wesprzeć swoją wyobraźnię. Szczypta inspiracji przyda się każdemu, więc zapraszam do lektury.