Witaj,
Gościu!

Blaknięcie tatuaży. Powody i wskazówki.

Dodano 11 miesięcy temu przez Vean Gdansk

Zajmujemy się głównymi przyczynami blaknięcia tatuaży i dzielimy się sposobami ich zapobiegania.

Z pewnością słyszałeś kiedyś zdanie „tatuaż jest na zawsze”. Tak jest, ale nie zapominaj, że ten wieczny rysunek z czasem traci swój pierwotny wygląd.

Jeśli Twój tatuaż ma kilka lat, być może zauważyłeś, że nie wygląda tak świeżo i wspaniale, jak kiedyś.

Czy tatuaże blakną? Oczywiście rysunek na skórze może się rozjaśnić, szczególnie w przypadku kolorowych tatuaży. Proces ten zachodzi średnio 5-6 lat po aplikacji. Czasami tatuaż może przetrwać w doskonałym stanie przez 10 lat, ponieważ tempo blaknięcia wzoru jest bezpośrednio związane z naturalną odnową skóry.

Czy kolor tatuażu może wyblaknąć?

Ku naszemu powszechnemu ubolewaniu, kolorowe tatuaże z pewnością stracą nasycenie, jeśli nie będą o nie dbać od samego początku. To, jak szybko tatuaż zniknie, zależy od użytych pigmentów, miejsca rysowania, rodzaju skóry. Ciemne kolory jak najdłużej zachowują swoje nasycenie: czarny, niebieski, a także czerwony i brązowy. I szybciej niż reszta, tatuaże wykonane w kolorze żółtym, pomarańczowym, a także wszelkie blade kolory blakną.

Tatuaże akwarelowe i pastelowe mają tendencję do blaknięcia znacznie szybciej niż inne ze względu na technikę wymagającą znacznie jaśniejszego i delikatniejszego zabarwienia.

Jednak pigmenty kolorowe uległy znacznej poprawie w ostatnich latach, a te ulepszenia pomagają zapobiegać blaknięciu tatuaży.

Czy tatuaże czarno-szare mogą stracić nasycenie?

Podobnie jak kolorowe tatuaże, czarne i szare tatuaże również z czasem tracą swoją żywotność, jeśli przez lata nie będziesz odpowiednio dbać o swój tatuaż. Zrozumienie, jak działa proces tatuowania, pomoże Ci zrozumieć, dlaczego pigmenty nie zawsze są trwałe.

Chociaż warto wziąć pod uwagę, że ciemniejsze tatuaże wykonane czarnym tuszem są zwykle trwalsze i lepiej znoszą próbę czasu niż kolorowe. Warto wziąć pod uwagę, że takie tatuaże mogą być szczególnie wrażliwe, jeśli są wykonywane przez niedoświadczonych rzemieślników, którzy często nie wstrzykują pigmentu wystarczająco głęboko pod skórę.

Podobnie jak w przypadku kolorowych tatuaży, składniki używane w czarnych tuszach uległy znacznej poprawie w ciągu ostatnich kilku lat, pomagając dłużej utrzymać blaknięcie związane z upływem czasu.

tatuaż:

Chociaż istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do blaknięcia tatuażu, jest kilka, które są znacznie częstsze niż inne. Obejmują one:

Umieszczenie tatuażu

Na ciele znajdują się różne miejsca, w których tatuaże znikają znacznie szybciej.

Wszelkie obszary ciała, które normalnie ocierają się o inne części ciała, są zwykle miejscami, w których tatuaże szybciej tracą nasycenie. Obejmuje to takie miejsca, jak przestrzenie między palcami i inne.

Podobnie tatuaż w obszarze, który normalnie ocierałby się o coś innego (na przykład ubranie), szybciej zanika. Przykładem jest tatuaż na stopach. Ciągłe pocieranie butów o tatuaż będzie z czasem powoli zanikać.

Jakość użytych pigmentów

Jak wspomniano powyżej, jakość atramentów z pewnością przyczyni się do długowieczności lub powolnego blaknięcia tatuażu. Jeśli pigmenty są wykonane ze składników złej jakości lub są zbyt rozcieńczone przez pozbawionego skrupułów rzemieślnika, nie przetrwają tak długo, jak wysokiej jakości, silnie skoncentrowane farby.

Nie bój się pytać o jakość atramentów przed wykonaniem tatuażu, czasami warto zapytać artystę, jakich marek zamierza używać, abyś mógł dowiedzieć się, czy są dla Ciebie odpowiednie, czy nie.

Należy również zauważyć, że im „lżejszy” pigment, tym szybciej zniknie. Jeśli więc chcesz, aby tatuaż wyglądał tak, jak powinien trwać jak najdłużej, wybierz wzór, który wykorzystuje dużo ciemnych kolorów i tekstur.

Na koniec pamiętaj, że kolor pigmentów ma również znaczenie, jeśli chodzi o szybkość utraty nasycenia tatuażu. Jeśli wybierzesz jaśniejsze odcienie - różowy lub żółty - przygotuj się na to, że Twój tatuaż znacznie szybciej przestanie być jasny.

Słońce

Słońce jest niekwestionowanym mistrzem blaknięcia tatuaży. Nic tak nie pozbawi tatuażu nasycenia jak promienie słoneczne.

Niewidzialne promienie ultrafioletowe wnikają głęboko w skórę i niszczą pigmenty. Oparzenie słoneczne jest wrogiem wszystkich tatuaży. Za każdym razem, gdy się opalasz, twoja stara skóra obumiera i łuszczy się.

Przy nowym tatuażu należy całkowicie unikać intensywnego opalania przez pierwsze 2-3 tygodnie. Pamiętać! Większość filtrów przeciwsłonecznych zawiera ostre chemikalia, które podrażniają wrażliwą skórę.

Istnieje kilka przydatnych wskazówek, których możesz przestrzegać, aby zachować kolor tatuażu i uzyskać świetną opaleniznę:

jeden

Pamiętaj, aby kupić dobry krem przeciwsłoneczny. Można go znaleźć w każdym sklepie lub aptece. Należy zwrócić uwagę na poziom SPF, czyli poziom ochrony skóry przed poparzeniem słonecznym. Musi być nakładany co 2 godziny. Ale jeśli pływasz, krem \u200b\u200bnależy również nakładać po zabiegach wodnych. Możesz również zamówić specjalny krem przeciwsłoneczny z efektem wodoodporności. Ale nigdy nie należy nakładać kremu na tatuaż, który został niedawno wykonany.

2

Tatuaż należy przykryć szmatką, jeśli nie można go posmarować specjalnym kremem. Możesz również użyć do tego czapki, czapki, parasola, aby pozostawić obraz w cieniu.

3

Ekspozycja na otwarte światło słoneczne jest możliwa tylko wtedy, gdy tatuaż jest całkowicie wygojony. Najlepiej, gdy od nałożenia tatuażu do wyjazdu na wakacje upłynęły co najmniej 3 miesiące. W przypadku „świeżego” tatuażu niebezpieczne są nie tylko promienie słoneczne, ale także słona woda na ranie.

cztery

Opalanie się w solarium na tatuaż jest jeszcze gorsze niż na otwartym słońcu. Szybka opalenizna jeszcze szybciej niszczy skórę.

5

Im więcej czasu spędzasz na słońcu, tym większe prawdopodobieństwo, że tatuaż zniknie. Promienie słoneczne najpierw uszkadzają górną warstwę skóry, powodując oparzenie. Po słońcu uszkadza tatuaż i „wypala” pigment. Dlatego nie musisz przesadzać z promieniami słonecznymi.

Co zrobić, jeśli tatuaż już stracił kolor?

Jeśli twój tatuaż z czasem wyraźnie wyblakł, niestety nie ma wielu sposobów, aby to zmienić. Najlepszym sposobem na „ożywienie” dziś wyblakłego tatuażu jest korekta.

Podczas sesji retuszu Twój tatuażysta sprawdzi cały tatuaż, dodając pigment do wyblakłych obszarów i dodając nowe akcenty, aby odtworzyć głębię i teksturę tatuażu, zanim zaczął blaknąć.

Im bardziej doświadczony tatuażysta, tym lepiej będzie mógł poprawić stary tatuaż. Większość dobrych rzemieślników może całkowicie ukryć stary projekt, aby stał się całkowicie nierozpoznawalny. Często nie można nawet powiedzieć, że stary jest ukryty pod nowym tatuażem.

Blaknięcie tatuaży. Powody i wskazówki.

Mamy nadzieję, że teraz poznasz więcej ważnych czynników, które przyczyniają się do blaknięcia tatuażu. Właściwa pielęgnacja to jeden z najważniejszych kroków na drodze do jasnego i bogatego tatuażu, który zachwyci Cię przez długie lata! A co najważniejsze, jeśli chcesz, aby Twój tatuaż trwał dłużej, nie zapomnij o nawilżeniu skóry. Używaj bezzapachowych produktów na bazie wody.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się