Witaj,
Gościu!

Pielęgnacja tatuazu - co i jak

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu

Witam mam takie pytanie po sobotniej sesji i założeniu opatrunku seni tylko przez chwile sączylo się osocze, później już nic się z tatuażu nie ciekło ani osocze ani krew czy to normalne ze tak szybko przestaje rana się oczyszczać ? Kazano mi nosić te podkłady 4 dni przez cały dzień no ale z tym nic się nie dzieje smaruje codziennie kremem co 3 godziny i staram się chodzić bez tego podkladu aby tatuaż oddychał jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Dodano 2 miesiące temu przez The_Suspect_PLx

Jest to normalna sprawa, że osocze przestało się wydzielać. U niektórych gojenie przebiega sprawniej. W każdym bądź razie oznacza to, że pierwszy etap gojenie masz za sobą. Teraz należy go obmywać i smarować kremem.

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu

A później jak pojawia się jakieś strupy itp tez się smaruje kremem ? Nawilżamy tatuaż cały czas ?

Dodano 2 miesiące temu przez The_Suspect_PLx

Nadal go smarujemy ale już nie tak często.

Dodano 2 miesiące temu przez macur14

Jest git, osocze wypływa w jeden dzień, a przynajmniej tak jest w moim przypadku.

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu

A później jak wyglada proces gojenia ? Łuszczy się skóra ? I jeszcze pytanie czy np wychodząc na dwór albo gdy idę spać to czy muszę mieć opatrunek czy już nie nakładać czy tylko wystarczy smarować ?

Dodano 2 miesiące temu przez macur14

Ja jestem zwolennikiem, żeby tylko przemywać i smarować tak 3-4 razy dziennie. Folię bym zakładał tylko jeśli masz pracę, w której jesteś wystwiony na kurz czy coś w tym stylu lub jeśli się mocno wiercisz w nocy i tyle.

Co do samego procesu gojenia, to dzięki wyciekowi osocza skóra powinna się stopniowo łuszczyć, zamiast pokrywać się strupami. To o wiele lepsze, bo wraz z odpadającymi strupami mogą powstać miejsca wybrakowane w tusz.

Dodano 2 miesiące temu przez Marek Marecki

@Stachu tak skóra będzie się łuszczyć i najlepiej będzie krem wklepywać a nie rozsmarowywać, bo w ten sposób nie zedrzesz tej złuszczonej skóry. Ja tak robię, bo kiedyś polecił mi to tatuażysta.

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu edytowany 2 miesiące temu

A jakie jest wasze zdanie dot takiego sprayu na tatuaż ? Wtedy jest nawilżony i nie dotykasz go zbyt często, boje się ze podczas kompania czy snu jak będzie schodził naskórek to przez moja nieodpowiedzialność zejdzie z barwnikiem a tego bym nie chciał, narazie używam kremu tatooo Cream aftercare, teraz chce kupić krem reprintic ale zastanawiałem się tez właśnie nad tym sprayem

Dodano 2 miesiące temu przez The_Suspect_PLx

Spray spoko sprawa, jak Ci wygodnie.

Dodano 2 miesiące temu przez macur14

Wklepując delikatnie krem w skórę, zamiast wcierać minimalizujesz możliwość uszkodzenia wytatuowanego naskórka. Ze sprayu nigdy nie korzystałem, więc się nie wypowiem.

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu

A jak ma się sytuacja z aktywnością fizyczna ? Lubie się trochę poruszać rower, siłownia to na jaki czas to odstawić ? Już 4 dni tylko spaceruje trochę mnie to wkurza, po jakim czasie jest szansa ruszyć dupsko do ćwiczeń ?

Dodano 2 miesiące temu przez macur14

A w jakim miejscu w ogóle masz ten tatuaż? :)

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu

Na przedramieniu lewa ręka

Dodano 2 miesiące temu przez macur14

Omijaj aktywność, w których ręce muszą brać czynny udział np. ciężary i areoby. Od jazdy rowerem nic się nie stanie, więc śmiało możesz startować. Chodzi głównie o to, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów, które mogą spowodować uszkodzenie skóry.

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu

Przez jaki czas taka wstrzemięźliwość ?:)

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu

Jak na rower juz pójdę to ręka owinięta w ten podkład pieluchowy ?

Dodano 2 miesiące temu przez macur14

Nieee, luźne ubrania, nic obcisłego, co by mogło obcierać tatuaż, ale dla świętego spokoju nawet folią spożywczą możesz go owinąć. Jeżeli chodzi o wstrzemięźliwość od aktywności fizycznej to jakieś grubsze rzeczy tak do miesiąca od zrobienia tatuażu albo przynajmniej do czasu aż całkowicie się zagoi, a naskórek przestanie się złuszczać.

Dodano 2 miesiące temu przez Stachu

Jednak opinia fachowca to dobra opinia :) ostatnie pytanie i nie zawracam gitary :) jak schodzi naskórek to jak postępujemy ? Myje normalnie aby zmyć ten naskórek czy delikatnie się z tym obchodzę np wcierając to mydło i aby sam odpadł?, tak samo jak jest z tym kremem wcieram normalnie czy wmasowuje go ? Nie chce doprowadzić do usunięcia pigmentu ze skory. Dzięki z góry za odpowiedz i sorry za kłopot

Dodano 2 miesiące temu przez macur14

Najlepiej, żeby naskórek sam odpadł, bez pomocy z zewnątrz. Gwałtowne jego oderwanie może poskutkować wybrakowanym tuszem, choć nie zawsze tak jest i wiele tak naprawdę zależy od indywidualnych rzeczy i charakterystyki skóry. Ja staram się jak najmniej ingerować w złuszczanie się, na pewno nie odrywam nic co odstaje, jak samo odpadnie to spoko, choć wiem, że cała masa ludzi tego nie robi i też te tatuaże dobrze się goją. Ja jednak jestem osobą, która w tej kwestii woli chuchać na zimne 😉 Co do kremu to tak jak napisałem wcześniej, delikatnie wklepuj go w skórę, nie masuj, bo robienie zaokrąglonych ruchów z pewnością ściągnie łuszczący się naskórek, a takie delikatne klepanie zostawi go w świętym spokoju. To samo z wycieraniem papierowym ręcznikiem po umyciu, klep nim nie szuraj i będzie wszystko dobrze.

Dodano 2 miesiące temu przez Marek Marecki

Oglądałem jakiś film na YT, że można wygoić tatuaż całkowicie na sucho. Smarujesz bodaj raz w dzień po zrobieniu i później tylko przemywasz, a o żadnych kremach i maściach nie ma mowy. Dla mnie to jakieś niepojęte :) Słyszał ktoś coś o tym?

Dodano 2 miesiące temu przez Patka

Na sucho? 😮 Nie, to nie dla mnie....

Dodano 2 miesiące temu przez macur14

Pierwsze słyszę o wygajaniu tatuażu i szczerze mówiąc, jakoś sobie tego nie wyobrażam. Muszę o tym więcej poczytać, bo muszę przyznać, że mnie to zaciekawiło.

Dodano 1 miesiąc temu przez Stachu

A powiedzcie mi jak zejdzie naskórek to wtedy tez przemywać szarym mydłem i krem co 3 godziny czy już moZna rzadziej nawilżać ta skore?

Dodano 1 miesiąc temu przez macur14

Jak tatuaż się zagoi, to przerzuć się na masełko np. takie jak tu https://sklep.dziarownia.pl/masla-do-tatuazu/ je stosuje się na co dzień, zwłaszcza w okresie letnim, w zimę już tak często nie trzeba np. na noc sobie nawilższysz i skóra będzie dobrze odżywiona 😀

Dodano 1 miesiąc temu przez Marek Marecki

@Patka na sucho, na sucho też byłem zdziwiony, ale z tego co widać niektórzy tak robią świadomie.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się