Witaj,
Gościu!

Nastolatek, który od 12 roku życia zajmuje się tatuowaniem

W świecie tatuażu napotkać można wiele unikalnych przypadków osób, które wyłamują się spośród określonych schematów. Nie tak dawno pisałem o tatuatorce z Filipin, która ma na karku ponad sto lat, co w żaden sposób nie przeszkadza jej w kultywowaniu tradycji tatuowania. Dzisiaj chciałbym poświęcić kilka słów postaci Ezrah Dormona, który przez swoich rówieśników nazywany jest Rekinem. Chłopak aktualnie ma 14 lat i jego pasją są tatuaże. Zaczął tatuować w wieku 12 lat, co moim zdaniem jest bardzo imponujące. Sam jest jeszcze za młody na tatuaż, ale z powodzeniem tatuuje innych ludzi i muszę przyznać, że po zajrzeniu na jego Instagram jestem pod niemałym wrażeniem umiejętności, jakimi operuje. Nie jest to rzecz jasna klasa światowa, niemniej jednak jeśli chłopak podtrzyma swoje zainteresowanie tatuażami, to w przyszłości może być z niego naprawdę dobry artysta, który już dzisiaj przyciąga do siebie klientów, choć to zapewne jest motywowane w głównej mierze jego wiekiem i zwykłą ludzką ciekawością.

młody tatuator 3

Przypadek, który rozbudził w nim chęć tatuowania

Ezrah po raz pierwszy zetknął się z tatuowaniem w Panamie, to tam towarzyszył swojej mamie w trakcie robienia tatuażu w jednym z salonów mieszczących się w Honolulu. Chłopak zafascynował się pracą maszynki i całym procesem już od samego początku. Według jego relacji tatuażysta wykonujący tatuaż jego mamie, widząc jego wielki entuzjazm i zainteresowanie pozwolił mu własnoręcznie wypełnić część wzoru. Naturalnie zgodę na to musiała wyrazić jego mama, co też zresztą uczyniła. Mogę się tylko domyślać, że możliwość zrobienia, choć centymetra tatuażu w tak młodym wieku wywołała wielkie emocje i mega ekscytację, które zapoczątkowały u niego apetyt na więcej, a ten jak wszyscy doskonale wiemy, rośnie w miarę jedzenia.

młody tatuator

Nauki pod okiem doświadczonego tatuatora

Ali Garcia, bo tak ma na imię właściciel salonu tatuażu, w którym całe zdarzenie miało miejsce, postanowił wziąć chłopaka na praktyki. Taka propozycja była dla niego dosłownie jak manna z nieba i nie musiał długo się zastanawiać, aby na nią przystać. Od samego początku miał wsparcie rodziców, co jeszcze bardziej napędzało go do szkolenia swoich umiejętności. Ezrah pod okiem swojego nowego mentora rozpoczął nauki, które najpierw polegały na sporządzaniu rysunków, tatuowaniu owoców cytrusowych takich jak pomarańcze i grejpfruty (ich skóra w miarę dobrze imituje ludzką) oraz podpatrywanie mistrza przy jego pracy. Nauczył się rysować wiele różnych motywów w tym pantery, jaskółki, węże, róże i rekiny, te ostatnie miały stać się niedługo później jego znakiem rozpoznawczym. To właśnie od takich tatuaży zasłużył na przydomek Rekin.

młody tatuator 3

Wszystko jeszcze przed nim

Obecnie chłopak ma za sobą kilkadziesiąt wytatuowanych osób i widać, że ciągle ma apetyt na więcej. Zrobił tatuaż nawet dla swojego nauczyciela matematyki. Jest przed nim jeszcze bardzo dużo pracy, ponieważ wykonywane przez niego tatuaże, tak jak już wspominałem, nie należą do takich, które swoją jakością wyróżniałyby się na tle pozostałych, ale patrząc na jego młody wiek, to ma jeszcze dużo czasu na szlifowanie tatuatorskich zdolności, co de facto nieustannie robi. Określany jest mianem najmłodszego artysty w Stanach Zjednoczonych specjalizującym się w stylu American Traditional lub jak kto woli Oldschoolu. Jeśli nie spocznie na laurach i zdecyduje się, zrobić ze sztuki tatuażu swój sposób na życie to myślę, że może za kilka lat być interesującym artystą, którego historia będzie przyciągała do niego kolejnych ludzi. Może w przyszłości będzie mi dane sprawdzić jego prace i porównać do tych, które aktualnie wychodzą spod jego ręki.

Oto kilka jego prac, które jak na nastolatka są naprawdę całkiem dobrze zrobione. Co wy o tym sądzicie?

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 09.03.2020