Witaj,
Gościu!

Holenderska artystka Kirsten Roodbergen, która "tatuuje" na dłoniach z drewna

Zdarza się, że sztuka tatuażu i sztuka jako bardziej tradycyjne dzieła artystyczne przecinają swoje drogi. Jest to ciekawa sprawa, bo pokazuje, że tatuaże mogą wylądować nie tylko na ludzkiej skórze, ale także np. na drewnianych przedmiotach, jak ma to mniejsce w tym przypadku. Poznaj artystkę, która miłość do tatuowania, przeniosła w nieco inne miejsce.

drewniane ręce z namalowanymi tatuażami

Duch tradycyjnych tatuaży uchwycony na drewnie

Pochodząca z holenderskiego miasta Amersfoort artystka Kirsten Roodbergen wpadła na nietuzinkowy pomysł, który polega na tworzeniu malunków na drewnianych rękach. Ich wygląd jest identyczny jak tatuaże, które powstają w stylu oldschoolowym.

Kirsten od kilku lat pracuje w zawodzie tatuażysty, czego łatwo się domyślić, ponieważ w jej obrazach malowanych na drewnianych dłoniach od razu widać odzwierciedlenie tego, co można spotkać podczas wizyty w salonie tatuażu. Czuć w tym po prostu tatuatorskiego ducha. Dzieła, które wychodzą spod jej ręki, są mocno kolorowe i swą stylistyką przywodzą na myśl klasyczne tatuaże, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się na skórze. Oprócz oldschoolu znaleźć tu można także wzory zainspirowane tradycyjną japońską sztuką tatuażu, czyli Irezumi oraz typowo ilustracyjne.

Warto przeczytać: Tradycyjne wzory tatuaży z Japonii i ich znaczenie

drewniane ręce z japońskimi tatuażami

Drewniane ręce z tatuażami i dużą popularnością

Artystka przenosi swoje projekty również na niedużych rozmiarów drewniane krążki, ale trzeba przyznać, że o wiele bardziej widowiskowe są „wytatuowane” drewniane ręce, po których zakup ustawia się niemała kolejka. Każda z dłoni przygotowywana jest przez nią osobiście, na co potrzeba trochę czasu, więc ilość jej dzieł jest ściśle ograniczona. Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem takiego unikalnego gadżetu (dla siebie, bądź na prezent) to, Kirsten można znaleźć pod pseudonimem Inkspired na Instagramie.

Warto przeczytać: Połączenie antycznych rzeźb z tatuażami

Więcej malowanych tatuaży na drewnianych elementach:

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 25.02.2022