Witaj,
Gościu!

Polscy twórcy tatuażu cz. 2

Kolejna porcja świetnych tatuażystów z naszego kraju, którzy swoją pracą wywołują opad szczęki do samej podłogi. Ponownie chciałbym przedstawić wam pięciu artystów, których style zasługują na trafienie do wszystkich osób zainteresowanych tatuażami. Zbierając informacje do tej serii, stukałem się w czoło, że nie trafiłem wcześniej na niektórych tatuatorów. Na szczęście wszystko można nadrobić i możecie zrobić to wspólnie ze mną, czytając o nich w drugiej części cyklu, który ma na celu przedstawienie sylwetek poszczególnych artystów z polskiej sceny tatuażu.

Tatuaż abstrakcyjny portret

Mariusz Trubisz

Niniejsze zestawienie otwiera artysta niekonwencjonalny, którego nie można zamknąć w jednolite ramy. Zresztą ograniczanie w jakikolwiek sposób takiego talentu, byłoby wielką zbrodnią! Mowa tutaj o Mariuszu Trubiszu, który bawi się różnymi konwencjami w swoich pracach i myślę, że jeszcze zaskoczy nas nie jednym tatuażem, którego nie będzie można jednoznacznie sklasyfikować. Oryginalność w jego przypadku to słowo klucz. Jego projekty często są minimalistyczne, ale potrafi zrealizować również bardziej złożone tatuaże. Wykorzystuje rozmaite techniki, łącząc dotwork z geometrycznymi wzorami, kolorowymi elementami i prostymi konturami. W jego twórczości widać bujną wyobraźnię, która niekiedy zahacza o surrealizm lub abstrakcję. Mariusza można dorwać w stolicy w salonie Gulestus Tattoo, w którym jest rezydentem.

Instagram Mariusza: mariusztrubisz

Tatuaż puma

Marcin Aleksander Surowiec

Następny wielowymiarowy artysta na tej liście. O Marcinie powiedziałbym, że lubi wykonywać mocne, grubo ciosane, kolorowe tatuaże. Nie jest to jednak nadrzędna reguła, ponieważ w jego twórczości można odnaleźć inne stylistyki. Porusza się zarówno w oldschoolowym stylu, jak i również w newschoolowym, a oprócz tego nie boi się sięgać po takie rozwiązania jak dotwork. Po jego projektach widać, że nie lubi zamykać się tylko i wyłącznie na jeden nurt tatuażu i ma tak zwaną otwartą głowę. Przeglądając jego twórczość, natknąłem się na wzory, które pokazują jego dobre poczucie humoru, przez które można uśmiechnąć się pod nosem. Jego prace były wielokrotnie nagradzane w kraju oraz za granicą, co tylko potwierdza to, że mamy tu do czynienia z wyjątkowym tatuażystą. Warszawa jest miastem, w którym działa na co dzień Marcin.

Instagram Marcina: surowiec

Tatuaż dwie twarze

Kamil Czapiga

Tatuator, którego nie można pomylić z żadnym innym. Jego prace są na tyle specyficzne, że jest to po prostu niemożliwe. Kamil wyznaje zasadę, że jak tatuować to wyłącznie czarnym tuszem i opanował tę sztukę do istnej perfekcji. Wzory znajdujące się w jego galerii, to szerokie spektrum tematyczne, począwszy od portretów, idąc przez zwierzęta, kwiaty, przedmioty, na geometrycznych kompozycjach kończąc. W jego przypadku ciężko wybrać ulubiony tatuaż, ponieważ praktycznie każdy z nich wygląda fenomenalnie. W swoich pracach często implementuje dotwork, który idealnie współgra z całokształtem danej pracy. Z racji tego, że Łukasz jest jednym z najbardziej rozchwytywanych tatuatorów, umówienie się do niego wymaga dużej dozy cierpliwości, lecz na takiego artystę, jak on warto poczekać, tyle ile trzeba. Stacjonuje w Katowicach.

Instagram Kamila: kamilczapiga

Tatuaż dziewczyna z kotem

Karolina Kubikowska

Pierwsza dziewczyna na tej liście. To artystka kryjąca się pod pseudonimem Emilly Moose, której tatuaże są portalem do bajkowego świata. Jej prace najlepiej opisuje słowo „urocze” i są w głównej mierze skierowane do płci pięknej, choć jestem w stanie wyobrazić sobie wzór jej autorstwa na męskim ciele. W swoich projektach ma dużo motywów związanych z lasem, roślinnością i zwierzętami. Unika mocno zarysowanych konturów, dodając tu i ówdzie trochę koloru. Pasuje do niej raczej delikatna, subtelna stylistyka. Karolina maluje także obrazy, których klimat ma swoje odzwierciedlenie w jej tatuażach. Pracuje w warszawskim salonie, noszącym nazwę Nanuszka Art Studio.

Instagram Karoliny: kubikowska.emilysmoose

Tatuaż akt

Magdalena Sawicka

Nietuzinkowy styl, który przekłada się na interesujące tatuaże. U Magdaleny królują cienkie kontury, bez wypełnień, rzadko sięga po kolory, ale gdy już to robi, to po to, by coś podkreślić w swojej pracy, zrobić kontrast. Nie jest to rzecz dla każdego, niemniej jednak nie można przejść obok tej artystki obojętnie. Tematycznie dużo tu aktów lub subtelnie przemyconego erotyzmu i wydaję mi się, że właśnie z tego najbardziej słynie jej styl. Magdalena tatuuje w warszawskim salonie Gulestus Tattoo.

Instagram Magdaleny: magdalena__sawicka

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 21.01.2020