Witaj,
Gościu!

Dziewczyna, która tworzy haftowane tatuaże

Eksperymentowanie i szukanie nowych rozwiązań w sztuce tatuażu jest czymś jak najbardziej potrzebnym. Dzięki takim działaniom powiększa się różnorodność, a większy wybór równa się z większą ilością ludzi decydujących się na tatuaż, którzy wcześniej nie mogli znaleźć nic odpowiedniego dla siebie. Styl, który bez dwóch zdań wyróżnia się na tle reszty branży, określić można mianem haftowanego. Myślę, że wszystkie babcie zmieniłyby podejście do tatuowania, po zobaczeniu takich wzorów.

fernanda ramirez

Tatuaże rodem z folklorystycznych strojów ludowych

Nie wiem kogo, należy uznać za prekursora tejże stylistyki, ale bez wątpienia dużą popularnością cieszą się prace Fernandy Ramirez. Choć nie tatuuje wyłącznie „haftem”, to zdecydowana większość tatuaży przez nią wykonanych utrzymanych jest w haftowanym wyglądzie. Widać, że potrafi bardzo dobrze poruszać się w tym stylu i co najważniejsze lubi to robić. Projekty jej autorstwa dosłownie wyglądają, jak rzeczy wyhaftowane prawdziwą igłą i nitką. Zaobserwować tu można nawet efekt wypukłości, co wskazuje na to, że artystka potrafi w swojej pracy wykrzesać efekt 3D. Nie przesadzę kiedy powiem, że dzięki temu jej tatuaże wyglądają jak wszyte w skórę.

haftowany tatuaż

Ciekawe wzory tatuaży dla dziewczyn

Zapewne są inni tatuażyści chętnie sięgający po ten styl, moją uwagę jednak przykuła Fernanda Ramirez. Zapomniałem nadmienić, że w jej salonie pojawiają się głównie kobiety. Co prawda sporadycznie jej klientami są również mężczyźni, ale zwracają się do niej raczej po innego rodzaju projekty. Wciąż kolorowe, lecz niehaftowane, bo umówmy się, taka konwencja jest stworzona pod płeć piękną, z którą fajnie współgra. Mamy tu zatem szeroką gammę kwiatów, których nie powstydziłyby się zespoły folkowe na swoich strojach lub małe zwierzaki, które równie dobrze pasują do tej konwencji. Nie wykluczam możliwości, że mężczyźni zaczną sięgać po takie tatuaże, co kto lubi. Na jednym ze zdjęć jest przecież wielobarwna czaszka, która spoczywa na ramieniu u chłopaka. Tak więc wszystko jest możliwe. Osobiście haftowany styl oddaję w ręce kobiet i wolę podziwiać go na ich ciele, bo choć podoba mi się wizualnie, to na swojej skórze go po prostu nie widzę.

Oto kilka prac, które zostały przez nią zaprojektowane i wprowadzone tuszem pod skórę. Co wy o tym sądzicie?

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 30.04.2020