Witaj,
Gościu!

Artykuły

Zakrywanie blizn poprzez tatuaże

Wiedza - 19.12.2019

Różnych ludzi w życiu spotykają różne rzeczy. Są to miłe chwile, które wspomina się z uśmiechem na ustach lub tragiczne wydarzenia, które zostają nam w pamięci, choć nie raz byśmy chcieli pozbyć się ich z głowy. Często te drugie sytuacje zostawiają po sobie blizny i nie mówię tu o metaforycznych, zostawionych na naszym umyśle, tylko o tych namacalnych, które oszpecają ciało. Duża część ludzi nie kryje się ze swoimi bliznami, opowiadając przy tym z chęcią historie, z którymi są one związane. Jednak nie wszyscy mają takie podejście, niektórzy chcieliby zapomnieć, nie patrzyć na siebie w lustrze i wyzbyć się wzroku innych, którzy na nich spoglądają. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może być tatuaż i udowodnię, że nawet ciężkie przypadki można całkowicie zakryć i w końcu odetchnąć z ulgą.

Tatuaże z henny

Wiedza - 16.12.2019

Choć mogłoby wydawać się, że tatuaże z henny to dosyć świeży wynalazek, to w rzeczywistości jej historia sięga bardzo zamierzchłych czasów. Istnieją dowody na to, że już 5 tysięcy lat temu zdobiono nią ciało! Dzisiaj tatuaże wykonywane przy użyciu henny stają się coraz bardziej popularne i jest to zdecydowanie domeną płci pięknej. Potrafią utrzymać się na skórze nawet do trzech tygodni, co trzeba przyznać, jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza że mówimy tutaj de facto o malunkach, a nie tatuażach z krwi i kości. Myślę, że z tego względu warto przyjrzeć się im bliżej.

Tatuaże w filmach i serialach: Sons of Anarchy

Przygotowuję cykl artykułów, w którym będę skupiał się na tatuażach występujących w różnych filmach i serialach. W chwili, gdy wpadłem na ten pomysł, pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy dotyczyła bohaterów z zakończonego już serialu Son’s of Anarchy, który opowiadał o członkach motocyklowego gangu, zajmującego się handlem bronią. Muszę przyznać, że motocykliści, stanowią grupę, która często kojarzy mi się z tatuażami, więc to od nich rozpocznę nową serię na tym blogu.

Znaczenie tatuażu niedźwiedzia

Większość z nas kojarzy niedźwiedzie jako milutkie misie do przytulania, a to wszystko przez popularne na całym świecie maskotki, a rzeczywistość jest zgoła inna. To bardzo niebezpieczne zwierzęta, które najlepiej jest podziwiać z daleka. Są masywne i silne, a zarazem posiadają przyjemny wygląd, który aż prosi się o pogłaskanie, jednak w trosce o swoje życie lepiej tego nie robić. Niedźwiedź jest zwierzęciem, które posiada wiele sprzecznych do siebie znaczeń, a ja wezmę je wszystkie na warsztat w tym artykule.

Ignorant tattoo - wulgarne i kontrowersyjne tatuaże

Wiedza - 04.12.2019

Świat tatuaży ostatnimi czasy pęka w szwach od pomysłów na nowe patenty wśród tatuatorów oraz samych klientów. Chęć do działania i poszerzania horyzontów (choć nie wiem, czy w tym przypadku to właściwe określenie) doprowadziła do narodzenia się specyficznego odłamu, który polega na wulgarnych hasłach i prostych, często mało estetycznych wzorach. Ktoś powie, że to taka konwencja, a ja powiem, że rozumiem, ale mimo to chciałbym spojrzeć na to z chłodną głową i przybliżyć wam, o co w tym wszystkim chodzi.

Tatuowanie rysunków swoich dzieci

Ciekawostki - 29.11.2019

Znane i popularne są przypadki, gdzie rodzice tatuują sobie portrety, imiona oraz daty narodzin swoich dzieci. Uważam, że jest to bardzo fajny pomysł na upamiętnienie pięknej chwili w życiu, jakim bez wątpienia jest przyjście na świat swojego potomka. Powoli zaczyna rodzić się trend, który idzie o krok dalej, ponieważ polega tym, że rodzice przerabiają na tatuaż rysunki wykonane przez ich dzieci. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że to nieudana dziara, ale nic bardziej omylnego, taki zamysł był od samego początku. Tego typu tatuaże stają się coraz bardziej popularne w Stanach, ale myślę, że w niedługim czasie mogą pojawić się również w Polsce. Zapraszam do zapoznania się z tematem.

Czy tatuaże muszą mieć znaczenie?

Nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie ludzi można podzielić na dwie grupy odbiorców tatuaży. Pierwsza z nich jest absolutnie przekonana o tym, że musi on posiadać głębsze znaczenie i nie przyjmują do wiadomości tego, że można go zrobić tylko i wyłącznie dla własnej frajdy. Z kolei w drugiej grupie znajdują się ludzie, którzy patrzą na tatuaże jak na ozdobę, nie zamykają się w ciasnych ramach, w których jedyną właściwą drogą jest to, żeby tatuaż niósł ze sobą ukryty przekaz. Skoro jest tak duże poróżnienie w tym temacie, wypadałoby zadać sobie pytanie, czy tatuaże faktycznie powinny mieć jakieś większe znaczenie? Moim zdaniem niekoniecznie i swój punkt widzenia postaram się przedstawić w niniejszym artykule, dlatego też zapraszam do dalszego czytania.

Znaczenie tatuażu orła

Tak jak królem zwierząt na ziemi jest bezsprzecznie lew, tak w przestworzach koronę nosi orzeł. Orła można śmiało nazwać pięknym drapieżnikiem, który latając ponad naszymi głowami, nie ma sobie równych. To dumne zwierzę rządzi niepodzielnie niebem od wieków i przez ten czas nadano mu wiele różnych znaczeń, których dekonstrukcję postawiłem przygotować dla was w tym artykule.

Rozprawa o patriotycznych tatuażach

Opinia co do kwestii patriotycznych tatuaży wydaje się podzielona w naszym społeczeństwie. Myślę, że zdecydowana większość uważa, że patriotyzmu nie można sprowadzać do tatuowanych wzorów na skórze, dla nich to przekroczenie granicy dobrego smaku. Tacy ludzie mówią o miłości do ojczyzny, którą nie trzeba emanować na wszystkie strony i w ich mniemaniu osoby, które decydują się na patriotyczną dziarę, robią to wyłącznie na pokaz, bo jest to akurat modne, a nie idzie za tym nic głębszego. Wielu przypadkach zapewne będą mieli rację, ale krzywdzące jest mierzenie wszystkich jedną miarą. W opozycji do nich stoją ludzie, którzy nie widzą nic złego w takiej praktyce, niekoniecznie muszą sami tatuować sobie prace o patriotycznej tematyce, ale nie krytykują tych, którzy tak robią. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób wybiera taki tatuaż właśnie ze względu na ich wzrastającą popularność, lecz cała masa ludzi robi to, aby pokazać swoja więź z ojczyzną, niekoniecznie chcąc chwalić się tym każdemu dookoła. Być może według nich jest to najlepsza forma na pokazanie, że jest się dumnym Polakiem, bo przecież tatuaż to pamiątka na całe życie, tak jak przez całe życie będą Polakami. Sztuka tatuażu daje możliwość na uzewnętrznienie swojej osobowości tego, w co wierzymy, naszych zainteresowań i moim zdaniem jest tutaj również miejsce na patriotyczne wzory i nie popieram szufladkowania ludzi przez pryzmat tego, co mają wytatuowane na swoim ciele.

Dlaczego ludzie robią sobie tatuaże

Wiedza - 08.11.2019

Analizując historię tatuaży, można śmiało stwierdzić, że nie miały one łatwych początków. Gdy w 1800 roku pojawiły się po raz pierwszy, kojarzono je tylko i wyłącznie z przestępczością lub dewiacją. Musiało upłynąć wiele lat, żeby w świadomości ludzi nastąpiła zmiana poglądów na ich temat i tak dzisiaj, coraz więcej osób decyduje się na taką formę modyfikacji swojego ciała. Według jednego szacunku, 38 procent dorosłych w wieku od 18 do 29 lat posiada przynajmniej jeden tatuaż.