Witaj,
Gościu!

Artykuły z kategorii Wiedza

Kim był Samuel O'Reilly twórca elektrycznej maszynki do tatuażu

Wiedza - 24.02.2021

Każdy, kto interesuje się choć trochę tatuażem, zapewne kojarzy, jak wygląda maszynka do tatuowania. Dziś nie chcę rozmawiać o jej technicznej stronie, tylko chciałbym przybliżyć historię człowieka, który stoi za jej wynalezieniem. Jego życiorys jest całkiem zawiły i można powiedzieć, że nieco tajemniczy ze względu na niewiele informacji, jakie można znaleźć na jego temat. Niemniej udało mi się ustalić parę ciekawych rzeczy. Zapraszam do lektury o pierwszym tatuażyście, który dzierżył w swych dłoniach elektryczną maszynkę do tatuażu, a mowa będzie o Samuelu O’Reilly.

Co Biblia mówi o tatuażach?

Wiedza - 10.02.2021

Tatuaże z motywami religijnymi towarzyszą tej sztuce naprawdę od długiego czasu. Pomimo tego wciąż znajdzie się masa osób, które stwierdzą, że tatuowanie ciała jest niemoralne i niezgodne z tym co głosi, chociażby Biblia. Chciałbym przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej i wykazać, czy osoby wierzące mają czego się obawiać jeśli, na którymś etapie swojego życia zdecydują się na wykonanie tatuażu.

Noc w łóżku z nowym tatuażem - na co zwrócić uwagę

Wiedza - 19.11.2020

Często dostaję pytania dotyczące pielęgnacji tatuażu, ale będąc szczerym, nigdy nie musiałem odpowiadać na kwestie związane ze spaniem i świeżym tatuażem. Zauważyłem, że ten temat nie zaprząta zbyt wielu głów, a szkoda, bo pierwsze dni po wyjściu ze studia są kluczowe dla późniejszego wyglądu dziary. Znajdziesz tu kilka wskazówek, które mogą wydawać się banalne, lecz są po prostu pomocne.

Rodzaje maszynek do tatuażu - wprowadzenie

Wiedza - 27.10.2020

Techniczna strona sztuki tatuażu wiele osób może po prostu nie interesować, ponieważ liczy się dla niech wyłącznie kunszt artystyczny danego tatuażysty. Nie wszyscy jednak wybierają takie podejście i lubią zagłębić się w arkana tatuowania, tak aby nie stanowiły dla nich kompletnie czarnej magii. Postanowiłem przybliżyć budowę i działanie maszynek do wykonywania tatuażu, które nieco się od siebie różnią.

Na czym polega tatuowanie metodą freehand?

Wiedza - 30.08.2020

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie jedna z użytkowniczek Dziarowni, która całkiem niedawno wrzuciła tutaj tatuaż swojego autorstwa z dopiskiem, że został on wykonany w technice freehand. Przyznam szczerze, że na ten temat wiedziałem niewiele i dopiero, krótka dyskusja w komentarzach pod dodanym przez nią zdjęciem skłoniła mnie do zgłębienia tego tematu. Chciałbym o tej metodzie tatuowania napisać parę zdań, ponieważ podejrzewam, że wiele osób, może nie zdawać sobie sprawy z jej istnienia a warto zwrócić na nią uwagę.

Wpływ ciąży na wygląd tatuaży

Wiedza - 11.08.2020

Raz na jakiś czas natrafiam na pytania, w których zestawiane są ze sobą takie kwestie jak tatuaże i ciąża. Nigdy wcześniej specjalnie nie zastanawiałem się nad tym zagadnieniem, więc postanowiłem zgłębić nieco ten temat i przygotować o tym artykuł.

Tatuowanie wewnętrznej strony dłoni, jak to wygląda?

Wiedza - 15.07.2020

Tatuaże wykonywane po wewnętrznej stronie dłoni nie są zbyt częstym widokiem. Nie dzieje się tak bez przyczyny, albowiem miejsce to jest dość niewdzięczne jeżeli chodzi o tatuowanie i o trwałość wzoru. Wielu tatuażystów odmawia zrobienia takiej dziary, co spowodowane jest zazwyczaj tym, że ich żywotność jest bardzo słaba, a sam wzór w niedalekiej przyszłości wymaga nanoszenia poprawek. Innym powodem jest poziom trudności tatuowania po wewnętrznej stronie, ponieważ skóra jest zgoła inna i cięższa do obróbki tuszem. Nie każdy tatuator, nawet ten z wieloletnim doświadczeniem wykona poprawnie tatuaż o czym przekonacie się czytając ten artykuł.

Tatuaże więźniów z Auschwitz

Wiedza - 25.06.2020

Historia zna wiele przypadków tatuowania więźniów, z tego rozwiązania korzystali starożytni Grecy i Rzymianie. Podobnie z ludźmi łamiącymi prawo postępowano w Japonii, gdzie tatuaż nawet w dzisiejszych czasach jest negatywnie odbierany przez społeczeństwo i utożsamiany jest głównie z wszelakiej maści przestępcami. Jednakże w tych przypadkach ktoś sam zdecydował o tym, że popełni przestępstwo, doskonale wiedział, jakie mogą być tego konsekwencje. Tatuaż był jednym z elementów kary, naznaczony w ten sposób człowiek, był po odbyciu wyroku trzymany na dystans przez resztę uczciwych obywateli. Ciężko było mu wrócić do normalności, ponieważ widziano w nim potencjalne zagrożenie i stosowano wobec niego zasadę ograniczonego zaufania. Temat, jaki chciałbym podjąć, dotyczy bardzo smutnej i niesprawiedliwej części ludzkiej historii, w której tatuaż odegrał niechlubną rolę.

Jak wybrać dobrego tatuażystę?

Wiedza - 30.05.2020

Gdy już wybierzesz swój wymarzony wzór, który chcesz przenieść na skórę, musisz zmierzyć się z jeszcze jedną istotną kwestią, mianowicie z wyborem tatuażysty. Obecnie wartościowych artystów jest naprawdę bardzo dużo, ale równie liczni są pseudo specjaliści, którzy z tym zawodem nie powinni mieć do czynienia. Osoby siedzące w temacie tatuażu od dłuższego czasu doskonale znają się na rzeczy i wiedzą jak rozpoznać dobre studio, ale początkujący adepci mogą już tego nie wiedzieć, dlatego postanowiłem napisać o tym kilka wskazówek, które nakierują we właściwe miejsce.

Miejsca na ciele, które są wyjątkowo bolesne na tatuaż

Wiedza - 05.05.2020

Nie będzie dla nikogo zdziwieniem, że robienie tatuażu boli. Jedni ludzie będą odczuwali ból bardziej, drudzy mniej i jest to kwestia indywidualna. Niemniej jednak są obszary na ciele, których tatuowanie gwarantuje naprawdę mocne doznania jeżeli chodzi o ból i ktoś, kto jest na niego mało wytrzymały, powinien zastanowić się dwa razy przed wyborem tatuażu w danym miejscu. Biorę pod uwagę fakt, że znajdą się osoby, dla których tatuowanie wymienionych przeze mnie fragmentów ciała nie stanowią absolutnie żadnego problemu. Pamiętać trzeba, że będzie ich tylko garstka, podczas gdy dla większości ludzi nabywanie tatuażu po prostu boli.