Witaj,
Gościu!

Kiedy stosować folię

Dodano 3 miesiące temu przez Lordlucek

Cześć,

mam kilka pytań a konkretnych odpowiedzi nie znalazłem nigdzie.

Dzisiaj jest 6 dzień odkąd zrobiłem sobie tatuaż ( dnia robienia nie liczę bo został skończony przed 20). Przez pierwsze dni myłem ->smarowałem->foliowałem tatuaż co 3/4 h. Od wczoraj ze względu na to, ze siedzę w domu przestałem go foliować (i tak po 3-5 dniach miałem przestać) ale co w przypadku kiedy zakładam długi rękaw albo idę spać, czy zabezpieczać go folią?

Na tatuażu łuszczy się skóra - spoko, ale robią się tez takie wypukłości i zgrubienia w miejscach konturów - czy to nazywacie strupkami? Wszystko to mi schodzi w trakcie smarowania tatuażu i nie wiem czy nie za mocno go smaruję w trakcie nakładana maści.

Dodano 3 miesiące temu przez dziara

Jak smarujesz to nie wmasowuj, tylko wklepuj delikatnie, podobnie go przemywaj i później susz papierowym ręcznikiem w taki sam sposób, dzięki temu nie zejdzie ci skóra. Teraz możliwe, że będzie trzeba poprawiać w tych miejscach, aczkolwiek nie widziałem tatuażu na oczy, to nie będę ci tu czarnowidział :P

Co do folii, to nie jestem fanem noszenia jej przez kilka dni, tatuaż ma oddychać. Ja spałem bez folii, nosiłem luźne ubrania, ale wiadomo brudziły się od maści, pralka i po problemie :P Już jak musisz go foliować to rób to tylko jak wychodzisz do pracy, choć ja i tego nie robiłem, bo miałem czystą pracę, że tak powiem. Łuszczenie jest spoko, strupki dają ryzyko odpadnięcia tuszu.

Dodano 3 miesiące temu przez Lordlucek

Dzięki!

Z tą folią w nocy chodziło mi o to, że z jednej strony mam nie zdzierać strupków oraz nie wcierać maści żeby ich nie ruszać ale przecież w nocy na pewno się zerwą.

Dodano 3 miesiące temu przez dziara

Te strupy masz przez zbyt długie noszenie folii, nie rozumiem czemu dalej tatuatorzy to zalecają klientom, Nigdy strupów nie miałem to może faktycznie zostań przy tej folii na noc.

Dodano 3 miesiące temu przez Tattoo Freak

Nie popieram tak długiego noszenia folii. Łuszczyca się skóra to normalne zachowanie. Przemywaj, smaruj i nie zakładaj już folii nawet na noc niech skóra oddycha

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się