Witaj,
Gościu!

Styl Blast Over, czyli jak poradzić sobie ze starym tatuażem

W życiu można żałować wielu rzeczy i często do tego nieszczęsnego grona zaliczają się tatuaże. Czasem jest to wynikiem wyboru nieodpowiedniego tatuażysty, a czasem po prostu czystej głupoty, której w późniejszych latach się żałuje i wstydzi. Skutecznych sposobów na poradzenie sobie z niechcianym tatuażem jest kilka, ale w tym artykule chciałbym skoncentrować się głównie na metodzie kryjącej się pod nazwą Blast Over.

tatuaż czaszka z różą blast over

Pozwólmy starym tatuażom prześwitywać

Jest to opcja dla osób, które nie chcą rozstawać się ze swoimi dziarami, tylko chcą je zmodyfikować. Dla pozostałych idealnym rozwiązaniem (ale też bardziej kosztownym) będzie laserowe usuwanie tatuażu. Tu jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze efekt uzyskany za sprawą lasera będzie zadowalający. Wracając do ludzi, którzy chcą pozostawić swoją skórę wytatuowaną to styl Blast Over będzie dla nich na pewno interesujący.

Sprawa jest dziecinnie prosta i polega na pokryciu już istniejącego tatuażu nowym, mocno czarnym wzorem, tylko w przeciwieństwie do coverów, tutaj stara dziara ma być poniekąd widoczna. Wychodzi z tego swoista hybryda, gdzie stary, często kolorowy tatuaż staje się tłem dla nowego intensywnie czarnego motywu. Tę metodę z powodzeniem można zastosować również w przypadku czarno-szarych tatuaży, tak naprawdę Blast Over jest uniwersalny i wpasuje się do wszystkiego i w każdym miesjcu.

tatuaż blast over kwiaty

Pełna dowolność w tatuowaniu wzorów

Jeśli chodzi o wybierane wzory, to panuje tutaj zasada wolnej amerykanki i nikt nie przykłada większej uwagi do tego, aby stare współgrało z nowym, nie o to przecież w Blast Over chodzi. Jest to zabawa konwencją, choć można spotkać blastowane tatuaże, które w jasny sposób wiążą się z tym, co było wcześniej wytatuowane w danym miejscu.

Piszę o stylu Blast Over w kontekście zakrywania nieudanych bądź niechcianych tatuaży, a prawda jest taka, że decydują się na to także osoby, którym brakuje już miejsca na ciele na nowe tatuaże. Umieszczanie nowych w miejscu starych jest, więc ciekawą opcją, z którą można fajnie pokombinować i stworzyć coś nietuzinkowego, co będzie przykuwało wzrok.

Warto przeczytać: Tatuaże niczym z horroru od norweskiego tatuażysty

Więcej zdjęć tatuaży w stylu Blast Over:

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 21.10.2021