Witaj,
Gościu!

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy cz. 3

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część III), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Oleg Petrovsky z Kijowa

Instagram: petrovsky_tattoo

Oleg Petrovsky na swoim instagramowym profilu informuje, że wykonywane przez niego tatuaże zaliczają się do nurtu „realistic and organic”. I to chyba najlepiej ilustruje, co znajdziecie w jego portfolio. Portrety ukochanych, wizerunki ulubionych zwierząt i postaci oraz obrazy ludzkich części ciała – w tym również wewnętrznych, ale narysowane z taką precyzją, że wyglądają, jakby rzeczywiście odwzorowywały wnętrze tatuowanych.

Rit Kit Tattoo z Bali

Instagram: rit.kit.tattoo

Znacie Ritę? Pytamy, bo bardzo prawdopodobne, że znacie. W końcu dziewczyna ma już ponad 625 tysięcy obserwujących na Instagramie. Pochodzi z Ukrainy, stacjonuje na Bali i przynosi szczęście swoim klientom, tworząc na ich ciałach prawdziwe dzieła sztuki. Oryginalne i bardzo urocze, głównie w nurcie florystycznym. Cechą charakterystyczną Rity jest m.in. to, że wraz ze skończonym tatuażem fotografuje roślinę, którą się inspirowała, tworząc konkretną dziarę. To pozwala na porównanie i jeszcze większe docenienie jej talentu.

Dmitriy Rodin z Odessy

Instagram: rodinxtattoo

Dmitriy Rodin pochodzi z Odessy i tak, jak wielu zaprezentowanych do tej pory tatuażystów tworzy dziary z nurtu realistycznych. Wręcz perfekcyjnie odwzorowuje nie tylko postaci ze znanych produkcji filmowych i komputerowych, ale również tworzy portrety osób bliskich sercu jego klientów. Oferuje różnorodne i oryginalne kompozycje na rękawy, najczęściej wykorzystując wiele żywych kolorów.

Salah tattoo Art z Charkowa

Instagram: salahtattooart

Za tym tajemniczym nickiem kryje się profesjonalny tatuażysta Dmitri Sałachow. Pochodzi z Charkowa, a studio tatuażu prowadzi również w niemieckiej Kolonii. Na ciałach swoich klientów tworzy bardzo realistyczne obrazy – zwierząt, ludzi i różnych przedmiotów, bliskich ich sercom. Tatuuje głównie w czerni i bieli.

Alexander Suvorov z Kijowa

Instagram: suvorovalexandr.tattoo

Alexander Suvorov to jeden z najbardziej popularnych artystów z tego zestawienia. Pochodzi z Kijowa, od lat prowadzi studio tatuażu, które jako jeden z niewielu promuje przez własną stronę internetową: suvorovtattoo.com. Jego styl jest rozpoznawalny głównie za sprawą na maksa rozbudowanych kompozycji wzbogaconych o liczne detale. Nad jedną dziarą Alexander potrafi spędzić mnóstwo czasu, ale przy takich dziełach jest to jak najbardziej zrozumiałe.

Taras Shtanko z Kijowa

Instagram: taras_shtanko

Taras Shtanko pochodzi z Kijowa. Swoje tatuażowe usługi świadczy również w szeregu innych miejsc, do których podróżuje – Hamburgu, Amsterdamie i Islandii. Tworzy minimalistyczne, czarno-szare tatuaże, z wieloma różnorodnymi, przeplatającymi się motywami. Jego wyjątkowe kompozycje zdobią ciała kobiet i mężczyzn, w różnym wieku, ale o podobnych gustach. W kijowskim studio Maskot Tattoo prowadzi własny program edukacyjny, w którego trakcie, na podstawie własnej wieloletniej praktyki, oferuje indywidualne szkolenia, obejmujące część teoretyczną, medyczne aspekty zawodu oraz konsultacje artystyczne.

Sprawdź pozostałych artystów tatuażu z Ukrainy

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 1

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 2

NAJLEPSI TATUAŻYŚCI Z UKRAINY CZĘŚĆ 4

Dodano: 07.05.2019