Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Pomysł na tatuaż

Tatuaż idealny dla mamy

Lada dzień wszystkie mamy będą świętować swój dzień. Naszym rodzicielkom należy się ogromny szacunek za to, że dzięki nim wyszliśmy na dobrych i poczciwych ludzi. Obdarzyły nas bezwarunkową miłością jeszcze zanim przyszliśmy na ten świat. Wdzięczność za wychowanie, opiekę i wsparcie można pokazać na wiele różnych sposobów i z pewnością każdy z was wybierze adekwatny do tej sytuacji prezent. Ja z kolei chciałbym pokazać kilka wzorów, które idealnie nadają się dla kobiet, które zostały świeżo upieczonymi mamami.

Kwestia oryginalności tatuaży

Pewnie wielokrotnie spotkaliście się czy to na żywo, czy to w internecie z sytuacją, gdy natrafiliście na niemalże takie same tatuaże u różnych osób. Jest to naturalnie nieuniknione, albowiem nie mamy żadnego wpływu na to, że wzór, który wybierzemy dla siebie, już nigdy przez nikogo nie zostanie użyty. Jednym to kompletnie nie przeszkadza, inni z kolei wytaczają takim osobom swoistą krucjatę. Osobiście nie umieściłbym się w żadnej z tych grup, poniekąd stoję w rozkroku pomiędzy nimi. Nie jestem za ślepym kopiowaniem tatuaży i to jeszcze bez zmieniania czegokolwiek, przenosząc projekt jeden do jeden na swoją skórę. To jest nieuczciwe i nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza gdy taki projekt został stworzony od podstaw przez danego tatuażystę i rości sobie do niego prawa autorskie. Jednak zdarza się, że ludzie nie robią tego w pełni świadomie, mogą natrafić w internecie na grafikę, która wyda im się świetnym materiałem na tatuaż, nie mogą wiedzieć, czy w ostatnim czasie na ten sam obrazek nie trafiło 100 innych osób. Często brakuje również informacji o autorze, przez co można pomyśleć, że to coś randomowego, z czego każdy może skorzystać.

Tatuaże na Dzień Kobiet

Niebawem, bo już jutro płeć piękna będzie obchodzić swoje święto. Absolutnym klasykiem gatunku w tym wypadku jest rzecz jasna bukiet pięknych kwiatów, który niewątpliwie naniesie uśmiech na każdą kobiecą buzię. 8 marca jest również dniem randek, wyjść do kina i romantycznych kolacji, lecz ja chciałbym nieco naruszyć fundamenty tego święta i zaproponować coś innego. Może to zostać w pewnym stopniu uznane za przejaw szaleństwa, ale może zamiast pójść do kwiaciarni po bukiet, wybierzesz się do studia tatuażu, by umówić ją na wizytę? To podejście nie przypadnie każdemu do gustu i zdaję sobie z tego doskonale sprawę, ale myślę, że jest to fajna alternatywa. Nie mówię tutaj o dużych projektach, a raczej subtelnych, które będą wyrazem miłości, a nie wyznacznikiem grubości portfela. Wiele osób odkłada tatuaż na później, bo ma inne wydatki, być może twoja ukochana dziewczyna ma ten sam problem, więc czemu by jej z niego nie wyręczyć? Jeżeli chcesz się wyrwać ze schematu i spróbować czegoś nowego na Dzień Kobiet, to zajrzyj poniżej i sprawdź jakie przykładowe tatuaże przygotowałem z tej okazji.