Witaj,
Gościu!

Zle gojacy sie tatuaz?

Dodano 1 miesiąc temu przez Dominik Bożek

Cześć, 4 dni temu (14.01) zrobiłem sobie tatuaz i dzisiaj zaczal on naprawde tracic na ostrości, czy jest to normalne czy tatuaz po prostu zle sie goi? (Przesyłam 2 zdjęcia, jeden po 4 dniach a drugi bezpośrednio po sesji)

Dodano 1 miesiąc temu przez macur14

Skóra ci z niego zeszła?

Dodano 1 miesiąc temu przez King Nos

Czy tak trudno jest zdjęcie odpowiednio obrócić, żeby człowiek nie musiał uprawiać gimnastyki przed monitorem? Co do zdjęć to nawet nie widzę pomiędzy nimi wielkiej różnicy, musisz napisać o które miejsca ci konkretnie chodzi.

Dodano 1 miesiąc temu przez Dominik Bożek

Wystarczy sobie porownać oczy...

Dodano 1 miesiąc temu przez King Nos

Z jednym okiem na pewno jest coś nie tak, kolega zapytał o to, czy ci skóra zeszła? To istotna informacja, jak pielęgnujesz go itp?

Dodano 1 miesiąc temu przez macur14

Tatuaże zazwyczaj tracą na intensywności koloru i wyrazistości niektórych elementów, bowiem tusz w ramach gojenia, że tak powiem, troszeczkę wychodzi spod skóry. Interesuje mnie jednak, jakie dostałeś instrukcje od tatuatora, co do pielęgnacji, bo to jest najistotniejsze.

Czy zrobiły ci się strupy, jak zachowuje się skóra w dotyku. To wszystko jest ważne, samo zdjęcie to nie wszystko.

Dodano 1 miesiąc temu przez Dominik Bożek

Jeśli chodzi o pielegnacje, to nałożoną folie przez tatuazyste zdjąłem w ten sam dzien przed snem i przez nastepne 2 dni co pol dnia zmienialem folie na nową, i codziennie co kilka godzin przemywam tatuaz mydłem, nastepnie letnią wodą, po tym odsączalem wode papierowym ręcznikiem delikstnie dociskajac do tstuazu a po 10 min smarowałem kremem, ogladalem mase filmow na yt jak pielegnowac nowy tatuaz i wszystko szlo poprawnie, lecz gdy spytalem tstuazysty o moj problem, zapewnił mnie ze to przez łuszczenie sie naskorka i ze wsztstko jest w porzadku, fakt wiedzialem że tatuaz w trakcie gojenia straci swój "urok" lecz nie sadzilem ze w tak drastyczny sposob. I nie, zadne strupki mi nie wychodziły.

Dodano 1 miesiąc temu przez macur14

Pielęgnacja się zgadza, wszystko jak należy. Jak nie ma strupków też dobrze, skóra wiadomo będzie się nieco łuszczyć, bo to proces gojenia, ważne żeby nawet mały fragment skóry przedwcześnie nie odpadł, bo wtedy np. w danym miejscu będzie mniej tuszu.

Ogólnie jak patrzę po tych zdjęciach, nie ma wielkiej tragedii, niestety tatuaże tracą na intensywności. Jedyne co możesz teraz zrobić to odczekać dwa tygodnie, stosując zalecenia tatuażysty i zobaczymy, jak będzie wyglądał po pełnym wygojeniu. Wtedy najwyżej się poprawi tu i ówdzie.

Tatuator, u któego robiłeś ma poprawki za darmo, czy trzeba dopłacać?

Dodano 1 miesiąc temu przez arve_lek

Zawsze będzie różnica. Jest to coś normalnego. Tatuaż porównuje się dopiero po zagojeniu. Tatuaż musi "siąść".

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się