Witaj,
Gościu!

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy cz. 4

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część IV), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Kirill Maslow z Lwowa

Instagram: tattoo_lviv_kirill_maslow

Kirill Maslow, a właściwie to Kiriłł Lwіw Masłow pochodzi ze Lwowa, ma aktualnie 27 lat i od co najmniej kilku profesjonalnie zajmuje się tatuowaniem. W jego portfolio znajdziecie mnóstwo kolorów i oryginalne dziary o niepowtarzalnym klimacie. Czasami mroczne, czasami urocze i dzięki temu skierowane w zasadzie do każdego – niezależnie od gustu.

Tymur Denysenko z Odessy

Instagram: tymurdenysenko

Dzieła Tymura Denysenko możecie znaleźć na worldtattoogalery.com – a to już coś! Artysta pochodzi z Ukrainy – dokładnie Odessy i serwuje tatuaże z naprawdę wielu kategorii, od realistycznych po totalną abstrakcję. W większości jego dzieł z pewnością można doszukać się rzemieślniczej dokładności, i prawdopodobnie m.in. właśnie za to jest tak ceniony przez swoich klientów i obserwatorów na Instagramie, których zebrał już ponad 50 tysięcy.

Valentin Dudko z Połtawy

Instagram: valentin_dudko

Valentin Dudko jest właścicielem salonu tatuażu Black Label Tattoo Studio. Pracuje w Połtawie, a swoje tatuaże określa jako realistyczne. W sumie wystarczy tylko spojrzeć na jego instagramową galerię, by przekonać się, co ma na myśli. Dziary rzeczywiście wyglądają jak kalki rzeczywistości. Wśród nich znajdziecie wiele portretów ludzi i zwierząt.

Alinа Visotskaya z Odessy

Instagram: visotskayatattoo

Alina Visotskaya to kolejna uzdolniona tatuażystka naszego zestawienia, która powinna w szczególności przypaść do gustu paniom. Cechą charakterystyczną jej dzieł jest bowiem delikatność i minimalizm. Alina stawia na geometryczne i florystyczne inspiracje. Świetnie łączy mroczne motywy z naturalnymi, tworząc w ten sposób tatuaże w całości dopasowane do kobiecego usposobienia. Rzadko spotkacie w jej portfolio kolorową dziarę, ale jeśli już, to jest ona naprawdę wyjątkowa.

Ira Yablokova z Kijowa

Instagram: yablokovatattoo

W portfolio Iry Yablokovej nie znajdziecie zbyt dużo na maksa rozbudowanych tatuaży. Dziewczyna skupia się przede wszystkim na minimalistycznych wzorach. I jak to często bywa, nie brakuje w tym kwiatów, zwierząt ani kosmosu. Jeśli więc marzy Wam się niewielka, lecz wyrazista dziarka, a aktualnie przebywacie w Kijowie, śmiało – uderzajcie do Iry.

Denis Bachynskyi z Kijowa

Instagram: bachynskyi_denis

Grono tatuażystów stawiających na realistyczne dziary jest prawdopodobnie największe, i ostatni prezentowany przez nas artysta – Denis Bachynskyi również do niego należy. Zdecydowana większość z tworzonych przez niego portretów jest jak fotografia przeskanowana na ludzkie ciało. Wśród nich nie brakuje ukochanych kobiet i dzieci, aktorów ani zwierząt.

To już koniec, jeśli chodzi o prezentację jednych z najbardziej uzdolnionych tatuażystów z Ukrainy. Zadanie nie było łatwe – ani pod względem wyboru konkretnych artystów, ani urywków z ich portfolio. Mamy jednak nadzieję, że trochę przybliżyliśmy Wam te postaci i choć minimalnie udowodniliśmy, że tatuaż to zdecydowanie dziedzina artystyczna. Macie jakieś opinie na ten temat? Któreś portfolio szczególnie przypadło Wam do gustu? A może znacie chociaż jednego z wymienionych tatuażystów? Śmiało – piszcie o tym w komentarzach.

Sprawdź pozostałych artystów tatuażu z Ukrainy

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 1

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 2

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 3

Dodano: 13.06.2019