Witaj,
Gościu!

Mike Tyson i jego pomnik z tatuażem na twarzy w Las Vegas

Mike Tyson to jeden z najwybitniejszych bokserów w historii wagi ciężkiej i tej dyscypliny sportu w ogóle. Pewnie każdy kojarzy tę postać i to jak silnym i niebezpiecznym zawodnikiem był w ringu. Nasz rodak Andrzej Gołota miał okazję skrzyżować z nim rękawice i niestety nie wyszedł z tej walki obronną ręką. Jednak to nie jest blog o sporcie, tylko o tatuażach i mam dla was małą ciekawostkę związaną właśnie z Tysonem.

mike tyson i jego pomnik

Miasto Grzechu miejscem słynnych pojedynków Tysona

W najbardziej rozrywkowym mieście Stanów Zjednoczonych (a może nawet i na całym świecie), czyli w Las Vegas Mike Tyson nie raz posłał swoich przeciwników na deski. Tysiące miłośników boksu za każdym razem zjeżdżało się, aby zobaczyć jego walki, które bardzo często obfitowały w widowiskowe nokauty.

Nic dziwnego więc, że to właśnie w Las Vegas powstał jego pomnik. Pseudonim, jaki niegdyś mu nadano, czyli „Iron Mike” pasuje do niego teraz jeszcze bardziej. Za całe zamieszanie odpowiedzialny jest właściciel sieci restauracji Richie Palmer, to przed jedną z jego pizzerii został postawiony pomnik legendarnego pięściarza. Mike opowiedział o tym, że w Nowym Jorku dorastał blisko jednej z jego restauracji Mulberry Pizzeria’s i cieszy się, że pomnik stoi przed tą pizzerią, w mieście, w którym odniósł tak wiele zwycięstw w swojej bokserskiej karierze.

Tatuaż na twarzy legendy boksu

Ciekawostką w tym wszystkim jest to, że pomnik został bardzo dobrze odwzorowany i widnieje na nim również słynny tatuaż na twarzy. Jest to plemienny tatuaż, który oplata łuk brwiowy i policzek. Fajnie, że artysta za to odpowiedzialny wziął poprawkę na takie szczegóły, w końcu Tyson znany jest na świecie nie tylko z tego jak dobrym był pięściarzem, ale również ze swojego charakterystycznego tribala.

Warto przeczytać: Plemienne tatuaże z różnych zakątków świata na przestrzeni dziejów

Dodano: 27.10.2021
Tagi: Tatuaże celebrytów