Witaj,
Gościu!

Tatuaże z najpopularniejszymi motywami z Gwiezdnych Wojen

Gwiezdne wojny to bardzo, ale to bardzo popularna franczyza na całym świecie i w dzisiejszych czasach naprawdę trudno znaleźć kogoś, kto nigdy nie słyszał przynajmniej o Darth Vaderze lub o mistrzu Yoda. Na to bogate uniwersum składają się tworzone przez dekady filmy, seriale, książki oraz komiksy. Nic dziwnego, więc że mnóstwo ludzi tatuuje sobie ulubione motywy z Gwiezdnych Wojen i to właśnie nim się dzisiaj przyjrzymy.

Darth Vader cały w tatuażach

Jaki styl tatuowania pasuje do Gwiezdnych Wojen?

Tatuaże z bohaterami Gwiezdnych Wojen można spotkać w przeróżnych stylistykach. Najbardziej popularnym jest oczywiście styl realistyczny, ale on jest na topie w praktycznie każdej kategorii, więc nie ma tu żadnego zaskoczenia. Po nim można natknąć się na sporo prac zrobionych w formie ilustracyjnej lub neotradycyjnej. Poniżej znajdują się przykłady najbardziej rozchwytywanych tatuaży z motywami z uniwersum Star Wars. Specjalnie przygotowałem galerię z wymieszanymi stylami, zamiast tworzyć kompilację tylko i wyłącznie dziar realistycznych, żeby było to po prostu ciekawsze dla oka.

Warto przeczytać: Wszystkie wcielenia Jokera odwzorowane w tatuażach

tatuaż darth vader i czerwony miecz

Postrach całej galaktyki, czyli Darth Vader

Jeden z najbardziej ikonicznych czarnych charakterów w historii popkultury. Wybraniec mocy, który miał przynieść równowagę w całej Galaktyce, lecz w wyniku pewnych wydarzeń przeszedł z jasnej na ciemną stronę mocy. Niezwykle potężny i siejący postrach wśród wrogów Imperium Sith, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Śmiem twierdzić, że jest dosłownie tylko garstka ludzi, która nie kojarzy jego wyglądu. Czerwony miecz świetlny, charakterystyczny czarny strój i oczywiście hełm, z którego wydobywa się ciężki oddech, pokiereszowanego niegdyś w walce lorda ciemnej strony mocy to jego znaki rozpoznawcze. „Luke I am your Father” to cytat, który przeszedł już do historii, co prawda jest to nieco niezgodne z rzeczywistymi słowami wypowiedzianymi przez Darth Vadera, ale kto by się tym przejmował.

realistyczny kolorowy tatuaż darth maula

Darth Maul, czerwony i rogaty Sith

Reprezentant ciemnej strony mocy, który ze względu na swój złowrogi, wręcz diabelski wizerunek został pokochany przez fanów. To czerwonoskóry wojownik z rogami na głowie, który posługuje się niespotykanym wcześniej w filmach mieczem świetlnym z podwójnym ostrzem. Charakteru dodają mu jeszcze tatuaże praktykowane przez starożytnych Sithów, które pokrywają jego całe ciało. Pokonał jednego z silniejszych mistrzów Jedi, którym był Qui-Gon Jinn, w tym samym pojedynku krzyżując miecze dodatkowo z jego Padawanem słynnym Obi-Wanem Kenobi. W filmach nie miał zbyt wiele do powiedzenia, jednakże jego historia została mocno rozwinięta w serialu animowanym, książkach, czy komiksach.

tatuaż szturmowca star wars na ramieniu

Szturmowcy znani jako "najlepsi strzelcy w galaktyce"

Żołnierze Imperium, którzy znani są z tego, że nie potrafią trafić dobrze w swój cel. Ich uniform składa się z białego kombinezonu i hełmu w tym samym kolorze, których wygląd także przeszedł do popkultury i stał się niezwykle popularny. Ktoś, kto zobaczy wizerunek szturmowca, z miejsca skojarzy go z Gwiezdnymi Wojnami. Niby pospolite wojsko, a jednak ma specjalne miejsce w sercach fanów.

Mandalorianin tatuaż realistyczny na udzie

Mandalorianie - najlepsi łowcy nagród

W tym akapicie znajdzie się miejsce dla kilku bohaterów, którzy wywodzą się z „narodu”, nazywającego samych siebie Mandalorianami. To lud, który zrzesza w swoich szeregach różnorakiej maści rasy z całej galaktyki. Łączy ich jednak twardy kodeks, który określa całe życie. Dzięki niemu są bardzo dobrze wyszkoleni w boju i niezwykle waleczni. Ubierają się w określony sposób, nigdy nie ściągając z głowy charakterystycznego hełmu. Pokazanie twarzy drugiej osobie jest równoznaczne z dokonaniem zdrady. Z Mandalorianinów wywodzi się między innymi najsłynniejszy łowca nagród Boba Fett oraz jego ojciec Jango Fett. W serialu pojawia się nowy bohater, który nie posiada imienia, a przynajmniej nie poznajemy go jako widz. Nie przeszkadza to jednak w tym, żeby z nim sympatyzować, to właśnie on opiekuje się Baby Yodą i nawiązuje z nim wyjątkową, niespotykaną wcześniej przez siebie więź.

Warto przeczytać: Postacie z Wiedźmina uchwycone w tatuażach

realistyczny tatuaż mistrza yody na nodze

Mistrz Yoda i jego młodszy odpowiednik

Idealny przykład tego jak pozory mogą mylić. Ten niskiego wzrostu i podstarzały zielono skóry osobnik tak naprawdę jest jednym z najpotężniejszych mistrzów Jedi w historii Galaktyki. Pomimo setek lat na karku jest bardzo dobrze wygimnastykowany, a jego styl walki wymaga dużej zręczności i umiejętności. Obok Darth Vadera jest to zdecydowanie najbardziej kojarzona postać. Yoda to niezwykle zagadkowy bohater, ponieważ pochodzi z nieznanej planety i reprezentuje nieznaną rasę, która jest wyjątkowo wyczulona na moc. Mimo jego dużego udziału w sadze Gwiezdnych Wojen nie dowiadujemy się o nim zbyt wiele i zapewne jest to siłą tej postaci. Dodatkowo Mistrz Yoda mówi w bardzo specyficzny sposób, mianowicie szykiem przestawnym, co również sprawia, że jest on unikalny i trudny do zapomnienia.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o najmłodszym reprezentancie, jakim jest Baby Yod, a właściwie Grogu który rozkochał w sobie miliony fanów na całym świecie. Silny w mocy, lecz jeszcze nieporadny, ale zarazem uroczy ze względu na swój wiek osobnik, którego losy tak naprawdę dopiero są tworzone na łamach serialu The Mandalorian. Zobaczymy, w którą stronę twórcy pójdą z rozwojem tej postaci, która nie wątpliwie ma duży potencjał.

tatuaż gwiazdy śmierci z gwiezdnych wojen

Gwiazda Śmierci i bojowe statki kosmiczne

Gwiazda Śmierci to w rzeczywistości ogromnych rozmiarów stacja kosmiczna, potrafiąca przemieszać się dowolnie w kosmosie. Jej zdolności bojowe były wręcz obłędne i nigdy wcześniej spotykane. Bez większego wysiłku była w stanie niszczyć całe planety, sprawiając, że nieodwracalnie znikały z kosmicznej powierzchni. Było to narzędzie, dzięki któremu Imperator mógł zetrzeć w proch każdego, kto stanął na jego drodze do władzy absolutnej w całym Wszechświecie. W oryginalnej trylogii toczyła się bitwa o jej zniszczenie, w której uczestniczyły po każdej ze stron konfliktu ikoniczne już kosmiczne samoloty bojowe. Chodzi tu oczywiście o rebeliancki myśliwiec A-wing oraz walczący po stronie Imperium myśliwiec TIE figher. Nie można zapomnieć jeszcze o Sokole Milenium, który należał do legendarnego Hana Solo.

neotradycyjny tatuaż zielony miecz świetlny

Śmiercionośna broń, jaką jest miecz świetlny

Kto, będąc dzieckiem (w sumie będąc dorosłym też!), nie marzył o posiadaniu miecza świetlnego. To broń, która rozpala wyobraźnię do czerwoności lub innych kolorów takich jak zielony, niebieski, żółty, a nawet fioletowy. Każdy rycerz Jedi, czy Lord Sith wyposażony był w potężny miecz świetlny, którym potrafił walczyć na rozmaite sposoby. Szkół walki takim mieczem było kilka i każdy z nich charakteryzował się czymś wyjątkowym. Młody Padawan, który miał dopiero zostać rycerzem Jedi, do stworzenia swojego miecza potrzebował specjalnego kryształu. Jego zdobycie było częścią szkolenia. U mrocznych lordów wyglądało to nieco inaczej, ponieważ oni do zbudowania swoich mieczy używali syntetycznych kryształów, przez które ich miecze zawsze mają kolor krwistej czerwieni.

Warto przeczytać: Porady dzięki, którym tatuaż nie wyblaknie

Inne popularne motywy Star Wars

Pośród wzorów tatuaży nawiązujących do Gwiezdnych Wojen znajdą się jeszcze wizerunki Hana Solo, Luke'a Skywalker'a, księżniczki Lei, podróżujących z nimi droidów R2-D2 i 3-CPO, Imperatora, Kylo Rena i wielu innych bohaterów, czy przedmiotów znanych z sagi. Jednak najczęściej spotykane są właśnie te, które umieściłem na liście. Nie da się ukryć, że najwięcej jest tu tatuaży przedstawiających portrety poszczególnych postaci. Jeśli jesteście fanami Star Wars, podzielcie się w komentarzu, kto jest waszym ulubionym bohaterem w tym kosmicznym uniwersum.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 13.09.2022
Tagi: Tatuaże w filmach, Tatuaże w serialach