Witaj,
Gościu!

Polscy twórcy tatuażu cz. 1

Na naszym polskim podwórku, jeżeli chodzi o tatuaże mamy wielu znakomitych artystów. W dużej mierze wykonują prace w określonym stylu, lecz znajdą się również tatuatorzy, którzy wymykają się z góry określonym ramom i tworzą coś autorskiego, coś, dzięki czemu ich tatuaży nie można pomylić z tymi wychodzącymi spod ręki innych tatuażystów. Wygląda to tak samo, jak w środowisku malarzy i rzeźbiarzy, gdzie wypracowany przez lata unikatowy styl mówi do nas już od pierwszych sekund obcowania z nim. Chciałbym przybliżyć wam polskich artystów tatuażu, którzy tworzą prawdziwą sztukę w pełnym tego słowa znaczeniu. Osoby interesujące się tatuażem, moim zdaniem powinny sprawdzić ich twórczość, więc zapraszam do lektury.

Czarno-szary atuaż wiedźmina na ramieniu

Łukasz Zglenicki

Łukasz to tatuażysta, który w swoich pracach stawia głównie na czarny tusz. Nie jest to jednak regułą, albowiem zdarza mu się sięgać po inne odcienie, gdy dany projekt tego wymaga. Wykonywane przez niego tatuaże wyglądają, jakby były namalowane węglem w szkicowniku. Lubuje się w dużych pracach, gdzie może oddać się swojemu talentowi i wyobraźni. Tematyka, po jaką sięga, jest różnorodna, aczkolwiek da się zauważyć, że bardzo lubi tatuować zwierzęta. Technika dotwork nie jest mu obca i potrafi nią znakomicie operować. Łukasz wyrósł na rozchwytywanego w Polsce tatuatora i nierzadko trzeba trochę poczekać u niego na termin. Jego klienci przyjeżdżają także z zagranicy, co pokazuje, jak dobrą cieszy się reputacją w branży. Znaleźć można go w sopockim salonie, kryjącym się pod nazwą Cykada.

Instagram Łukasza: tai9a

Tatuaż dwie małe myszy na ramieniu

Tusz za rogiem

To studio tatuażu współtworzone jest przez Grzegorza i Szymona, którzy tatuują w Warszawie. Tak samo, jak wszyscy w tym zestawieniu nie kopiują cudzych pomysłów, nie powielają schematów i stawiają na osobistą rozmowę w cztery oczy ze swoim klientem. Na uwagę zasługuje fakt, że wzory ich tatuaży powstają zaraz przed samym tatuowaniem. Wyrobili sobie renomę i klienci po prostu ufają ich umiejętnościom. Nie każdy może się do nich dostać, ponieważ sami wybierają pomysły, które spodobają im się najbardziej spośród wszystkich nadesłanych do nich wiadomości. Używają tylko i wyłącznie czarnego tuszu, a ich projekty są minimalistyczne i dotyczą rozmaitej tematyki, którą ciężko zamknąć w obrębie czegokolwiek konkretnego.

Instagram Grzegorza i Szymona: tuszzarogiem

Kolorowy tatuaż jeża i muchomorów na przedramieniu

Yadou

To pseudonim artystyczny Agnieszki, która swoimi pracami wprowadza w niepowtarzalny, wręcz bajeczny klimat. Są bardzo kolorowe i zdecydowanie wyróżniające się na tle pozostałych. Tatuaże wykonywane przez Yadou wyglądają tak, jakby namalowane farbami akwarelowymi lub kredkami. Widać u niej fascynację fauną i florą, ponieważ to właśnie te motywy najczęściej spotkać można w jej twórczości. Agnieszka stacjonuje w warszawskim salonie Uroki i tak samo, jak Łukasz posiada napięty grafik, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby uzyskać od niej tatuaż. Myślę jednak, że warto poczekać nawet rok na termin u tej artystki, zwłaszcza w sytuacji, gdy taka stylistyka do nas przemawia.

Instagram Agnieszki: yadou_tattoo

Tatuaż kota na ramieniu dziewczyny

Magdalena Pliszka

To artystka, która nie tylko tatuuje, ale również szkicuje, co od razu widać w jej tatuażach. Lubi dodawać do swoich prac wypłowiałe barwy, które idealnie współgrają z niczym narysowanymi ołówkiem wzorami. Jej tatuaże często zawierają motywy kwiatowe oraz portrety kobiet, a oprócz nich można w jej twórczości natknąć się również na zwierzęta. Prace wychodzące spod jej ręki wyglądają na delikatne i subtelne i śmiało mogłyby posłużyć na książkowe ilustracje. Magdalenę można złapać we Wrocławiu w studiu o nazwie Vocie of Ink.

Instagram Magdaleny: pliszkamagdalena

Tatuaż czarownice na całych plecach

Izabella Wolf

Tatuatorka, która hołduje tradycyjnej stylistyce, dodając do niej swój autorski pierwiastek. W jej pracach królują motywy nacechowane mrocznym klimatem. W jej portfolio znajdziemy różnorakie diabelskie pomioty, nietoperze, czaszki i tym podobne. Zakres jej projektów jest szeroki, lecz widać, że to właśnie mrok jej najbardziej odpowiada. Trzeba przyznać, że w połączeniu z jej stylem wychodzi to naprawdę świetnie. Izabela tatuuje głównie czarnym tuszem, ale tę zasadę zdarza się jej naginać. Tworzone przez nią tatuaże są surowe i nawiązują do oldschoolu. Skrupulatnie zdobywa większą popularność, która jak najbardziej jest zasłużona. Znaleźć można ją w Warszawie.

Instagram Izabelli: izabelladawidwolf

Sprawdź innych znakomitych polskich tatuażystów

Polscy twórcy tatuażu cz. 2

Polscy twórcy tatuażu cz. 3

Warto przeczytać: Jak wybrać dobrego tatuażystę?

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 10.01.2020