Witaj,
Gościu!

Tatuaże pod piersiami dla kobiet - wzory przyciągające wzrok

Miejsce pod piersiami u kobiet wydaje się perfekcyjne na tatuaż. Wytatuować można tam oczywiście wszystko według swojego uznania. Niemniej jednak tymi najbardziej atrakcyjnymi dla oka moim zdaniem są tatuaże przypominające rozmaite zdobienia, zwane tu i ówdzie ornamentami. Przygotowałem całkiem sporo zdjęć, na których widnieją właśnie tego typu projekty, czasem wzbogacone o dodatkowe elementy.

Tatuaż przedstawiający kwiat lotosu

tatuaż pod piersiami kwiat lotosu

Z pewnością nikomu nie umknie fakt, że w lwiej części tych tatuaży występuje motyw kwiatu lotosu. Jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe, albowiem kwiaty mocno korespondują z kobiecą urodą i zawsze do niej pasują. Oprócz tego kwiat lotosu niesie ze sobą pozytywny przekaz, który odnosi się do harmonii ciała i umysłu. Ponadto mówi się o nim jako o symbolu odrodzenia i oświecenia.

W krajach azjatyckich takich jak Tajlandia, Chiny oraz Japonia kwiat lotosu jest istotnym elementem wielu ważnych ceremonii, co pokazuje jasno, jak ważny jest dla tamtejszej ludności. Honorowe miejsce posiada także w hinduizmie i buddyzmie. Według tradycji tego drugiego Budda zrodził się właśnie z tegoż kwiatu, co daje mu niemalże boskie atrybuty.

Jednak gdy kompletnie pominiemy znaczenie kwiatu lotosu, odkryjemy, że on po prostu bardzo dobrze wygląda w formie tatuażu, a tym bardziej w miejscu pod piersiami. Myślę, że właśnie to jest głównym powodem wyboru tego wzoru wśród płci pięknej, a nie jego ukryte przesłanie, które fajnie, że jest, lecz to wizualna atrakcyjność jest tutaj na pierwszym planie. Połączenie z ornamentami gwarantuje wyjątkowy wygląd.

Zwierzęta między wytatuowanymi zdobieniami

tatuaż motyl na brzuchu pod biustem

Innym ciekawym pomysłem na zagospodarowanie wolnej przestrzeni pod piersiami, jest połączenie subtelnych wytatuowanych ornamentów z głowami różnych zwierząt. Prym będą wieść tutaj duże koty, takie jak lwy i tygrysy, oprócz nich równie często spotkać można motyle i ćmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na całkowicie inne zwierzę, lecz należy pamiętać o tym, że nie każde z nich będzie prezentować się godnie w tego rodzaju stylistyce.

Ornamenty można zastąpić motywami kwiatów, które będą idealnie pasowały do zwierzęcego świata. W końcu fauna i flora od zarania dziejów idą ze sobą w parze!

Widowiskowe diamenty z odobnymi wzorami

tatuaż diament z akantami na kobiecym brzuchu

Nie jestem jubilerem i ciężko jest mi odróżnić poszczególne kamienie szlachetne, więc ograniczę się do nazywania ich wszystkich diamentami, żeby było prościej. Ten motyw tak samo jak poprzednie świetnie nadaje się do umiejscowienia zaraz pod biustem. Diamenty już od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które często w swoich projektach tatuaży łączą je z różami lub pięknymi zdobieniami, z którymi idealnie współgrają.

Diament otoczony ornamentami posiada w sobie elegancję i grację rodem z salonów przedstawicieli dawnej arystokracji. W tym przypadku dobrze jest wytatuować głównego bohatera, czyli diament w kolorze, a resztę dla kontrastu zostawić w czarno-szarych barwach.

Tatuaż z kwiatem lub całym bukietem kwiatów

tatuaż z trzeba czarno-szarymi kwiatami pod biustem

Przy okazji opisywania lotosu wspomniałem, że kwiaty idealnie współgrają z kobiecą urodą, więc nie było możliwości, aby nie otrzymały ode mnie własnego akapitu. Pięknych kwiatów na świecie jest cała masa i można zaryzykować stwierdzenie, że praktycznie każdy z nich nadaje się do uwiecznienia na ciele w formie tatuażu. Pod piersiami jednak warto postawić na bardziej rozbudowane bukiety, składające się z wielu kwiatów, niekoniecznie z tego samego gatunku. Kolor jest nieistotny, choć sądzę, że czarno-szare tatuaże są delikatniejsze i posiadają odpowiedni ton. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod piersiami wylądował jeden kwiat np. róża lub chryzantema wzbogacone o ozdobne elementy.

Inne pomysły na tatuaż pod piersiami

tatuaż ręka fatimy

Tak naprawdę ciekawych pomysłów na tatuaż może być tyle, ile kreatywnych osób chodzi po tym świecie. Z bardziej atrakcyjnych wymieniłbym tutaj jeszcze rękę Fatimy (gdzieniegdzie zwanej także ręką Miram), egipskie oko Horusa oraz anielskie lub zwierzęce skrzydła. Jestem zdania, że nawet same ornamenty wyglądają olśniewająco i można je wykonać na sposób minimalistyczny, które będą mocno subtelne, lecz wciąż doskonale widoczne.

Powtórzę się kolejny raz i wspomnę na koniec tylko o tym, że nie warto kopiować jeden do jeden tatuaży z umieszczonych tutaj zdjęć. Można się czymś zainspirować i uchwycić to na swój sposób. Wiem, że pośród niektórych motywów np. związanych z kwiatami nietrudno o nieświadomy plagiat, ale wciąż fajnie by było mieć to na uwadze przy projektowaniu tatuażu.

Warto przeczytać: Delikatne wzory tatuaży stworzone na kobiece ciało

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 11.11.2020