Witaj,
Gościu!

Alexey Mashkow, tatuażysta, który stworzył unikatowy styl

Mashkow to wyjątkowa postać na scenie tatuatorskiej, co od razu objawia się w pracach jego autorstwa. Pochodzący z Rosji artysta wypracował swój unikatowy styl, który stał się na tyle dobry i popularny, że na świecie inni tatuażyści inspirują się tym, co tworzy. Czasem nawet kopiują jego patenty na rzecz swoich projektów, co wychodzi im z różnym skutkiem. Jeśli ciekawi cię, jakie tatuaże tworzy Mashkow i chciałbyś się nieco o nim dowiedzieć, to bardzo dobrze trafiłeś.

tatuaż john wick mashkow

Tatuażysta z artystycznym warsztatem

Alexey Mashkow urodził się w Moskwie. Natomiast w Chodkowie ukończył Abramstevo Art Industrial Collage, czyli uczelnię, która pozwoliła mu na rozwinięcie swych umiejętności w dziedzinie malowania obrazów. To również tam zetknął się pierwszy raz z tatuowaniem, kiedy jeden z jego kolegów poprosił o pomoc ze starym i nieudanym tatuażem. Alexey mając pierwszy raz w ręku maszynkę do tatuażu, wziął się za robotę i poprawił tatuaż, dowiadując się przy tym, jak wiele frajdy sprawia mu tatuowanie. Właśnie wtedy narodziła się w nim myśl, że ciekawie by było pójść w tym kierunku dalej.

Po zostaniu absolwentem Mashkow wrócił do stolicy Rosji, gdzie przez kolejne 5 lat wykonywał tatuaże w różnych konwencjach, szukając swojej tożsamości. W tamtym okresie nie posiadał jeszcze charakterystycznego stylu, który znamy z jego dzisiejszych prac, ale miało to się niedługo zmienić.

Artysta najlepiej czuł się w realistycznym stylu tatuowania, co zostało mu do dzisiaj, co można łatwo stwierdzić po jego pracach. Jednak wymieszał ze sobą parę interesujących motywów, które wspólnie tworzą unikatowy, niespotykany wcześniej design. Sam nie posiada nazwy na tę stylistykę, ale ludzie określają ją mianem „Mashkowed”, co jasno odnosi się do niego, jako pomysłodawcy.

Warto przeczytać: Mrok i niepokój wylewający się z tatuaży norweskiego artysty

tatuaż thommy shelby mashkow

Realistyczne tatuaże z elementami Graffiti

Podstawą stylu Mashkowa jest realizm, w którym skupia się w większości przypadków na odwzorowaniu portretów znanych osób i postaci z filmów, czy szeroko pojętej popkultury. Jego prace są mocno kolorowe, co od razu przyciąga wzrok, zwłaszcza jeśli chodzi o napisy graffiti umieszczane na wspomnianych twarzach. Można powiedzieć, że właśnie ten element stał się jego wizytówką. Teksty często odnoszą się do samych postaci i są to znane cytaty z filmów, przynajmniej jeśli chodzi o wizerunki aktorów. Artysta zdradził, że największą inspiracją dla niego były lata 80 i 90 w Nowym Jorku, a konkretniej mówiąc kultura hip-hopowa z tamtego okresu.

Oprócz graffiti na tworzonych przez niego portretach jest jeszcze jedna rzecz, która się wyróżnia i jest to czarna (lub w innym kolorze) maź wypływająca z ust i zmieniony kolor oczu. Te smaczki jeszcze mocniej określają jego autorski styl i nadają unikalne wykończenie. Tatuażysta stacjonuje w ukochanym przez siebie Nowym Jorku, lecz nie wyklucza guest spotów (gościnnych występów) w innych miastach, w tym poza Stanami Zjednoczonymi np. w rodzinnej Moskwie.

Więcej zdjęć tatuaży Mashkowa:

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 10.12.2021