Witaj,
Gościu!

Tatuowanie realistycznych sutków 3D po mastektomii

Rak piersi to choroba, która dotyka szerokie grono kobiet na całym świecie. Metod leczenia tego typu nowotworu jest kilka, lecz gdy każda z nich nie przynosi pozytywnych rezultatów, kobiety muszą stanąć przed bardzo trudną decyzją, która dotyczy mastektomii. Zabieg ten polega na częściowym lub całkowitym usunięciu piersi. Wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze, lecz po utracie jednej, czy też obu piersi, lwia część kobiet traci poczucie własnej wartości, wydaje im się, że są mniej kobiece, mniej seksowne. Takie męczące myśli prowadzą często do stanów depresyjnych i wpędzają kobiety w poważne kompleksy. Nie chcę zagłębiać się w czysto medyczne aspekty tej choroby, bo się na tym po prostu nie znam i wolałbym nie palnąć jakiejś głupoty, którą ktoś później być może dalej powieli. Chciałbym skupić się na sposobie radzenia sobie z tym problemem poprzez tatuaże.

piersi kobiety

Możliwość rekonstrukcji brodawki i piersi

Nadmienię tylko jeszcze o tym, że istnieje metoda w chirurgii plastycznej polegająca na rekonstrukcji brodawki, tak aby w jak najwyższym stopniu przypominała ona stan sprzed amputacji. Nie wiem, jednak jak wygląda to cenowo, ale chodzi mi o to, że najważniejsza jest wygrana z rakiem, ze skutkami ubocznymi tej nierównej dla człowieka walki można na różne sposoby radzić sobie później. Ważne, żeby nie tracić wiary w wyzdrowienie. Z ust osoby, której to nie dotyczy, może brzmieć to jako napompowany frazes, ale nie bez powodu funkcjonuje powiedzenie „nadzieja umiera ostatnia”, bo nadzieję zawsze trzeba mieć, to ona w ciężkich chwilach podnosi na duchu. Należy pamiętać, że po usunięciu piersi jest wyjście w postaci rekonstrukcji lub tatuażu, o którym w tym artykule więcej opowiem.

Warto przeczytać: Zakrywanie blizn poprzez tatuaże.

tatuaż 3d sutka po mastektomii

Specjalista od tatuowania realistycznych sutków zza oceanu

Postanowiłem napisać ten tekst, po tym, jak natrafiłem na zdjęcie wytatuowanego sutka, który do złudzenia przypominał prawdziwy. Myślę, że na żywo dopiero z bliskiej odległości zorientowałbym się, że to na co patrzę to w rzeczywistości znakomicie wykonany tatuaż 3D. Zaintrygowało mnie to, więc postanowiłem dowiedzieć się więcej na ten temat. Natrafiłem na postać Vinnie’go Mayers’a, byłego wojskowego obecnie tatuażysty, który wyspecjalizował się w tatuowaniu kobiet po mastektomii. Oprócz prowadzenia własnego salonu tatuażu jest w stałej współpracy z Centrum Chirurgii Odtwórczej Piersi w Nowym Orleanie, więc ma, na co dzień kontakt z osobami, które patrzą na problem raka piersi również z medycznego punktu widzenia. Na jego stronie internetowej można wyczytać, że przy użyciu tatuażu pomógł już tysiącom kobiet, a w jego zespole znajdują się także inne osoby, które podobnie jak on skupiają się na jak najlepszym odwzorowaniu wyglądu kobiecych sutków.

realistyczny tatuaż 3d brodawek po po mastektomii

Indywidualne podejście do klientki i jej wymagań

Istotnym aspektem jego pracy jest dobór odpowiedniej kolorystyki do projektu, tak by pasowała ona do ciała tatuowanej kobiety. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że każdy wykonany przez niego sutek jest na swój sposób inny, tak samo, jak różne są ciała poszczególnych osób. Myślę, że na etapie projektowania przydatne są stare zdjęcia (o ile takowe w ogóle istnieją) danych piersi, dzięki nim można odwzorować dokładnie takie same brodawki z czasów przed chorobą. Chyba że klientka chciałaby takie sutki, o jakich zawsze marzyła, ale natura potraktowała ją inaczej, niż by tego chciała. Tu nie stoi nic na przeszkodzie, wystarczy konsultacja z Mayers’em lub z kimś z jego zespołu, żeby sporządzić właściwy projekt. Przyznam szczerze, że nie wiem, jak wielu tatuatorów realizuje tego typu zlecenia. Myślę, że doświadczony i utalentowany tatuator, dla którego realistyczne tatuaże nie mają żadnych tajemnic, bez problemu zrealizowałby taki wzór.

tatuaż kwiaty

Kwiaty tatuowane na całych piersiach

Realistyczne odwzorowanie sutków po mastektomii to jedno z dostępnych rozwiązań, drugim ciekawym podejściem w tatuowaniu, jest to bardziej artystyczne. W tym wypadku kobiety często sięgają po kwiatowe motywy, które maskują brak brodawek i blizny pooperacyjne. Muszę powiedzieć, że kwiaty rewelacyjnie współgrają z kobiecą urodą i patrząc na takie piersi, można kompletnie zapomnieć o ich kłopotach z przeszłości. Wybierając tę drogę, ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia, bo tak naprawdę można wytatuować sobie cokolwiek, lecz trzeba coś jednoznacznie powiedzieć, wzory związane z kwiatami wyglądają znakomicie i niosą ze sobą konkretny przekaz. Kwiaty tak samo, jak kobiety są piękne i potrafią zakwitnąć na nowo. Jest to analogia do swego rodzaju odrodzenia i pogodzenia się z samą sobą. Tatuaż nie sprawi, że trudne wspomnienia przeminą, lecz może pomóc zostawić trudy choroby za sobą, przywrócić poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Warto przeczytać: Jak wybrać dobrego tatuażystę?

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 12.03.2020