Witaj,
Gościu!

Tatuaże na palcach - małe dzieła sztuki

Obszar na palcach jest bardzo fajnym miejscem na tatuaż, co w szczególności jest wykorzystywane przy okazji wszelakiej maści krótkich napisów. To coś, co od zawsze mi się podobało, ale na palcach można pokusić się o wiele bardziej złożone projekty, które prawie w niczym nie będą ustępować większym wzorom na innych partiach ciała i właśnie im chciałbym się przyjrzeć.

Proste czarne linie

tatuaż nordyckie runy na palcach

Zacznę od najmniej skomplikowanych kompozycji, złożonych z prostych czarnych linii, które układają się w rozmaite symbole. Mogą one nawiązywać tak naprawdę do wielu rzeczy w tym kultury nordyckiej np. runy lub być miłymi dla oka wzorami w postaci ornamentów pokrywających nie tylko całe palce, ale również dłonie. Te drugie najczęściej zdobią kobiece ciało, co jest zrozumiałe, ponieważ o wiele bardziej pasują do delikatnej urody, niż typowo męskiej. Choć od tej reguły jak zawsze znajdą się wyjątki. Takie tatuaże często tworzone są metodą handpoke, co dodaje im dodatkowego uroku.

Warto przeczytać: Na czym polega tatuowanie techniką handpoke?

Kolorowe Oldschoolowe wzory

kolorowe tatuaże oldschool na palcach męskiej dłoini

Klasyka gatunku w mikro wydaniu to coś, co zdecydowanie zasługuje na uwagę. O ile na tej liście znajdą się raczej czarno-szare tatuaże, tak w tym przypadku kolory są na swoim miejscu. Co prawda jest to ograniczona paleta barw, bowiem mamy do czynienia z Oldschoolowym stylem, ale to w niczym nie przeszkadza, bo właśnie tak miało być od samego początku. Wzory, jakie tutaj występują, należą oczywiście do ikonicznego grona tej konwencji, czyli mowa tu o sztyletach, okrętach, kotwicach, czaszkach, sercach, kwiatach i jeszcze paru innych, które z pewnością fani Oldschoolu doskonale kojarzą.

Realistyczne i graficzne mini tatuaże

tatuaże religijne na palcach

Nie będę ukrywał, że pomysł na napisanie tego artykułu pojawił się w mojej głowie po zobaczeniu bardzo dobrze wykonanych tatuaży portretów w wersji mini. Projekty jak na tak mały rozmiar są bogate w szczegóły i robią naprawdę duże wrażenie. Nie są to oczywiście tylko portrety i można natrafić tu na różnego rodzaju wzory. Ciekaw jestem jedynie tego, czy przetrwają próbę czasu w takiej kondycji jak na zdjęciach. Tak czy siak, należy się uznanie za umiejętności tatuażystom, którym udało się to osiągnąć.

Obok realistycznych tatuaży postawiłbym jeszcze te wykonane w stylu graficznym / ilustracyjnym, ponieważ one również obfitują w detale lub są po prostu solidnie wykonane.

Warto przeczytać: Seksowne tatuaże pod biustem dla kobiet

Tatuaże na palcach z podwyższoną poprzeczką

tatuaże na palcach kościotrupy

Podsumowując to fajnie, że artyści coraz częściej wchodzą w temat, jakim są bardzo małe tatuaże i próbują w tym segmencie podnosić poprzeczkę wyżej niż dotychczas. Napisy również można wykonać w ciekawy sposób, używając niekonwencjonalnych czcionek, więc tutaj także można się popisać. Czekam na więcej takich tatuaży i mam nadzieję, że technika, którą zostały wykonane, pozwoli na to, żeby nie rozmazały się po niedługim czasie.

Więcej tatuaży na palcach znaleźć można w naszej galerii inspiracji, klikając TUTAJ.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 03.06.2021