Witaj,
Gościu!

Plemienne tatuaże w Far Cry 3

Co jakiś czas, bo w miarę regularnie na rynku gier wideo pojawia się nowa część Far Cry i o ile parę lat temu gracze doceniali innowacyjność w opowiadaniu historii i dobrze przemyślaną rozgrywkę, tak teraz pojawia się dużo głosów, że seria zaczyna zjadać własny ogon. Twórcom ewidentnie brakuje pomysłu, ale nie zawsze tak było, czego świetnym przykładem jest Far Cry 3.

wytatuowani wojownicy w far cry 3

Fry Cry 3 to sandbox z krwi i kości

Far Cry 3 pojawił się w 2012 roku i wprowadził szereg zmian do dotychczasowej formuły. Największą metamorfozę przeszła ścieżka fabularna, która w końcu nabrała sensu i była w stanie wciągnąć gracza na długie godziny. Trafiamy na tropikalną wyspę jako zwykły chłopak z paczką znajomych, gdzie beztroskie imprezowanie, przeradza się niespodziewanie w rozpaczliwą walkę o życie i chęć zemsty na oprawcach. Obserwujemy przemianę głównego bohatera i razem z nim rozprawiamy się z bezwzględnymi i brutalnymi piratami, którzy terroryzują wyspę i okolicznych mieszkańców.

Gra posiada wielki otwarty świat, który możemy swobodnie przemierzać samochodem, quadem, paralotnią, łodzią lub jak kto woli po prostu na nogach. Dostajemy tu naprawdę dużą swobodę i tylko od nas zależy, jak to wykorzystamy. To samo tyczy się uzbrojenia. Do naszej dyspozycji oddano sporo broni palnej, którą można dodatkowo modyfikować lub zdobyć ich unikatowe wersje, które w walce potrafią nieźle się przysłużyć.

Warto przeczytać: Wytatuowani bandyci w Wiedźminie 3

vaas z gry far cry 3 z pistoletem przy skroni

Vaas, czyli w tym szaleństwie tkwi metoda

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Vaas, czyli jeden z głównych przeciwników w tej odsłonie. Jest to pogrążony w obłędzie, ale jednocześnie niesamowicie charyzmatyczny przestępca. To z jego ust pada słynne "Mówiłem ci już, na czym polega szaleństwo? Szaleństwo to ciągłe, pieprzone, robienie tego samego w nadziei, że coś się zmieni.". To właśnie on pokazał Ubisoftowi, że warto na tak wyrazistych postaciach tworzyć fabułę i stawiać naprzeciwko gracza. W późniejszych częściach będzie to wychodzić z różnym skutkiem niestety, ale ogólnie każdy z „głównych złych” ma w sobie coś, co go charakteryzuje i sprawia, że zostaje mniej lub bardziej zapamiętany. Vaas jest zdecydowanie na pierwszym miejscu wśród fanów serii.

tatuaż na przedramieniu w far cry 3

Zdobywanie nowych tatuaży formą rozwoju bohatera

Ktoś może zapytać, co na blogu poświęconym tatuażom robi artykuł o Far Cry 3? Już śpieszę z odpowiedzią. Otóż rozwój postaci jest oparty na zdobywaniu kolejnych tatuowanych wzorów, które symbolizują poszczególne umiejętności. Po odblokowaniu nowej zdolności pojawi się ona na przedramieniu jako fragment większej dziary. Finalny tatuaż w swojej pełnej okazałości przypomina wyglądem tradycyjne polinezyjskie tatuaże. Ogólnie w klimacie gry widać, że twórcy czerpali inspirację z kultury ludów Polinezji, takich jak Maorysi, czy Samoańczycy. Członkowie ruchu oporu, którzy stawiają czoła piratom, również posiadają tatuaże w tym również na całej twarzy, jak to ma miejsce wśród maoryskich plemion.

Warto przeczytać: Plemiona, które od wieków tatuują swoje ciała

robienie tatuażu w far cry 3

Tatuaże istotne dla fabuły i rozgrywki

Wydało mi się to ciekawe, bo nie znam zbyt wielu gier, w których tatuaże odgrywają większą rolę niż tylko czysto wizualną. To od nas zależy jakie wzory jako pierwsze pojawią się na skórze, bo mamy tu do wyboru 3 ścieżki rozwoju. Oprócz zwiększania naszej mocy i ułatwiania rozgrywki dość mocno osadzone są również w całej historii, ale tę polecam sprawdzić samemu, bo pomimo 11 lat na karku gra wygląda dobrze i daje dużo frajdy. Sam ograłem ją dopiero całkiem niedawno i bawiłem się świetnie. Wystarczy wspomnieć, że już na samym początku gry widzimy przerywnik filmowy, gdzie otrzymujemy pierwszy tatuaż, wykonany tradycyjną metodą stick and poke, polegającą na uderzaniu jednym kijkiem w drugi zakończony igłą z tuszem, tak aby móc wprowadzić go pod skórę. Jeżeli ktoś lubi dobrą rozpierduchę i dziary, to odnajdzie się bardzo dobrze w tej produkcji.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 21.03.2023
Tagi: Tatuaże w grach