Witaj,
Gościu!

Czy tak powinno to wyglądać?

Dodano 1 miesiąc temu przez quiescent

Witam, zrobiłam 9 dni temu pierwszy tatuaż. Czy tak powinien wyglądać w trakcie procesu gojenia czy jest coś nie tak??

Dodano 1 miesiąc temu przez Paskudna

Wydaje się ze wszystko jest okey. Zaczyna się złuszczać naskórek. Po wygojeniu kolory nie będą aż takie intensywne jak teraz.

Dodano 1 miesiąc temu przez dziara

Goi się, ale nie odrywaj strupków, bo widzę, że ranki ci się porobiły. Tatuaż nie może być przesuszony, tylko non stop nawilżony odpowiednim kremem. Czym smarujesz?

Dodano 1 miesiąc temu przez quiescent

Od początku smarowałam tym kremem i po trzech tygodniach wygląda tak

Dodano 1 miesiąc temu przez Paskudna

W miejscach strupków zostały ubytki tuszu ale wyglada to tak ciekawie jakby to był zamierzony efekt kolorystyczny :) w początkowej fazie gojenia ten specyfik który używałaś mocno wysuszył skore. Dlatego zaraz po dziaraniu lepszy byłby bepanthen.

Dodano 1 miesiąc temu przez dziara

@Paskudna dobrze gada, tam, gdzie były rany, zostały prześwity i dobrze by było je uzupełnić u tatuażysty. A co do smarowania to widzę, że miałaś krem dedykowany do tatuażu, więc nie powinno być okej. Skóra była dobrze nawilżona i natłuszczona? Co ile musiałaś smarować?

PS. Bepanthen to dziadostwo :)

Dodano 1 miesiąc temu przez macur14

Właśnie goję tatuaż i od momentu zdjęcia folii smaruje masłem Neba i wszystko jest jak należy, skóra jest cały czas nawilżona, ale i tak co 3 godziny przemywam i smaruje od nowa, żeby dać szansę działać składnikom aktywnym. Tego Enjoy Ink nie znałem do tej pory. Jakie masz wrażenia z jego użytkowania?

Dodano 1 miesiąc temu przez Paskudna edytowany 1 miesiąc temu

==> macur14 Widocznie skóra u @quiescent wymagała większego odżywienia i jej specyfiki sobie nie poradziły? To jednak tylko krem a nie masło do ciała. A tak nawiasem mówiąc to ze strupami na czerwonym tuszu to się tu na forum już któryś raz spotykam. Co jest z tym barwnikiem nie tak ? Pare miesięcy temu cały wzor dziewczynie odpadł ( czerwone serduszko) 😨 Może ten kolor potrzebuje jakiegoś specjalnego traktowania 😉

Dodano 1 miesiąc temu przez macur14

@Paskudna jednak to jest krem do tatuażu, powinien przynajmniej w teorii lepiej nawilżać od zwykłego, ale nie znam tego produktu, to nie mogę stwierdzić, czy jest dobry.

Z tym czerwonym tuszem to faktycznie może być coś na rzeczy, tylko, że mój brat miał tatuowane czerwone elementy (krew) i nie miał żadnych komplikacji.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się