Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż #6

Unikalnych pomysłów na tatuaże można szukać praktycznie we wszystkim, co nas otacza. Sprawa wygląda podobnie, jeżeli chodzi o napisy i zarówno w książkach, jak i filmach można spotkać ich multum. Coś z tej kategorii można wyczytać wśród zdjęć zamieszczonych poniżej, ale oprócz nich jest coś jeszcze, lecz to już musisz sprawdzić sam.

Razem jesteśmy silniejsi

„Together We Are Stronger” / „Razem jesteśmy silniejsi”

Rzadko kiedy człowiek jest w stanie zawojować świat tylko w pojedynkę, dlatego szuka kogoś, kto by mu w tym pomógł. Dodatkowo w grupie ludzie charakteryzują się większym spokojem ducha oraz dużą pewnością siebie. Działanie w kooperacji najczęściej jest bardziej efektywne od samodzielnie podejmowanych kroków w danej sprawie.

Nawet ciemność musi ustąpić

„Even darkness must pass”
„Nawet ciemność musi ustąpić”

  • J.R.R. Tolkien

Światło zawsze zwycięży mrok, co jest ewidentną aluzją do walki dobra ze złem. Słowa te pochodzą z książki „Władca Pierścieni” gdzie z pozoru przegrana pozycja sił reprezentujących dobro finalnie odmienia się na ich korzyść, powodując pokonanie czarnego charakteru. Ten przykład pokazuje, że nie ma takich sytuacji, z których nie da się wyjść obronną ręką.

Życie bez wolności jest niczym

„Vita Sine Libertate Nihil Est.” / „Życie bez wolności jest niczym”

Maksyma wytatuowana w języku łacińskim trafia w samo sedno naszej ludzkiej egzystencji. Jeżeli dasz człowiekowi wszystko poza jego wolnością, to nie będzie on mógł być w pełni szczęśliwy, albowiem tylko całkowita swoboda może mu to zapewnić. Na myśl samo przychodzi pewne powiedzenie, które głosi, że lepiej być biednym na wolności niż być bogatym w złotej klatce i śmiem twierdzić, że znalazłoby się multum ludzi, którzy zgodziliby się z tym zdaniem.

Bogu na chwałę, Bliźniemu na ratunek

„Bogu na chwałę, Bliźniemu na ratunek”

Motto, które towarzyszy każdemu polskiemu strażakowi. Gdyby nie ludzie pracujący w tym zawodzie wielu tragedii nie dałoby się uniknąć. Na całe szczęście są z nami ci bohaterowie i mówię o nich w ten sposób z pełną świadomością.

Tylko Silni Przetrwają

„Only The Strong Survive” / „Tylko Silni Przetrwają”

Świat jest okrutnym miejscem, gdzie od zawsze panowało prawo silniejszego. W teorii wszyscy ludzie powinni być względem siebie, lecz w praktyce wcale tak nie jest. Jeśli nie chcesz zostać stłamszony przez kogoś większego, sam musisz stać się jeszcze większy od niego. To prosta recepta na to, by nie dawać sobą pomiatać.

Rodzina na pierwszym miejscu

„Family first” / „Rodzina na pierwszym miejscu”

Idąc przez życie, dużo rzeczy nabiera dla nas ogromnego znaczenia, ale po jakimś czasie zaczynają nas nic nie obchodzić. Natomiast od dnia narodzin nadrzędną wartością zawsze i wszędzie powinna być rodzina, u której zawsze można liczyć na wsparcie. Podejmując decyzje, miej na uwadze swoich najbliższych.

Opowieść stara jak świat

„Tale as old as Time”
„Opowieść stara jak świat”

  • Piękna i Bestia

Jest to tytuł piosenki, która została zawarta w filmie animowanym pod tytułem „Piękna i Bestia”. Wydaję mi się, iż niemalże każdy kojarzy zarówno ten motyw muzyczny, jak i również samą bajkę. Opowieść stara, jak świat oznacza, że pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają i pomimo upływającego czasu sprawy sercowe będą przebiegały w bliźniaczy sposób.

Mogę wszystko przez Tego, który mnie umacnia.

„I can do all things through Him who strengthens me.”
„Mogę wszystko przez Tego, który mnie umacnia.”

  • List do Filipian

Wiara ma to do siebie, że jest praktycznie nieograniczona i z jej pomocą można dokonać wspaniałych rzeczy. Goszczenie Boga w sercu umacnia człowieka i sprawia, że nie boi się on niczego. Bóg jest wszechmogący, więc nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do zrobienia.

Zapomnij o ryzyku i zaryzykuj upadek. Jeśli będzie to czego oczekiwałeś to było warto.

„Forget the risk and take the fall. If it’s what you want it’s worth it all.”
„Zapomnij o ryzyku i zaryzykuj upadek. Jeśli będzie to czego oczekiwałeś to było warto.”

  • Malik Ferraud

Najgorszym co można zrobić to zrezygnowanie ze swoich marzeń przez wzgląd na towarzyszące im ryzyko. Nic nie jest podane na tacy i żeby o czymś się przekonać, należy to zrobić samemu. Naprawdę warto podejmować ryzyko, by chociaż zbliżyć się do czegoś upragnionego. Lepiej popełnić błąd niż później żałować, że się nic nie zrobiło.

Śmiej się tak mocno jak oddychasz. Kochaj tak długo jak sam żyjesz

„Laugh as much as you breathe. Love as long as you live”
„Śmiej się tak mocno jak oddychasz. Kochaj tak długo jak sam żyjesz”

  • Johnny Depp

Śmiech jest bardzo ważny i należy z niego korzystać tak często, jak tylko się da. Uśmiech na twarzy zawsze emanuje pozytywną energią, którą łatwo można zarazić innych ludzi. Pamiętaj również, że kto dużo się śmieje, ten długo żyje i ten czas może poświęcić na miłosne uniesienia, albowiem bez nich człowiek czuje się pusty w środku.

Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

Dodano: 19.06.2018