Witaj,
Gościu!

Tatuażystka tworząca tatuaże z efektem podwójnego widzenia

Jakiś czas temu miałem okazję napisać parę słów o artystce z Meksyku, która tworzy haftowane tatuaże, wyraźnie wybijające się na tle pozostałych. Tym razem chciałbym powiedzieć o innej dziewczynie z tego kraju, która również charakteryzuje się ciekawym stylem. Poznajcie Yatzil Elizalde, tatuażystkę, która tworzy dziary, przyprawiające ludzi o zawrót głowy i to dosłownie!

tatuażystka Yatzil Elizalde robiąca tatuaż na udzie

Tatuaże, które zawrócą ci w głowie

Yatzil to młoda artystka, albowiem na karku ma dopiero 25 lat, a już dała o sobie znać szerszemu gronu odbiorców. Wszystko za sprawą wykonywanych przez nią tatuaży, które naśladują podwójne widzenie, tworząc tym samym swego rodzaju iluzję optyczną.

Zanim zasłynęła z unikalnego stylu tatuowania, pracowała jako artystka, zajmująca się głównie rozmaitymi obrazami, muralami oraz pracami cyfrowymi. Obecnie posiada własne studio tatuażu, kryjące się pod nazwą White Light, które mieści się w miejscowości Hermosillo.

Tatuażystka tworzy różne prace, jednak styl, który ją najbardziej charakteryzuje, skupia się na wykorzystaniu cienkich linii do wytatuowania określonego wzoru parę razy obok siebie. Innymi słowy, tatuuje identyczne wzory, które są delikatnie przesunięte, dzięki czemu jest w stanie uzyskać efekt podwójnego widzenia. Aby dokładnie obejrzeć jej tatuaże, najlepiej jest zmrużyć oczy.

Warto przeczytać: Dziewczyna, która tworzy haftowane tatuaże

tatuaż z podwójnym widzeniem kopciuszek

Pomysł na rozdwajające się tatuaże

Skąd w ogóle pomysł na tak wyglądające dziary? Okazuje się, że Yatzil czasem widzi otaczający ją świat właśnie w taki sposób, jakby ktoś na jej oczy nałożył efekt rozmycia. Ciekawe jest to, że od chwilowego patrzenia na prace jej autorstwa można dostać zawrotów głowy, a ona obcuje z nimi znacznie dłużej. Musi najpierw wymyślić, następnie zaprojektować i oczywiście na końcu wytatuować dany obraz, a to wszystko musi odbywać się w pełnym skupieniu. Trzeba przyznać, że wymaga to od niej specjalnych umiejętności.

Tatuatorka ma na swoim koncie wiele różnorodnych tatuaży, choć nie ukrywa, że to właśnie te z efektem podwójnego widzenia są jej ulubionymi. Zdradziła, że do tej pory wykonała ich około 40. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się dziary, które nawiązują do baśniowego świata wykreowanego przez Disneya. Są to między innymi Kopciuszek i Syrenka Aurelka. Więcej tatuaży z iluzją optyczną znaleźć można w naszej galerii inspiracji.

Tatuaże artystki z efektem podwójnego widzenia:

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 23.04.2021