Witaj,
Gościu!

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy cz. 1

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy, których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Roman Lysenko z Kijowa

Instagram: rlt_82

Roman Lysenko to perfekcjonista. Wszystkie tworzone przez niego tatuaże cechują się dbałością o nawet najmniejszy detal. I choć na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że w preferowanych przez niego dziarach królują motywy zwierzęce i florystyczne, to nie brakuje wśród nich też realistycznych obrazów. Wiele z nich w wersji kolorowej i czarno-białej. Jednym słowem, dla każdego coś dobrego.

Igor Pochekin z Browarów

Instagram: beytattoo

Igor Pochekin to uzdolniony, ukraiński tatuażysta, którego niekwestionowaną specjalnością są czarno-białe kompozycje. W jego portfolio znajdziecie rozbudowane motywy, idealne na męskie i damskie rękawy oraz szeroko rozumianą typografię.

Aleksander Pozniakov z Kijowa

Instagram: pznkart

Aleksander Pozniakov zajmuje się fotografią i tatuażami. Najbardziej znany jest jednak z tej drugiej profesji. Stacjonuje w Kijowie i zachwyca swoich klientów talentem do tworzenia wielobarwnych, złożonych kompozycji. Kiedy oglądaliśmy zdjęcia jego dzieł na Instagramie, pierwsze skojarzenie, jakie przyszło nam do głowy, brzmiało: metafora. W większości kolorowych tatuaży Aleksandra nic nie jest bowiem oczywiste. To bardzo często symbolika wyrażona mocno nasyconymi, wręcz psychodelicznymi barwami. Zobaczcie sami!

Dmitriy Samohin z Odessy

Instagram: dmitriysamohin

Poznajcie mistrza tatuażu, o uwielbieniu dla realistycznych i rozbudowanych kompozycji, w tym również portretów. Oto Dmitriy Samohin – mieszkaniec Odessy i tatuażysta z wieloletnim doświadczeniem na koncie. Jego dzieła wzbudzają zachwyt nie tylko u pasjonatów dziar, ale również u osób niezwiązanych z branżą. Kolejki do jego studia tatuażu stale rosną – podobnie jak ilość fanów na Instagramie.

Aleksandra Katsan z Kijowa

Instagram: dopeindulgence

Nie myślcie sobie, że w naszym zestawieniu znajdują się wyłącznie uzdolnieni mężczyźni. Mamy miejsce również dla artystycznie doświadczonych kobiet – grona, którego przedstawicielką jest m.in. Aleksandra Katsan. Jej wyjątkowy styl, polegający na wykorzystaniu akwarelowych barw przyciąga rzeszę fanów, co widać choćby po jej rozbudowanym profilu na Instagramie.

Evgeny Dovganych z Melitopola

Instagram: dovganych.tattoo

Mocą jego czerń i biel, a siłą niewiarygodna wręcz precyzja. Kolejnym uzdolnionym tatuażystą, jakiego pragniemy Wam pokazać jest Evgeny Dovganych z Melitopola. Chłopak może się pochwalić sporym doświadczeniem w tworzeniu jednokolorowych, lecz mimo to niezwykle barwnych kompozycji. Barwnych głównie dzięki kreatywnym pomysłom i licznym detalom, nadającym każdemu tatuażowi niepowtarzalny charakter.

Salonów tatuaży prowadzonych przez Ukraińców lub ich zatrudniających nie brakuje także w Polsce. Powodzeniem cieszy się między innymi studio Drakkar w Tarnowskich Górach. Zatrudnianie się Ukraińców w studiach lub prowadzenie własnych biznesów w tej branży nie jest dziwne. – tłumaczy Artur Zięba, specjalista firmy Skuteczni od pozycjonowania stron.

Sprawdź pozostałych artystów tatuażu z Ukrainy

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 2

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 3

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 4

Dodano: 25.04.2019