Witaj,
Gościu!

Tatuowanie gałki ocznej

Tatuaż gałki ocznej znacznie różni się od tradycyjnych tatuaży bowiem w jego przypadku tusz, nie jest umieszczany pod skórą, tylko wstrzykiwany jest pod powierzchnię spojówki i nad twardówkę. To pierwsze miejsce jest przezroczystą membraną pokrywającą przód oka, natomiast drugie to białko oka. Tatuowanie gałki ocznej od samego początku swego istnienia wiąże się z wieloma kontrowersjami, co nie przeszkadza w tym, aby kolejne osoby decydowały się na taki tatuaż. Chciałbym skupić się na tym, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą decyzja o wytatuowaniu swojego oka, ponieważ konsekwencje mogą być poważne dla zdrowia i lepiej jest być tego świadomym.

Tatuaż czarne oczy u mężczyzny

Z całego świata dochodzą głosy o osobach, które straciły wzrok w wyniku wytatuowania swoich gałek ocznych. Niektórzy z nich mieli wystarczająco szczęścia, dzięki czemu dzisiaj zmuszeni są do noszenia okularów korekcyjnych zamiast laski dla niewidomych. Nie chcę uskuteczniać tutaj negatywnej narracji, ponieważ cała masa ludzi po takim zabiegu nie ma absolutnie żadnych problemów zdrowotnych, jednak przypadków, w których komuś stała się krzywda jest zbyt wiele, żeby móc przejść obok tego obojętnie. Ten temat poruszył również Mario Barth, który jest licencjonowanym tatuażystą oraz właścicielem międzynarodowego studia Starlight Tattoo. Powiedział jasno, że nigdy nie wykonał i nie wykona tego typu tatuażu. Jego zarzutem w stronę artystów, którzy w swojej ofercie mają tatuowanie oka, jest to, że nie posiadają odpowiedniego przeszkolenia pod tym kątem. Ponadto uważa, że nie ma takiego ośrodka na świecie, który nauczyłby tatuażystę zrobienia poprawnie tatuażu na powierzchni oka. Tatuatorzy nie są przecież okulistami, którzy mają wiedzę o wykonywaniu zabiegów chirurgicznych na gałce ocznej.

Tatuaż Czarne oczy u dziewczyny

Muszę przyznać rację Barthowi, lecz nie unika wątpliwości, że do lekarzy specjalistów z takim zapytaniem zgłasza się zaledwie garstka pacjentów. Znaczna większość ludzi wychodzi z założenia, że jeśli dany tatuażysta umieścił tatuowanie oka w swojej ofercie, to zna się na rzeczy i cały proces odbędzie się bez żadnych perturbacji. To jest podstawowy błąd i lepiej zaciągnąć opinii lekarza przed podjęciem ostatecznej decyzji. Z relacji Mario wynika, że zna zaledwie jednego lekarza, który dokonał takiego zabiegu i jest nim pracujący w Beverly Hills Boxer Wachler. Pacjent, którego operował, wymagał wszczepienia białego tuszu, aby zakamuflować poprzednią procedurę, która nie poszła po jego myśli. Mam tutaj na myśli oczywiście nieudane tatuowanie, które wykonała osoba podająca się za profesjonalistę w tym zakresie. Pacjent po pomyślnie wykonanej operacji otrzymał receptę na steroidowe krople przeciwzapalne, których zadaniem jest zmniejszenie początkowego obrzęku i bólu. Największym zmartwieniem osoby tatuowanej w tym miejscu powinno być jednak to, że tatuator może przebić igłą twardówkę i wstrzyknąć tym samym tusz do samego oka. Doktor Wachler podkreśla, że aby procedura przebiegała bezpiecznie, tusz musi być koniecznie wprowadzony do spojówki, czyli warstwy, która znajduje się na zewnątrz twardówki, a nie w jej wnętrzu. Wskazuje także na to, że istnieją liczne doniesienia o poważnej utracie wzroku z tego powodu. Ktoś, kto nie posiada tak elementarnej wiedzy, nie będzie w stanie zrobić poprawnie tatuażu na gałce ocznej.

Tatuaż Fioletowe oko

Z bardziej znanych przykładów uszczerbku na zdrowiu spowodowanego tatuażem na oku jest historia Kanadyjskiej modelki o imieniu Catt Gallinger. Źle przeprowadzona procedura wprowadzania tuszu sprawiła, że mogła stracić na zawsze wzrok w prawym oku. Swego czasu w internecie krążyły zdjęcia, na których widać jak płacze fioletowymi łzami, którym towarzyszyła ogromna opuchlizna. W jej przypadku tatuażysta popełnił karygodny błąd, jakim było zrobienie niewystarczającej ilości dziurek, przez które wprowadzał atrament i w dodatku przepełnił je nierozcieńczonym tuszem. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, modelka w dalszym ciągu cierpi na problemy związane z widzeniem.

Tatuaż Popek

W Polsce tego rodzaju modyfikacje ciała nie należą do popularnych, jednak z pewnością większość ludzi kojarzy postać, jaką jest raper Popek. Zanim na dobre zagościł w świadomości polskiego społeczeństwa za sprawą wielu kontrowersyjnych akcji, postanowił zmienić raz na zawsze kolor swoich oczu. Mimo że jego wzrok uległ pogorszeniu po upływie czasu, to nie oślepł on kompletnie. Zgoła inaczej prezentuje się sprawa jednej z jego fanek, która wytatuowanie gałek ocznych uznała za fantastyczny pomysł. Już w trakcie zabiegu oślepła na jedno oko, a w drugim jej wada uległa znacznemu pogorszeniu. Na całe szczęście odpowiedzialnemu za to tatuażyście prokuratura postawiła zarzuty, co być może odstraszy potencjalnych specjalistów od wykonywania takich niebezpiecznych zabiegów. W przypadku takiego tatuażu nie wystarczy zastanowić się dwa razy, ponieważ czasu nie można cofnąć i nawet znani w środowisku tatuatorskim artyści odradzają tatuowanie gałek ocznych. Jednak jeśli poważnie się nad tym zastanawiasz, wypróbuj najpierw kolorowe soczewki i sprawdź, czy na dłuższą metę odpowiada to tobie oraz środowisku, w jakim się obracasz na co dzień.

Zdjęcia Google

Dodano: 16.11.2018