Witaj,
Gościu!

Artykuły

Znaczenie tatuażu zegar

Zegar to niewątpliwie interesujące narzędzie, które kształtuje sposób, w jaki doświadczamy i postrzegamy czas, który wpływa bezpośrednio na otaczający nas świat. Nauczyliśmy się go mierzyć z doskonałą precyzją, traktując go jako coś cennego, coś, co można zarówno poświęcić, jak i również zaoszczędzić. Poznanie zegara i jego umiejętność mierzenia, wyświetlania i rejestrowania czasu dla człowieka jest wyjątkową dziedziną ludzkich doświadczeń. Zegar w pewien sposób pozwolił nam ujarzmić czas i złapać go w określone ramy, z których nie potrafi się wyrwać (a przynajmniej tak nam się wydaje). W sztuce tatuażu motyw zegara i upływającego czasu jest nadzwyczaj popularny i wielu ludzi ochoczo umieszcza go na swojej skórze. W niniejszym artykule postaram się zagłębić w jego tajniki i obnażyć przed wami jego znaczenie.

Znaczenie tatuażu lwa

Faktem jest, że ludzie lubią umieszczać wizerunki zwierząt na swoim ciele. Myślę, że większość z nich śmiało może zostać wykorzystana do stworzenia tatuażu, lecz trzeba pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Niekwestionowanym królem w świecie przyrody od zawsze był lew i to on prawdopodobnie był jednym z pierwszych zwierząt, które zostały sportretowane przez człowieka (15 000 lat temu!). Trzeba przyznać, że lew przeszedł długą drogę z kamiennych jaskiń naszych przodków do tatuaży na naszej skórze i mimo upływu tysiącleci, jest on dla ludzi wciąż tak samo inspirujący. Chciałbym zagłębić się w jego symbolikę i przeanalizować to, jakie było nadawane mu znaczenie na przestrzeni tych wszystkich lat, pokazując tym samym, jak należy interpretować tatuaże z lwami.

Największa na świecie kolekcja wytatuowanej ludzkiej skóry

Ciekawostki - 10.09.2019

Dla wielu ludzi kolekcjonowanie ludzkiej skóry w swoim domu może wydawać się dość ekscentrycznym zajęciem. Jednakże z tym poglądem nie zgodziłby się Fukushi Masaichi (1878 - 1956), japoński patolog, którego pasją było zbieranie informacji na temat Irezumi, czyli japońskiej sztuki tatuażu, często łączonej z tamtejszą mafią, zwaną Yakuzą.

Znaczenie tatuażu wilka

Wilk w dniu dzisiejszym jest jednym z najchętniej wybieranych zwierząt, jeżeli chodzi o świat tatuażu, a przynajmniej tak jest w naszym kraju. Prezentowany może być w różnorodnych wariantach, z których każdy jest ciekawy na swój sposób. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego ludzie tak często sięgają po ten motyw i przede wszystkim, jakie przesłanie niesie ze sobą wizerunek wilka uwieczniany na skórze.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy część IV!

Artyści tatuażu - 13.06.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część IV), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy część III!

Artyści tatuażu - 07.05.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część III), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy część II!

Artyści tatuażu - 04.05.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część II), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.