Witaj,
Gościu!

Zaczęła tatuować w wieku 6 lat. To prawdopodobnie najmłodsza tatuażystka na świecie

Noko Nishigaki to 10-letnia tatuażystka, pochodząca z Japonii, a mieszkająca w Amsterdamie. Jest córką szanowanego na całym świecie tatuażysty i idąc w jego ślady, obsłużyła tuszem już dwudziestu pierwszych klientów.

Noko Nishigaki Tatuażystka

Tatuaże rzadko są powodem do dumy dla rodziców, ale w przypadku 10-letniej Noko historia wygląda zupełnie inaczej. Dziewczynka tatuuje od szóstego roku życia – po tym, jak jej tata, światowej klasy tatuażysta o pseudonimie Gakkin, podarował jej krzemowy kawałek skóry, aby mogła ćwiczyć na nim swoje pierwsze rysunki.

Spróbowałam i był to bardzo fajne! – mówi Noko – Bardzo się cieszę, że rodzina i przyjaciele komplementowali moje prace. Mówili, że rozpoczęcie przygody z tatuażem w tak młodym wieku jest czymś niesamowitym, więc pomyślałam, że tym bardziej warto spróbować. Dlatego zaczęłam.

Mimo tego, że Noko dopiero się uczy, to i tak można ją zaliczyć do niewielkiego grona najmłodszych artystów-tatuażystów na świecie, zaraz obok 12-letniej Panamy Ezry Dormon. Wyjątkowość Noko nie polega jednak wyłącznie na jej wieku, lecz również stylu. Dziewczynka bardzo często w tworzonych przez siebie tatuażach łączy słodkie motywy, takie jak np. koty z kwitnącymi ogonami czy inne zwierzątka – zawsze w dziwnych, nieprzewidywalnych kształtach. Wyjątkowość ta dotyczy również stosowanych przez nią kolorów. Bardzo często odwołuje się do piękna natury – nie tylko zwierząt, lecz również roślin.

Galeria Noko Nishigaki

Instagram: noko_tattoo

Rodzice wspierają aktualne działania córki, np. poprzez pomoc w prowadzeniu jej social mediów, jednak nie wywołują na dziewczynce żadnej presji. Jej tatuażową pasję traktują ze spokojem godnym podziwu, pozwalając jej jednocześnie na rozwój oraz bycie zwykłym dzieckiem. Nie martwią się opiniami innych ludzi, dla których tatuaże, lekko mówiąc, nie są przejawem wartościowej sztuki.

Jako sposób na szybką naukę tatuowania Noko oraz jej ojciec mówią – rysuj jak najwięcej! I poznawaj lepszych od siebie, aby się od nich uczyć, bo dobry nauczyciel to podstawa.

Kiedy dziewczynka nie zajmuje się tatuażem, spędza czas ze swoimi przyjaciółmi, tańczy i chodzi na grzybobrania. Ale mimo wszystko, ze wszystkich tych zajęć, tatuowanie jest jej ulubionym.

Dodano: 10.05.2019