Witaj,
Gościu!

Wybór sprzętu - proszę o poradę

Dodano 3 tygodnie temu przez kvme

Hej, zamierzam zacząć uczyć się tatuować i potrzebuje porady osób bardziej zaznajomionych w temacie. :)

Mianowicie muszę zakupić sprzęt - znajoma poleciła mi na początek ten zestaw https://www.kwadron.pl/pl/kompletny-zestaw-do-tatuazu-nr-8.html?fbclid=IwAR2uyTJs71FkjHv94mgiR7EzZyFCbrhIl7xsTZak76xHW52va8P3hHRkZmM

Co o nim sądzicie? Czy warto kupić taki zestaw, czy może lepiej kupować produkty pojedynczo?

I w przypadku, gdybym zakupiła taki zestaw, co jeszcze muszę dokupić, aby móc wykonać tatuaż?

Jak wspominałam, jestem totalnie zielona w tej kwestii i proszę o wymienienie nawet tych rzeczy, które są dla was oczywiste. :)

Dodano 3 tygodnie temu przez dziara

Nie mogę doczytać się jaka maszynka jest dołączona do tego zestawu, ale ogólnie Kwadron to sklep w temacie sprzętu do tatuaży, który bardzo dobrze zna się na rzeczy. Na sam początek taki zestaw będzie dla ciebie wystarczający, później będziesz musiała pomyśleć o maszynce z prawdziwego zdarzenia, tylko nie wchodź w cewkowe, bo to jazda dla bardziej doświadczonych. Na pewno musisz zaopatrzyć się w sztuczną skórę do ćwiczeń i tusz, bo go chyba też nie ma, aczkolwiek coś tam "black" na końcu jest napisane, więc być może to on.

Dodano 3 tygodnie temu przez kvme

GLOVCON® Zestaw Startowy MOTOR+GRIPS /10szt/

To chyba jest maszynka, czy nie?

Taką maszynką da się wykonać normalny, pełny tatuaż z cieniowaniem? Nie chce robić tylko zwykłych konturów. I czym się różnią tańsze maszynki od tych droższych poza jakością wykonania i trwałością? Tatuaże gorzej wychodzą? Gorzej się z nimi pracuje?

Dodano 3 tygodnie temu przez dziara

Nie ma o tym informacji w opisie, ale obstawiam na 99%, że maszynka nada się zarówno do konturu, jak i do cieniowania. Masz tam różnego rodzaju igły to raz, a dwa zasilaczem będziesz regulować napięcie, które do cieniowania jest inne i do konturu inne. Droższe maszynki przede wszystkim są z lepszych materiałów i można z nich długo korzystać. Dobry tatuażysta zrobi ci dobry tatuaż nawet tanią chińską maszynką, duże znaczenie ma również jakość tuszu.

Dodano 3 tygodnie temu przez kvme

Dziękuję za odpowiedzi. :)

Wracając jeszcze do tej maszynki, w opisie napisane jest, że gripy są jednorazowe. O co chodzi w takim razie z tą taśmą materiałową, którą zabezpiecza się gripy? Niektóre maszynki mają jednorazowe gripy a inne wielorazowe? Czy jest to tylko kwestia tego, żeby maszynka lepiej w dłoni leżała?

Dodano 3 tygodnie temu przez dziara edytowany 3 tygodnie temu

Jednorazowe gripy są z gumy / plastiku, a te wielorazowe z metalu, a taśmy używa się wtedy żeby dopasować go do dłoni i żeby był przyjemniejszy w dotyku :) Oprócz tego gripy jednorazowe są do konkretnych kartridży z igłami, a ten metalowy można konfigurować pod daną igłę.

Dodano 3 tygodnie temu przez Tatuaz

Siema, na początek zestaw jak najbardziej ok, te jednorazowe gripy przy sztucznej skórze nie mają znaczenia i można nimi orać, że hej. Ogólnie w późniejszym etapie będziesz musiała zainwestować w grip normalny, czyli metalowy, bo na dłuższą metę jest to bardziej opłacalne. Tylko poszczególne maszynki mają gripy dedykowane pod siebie, nie jest to żelazna reguła, ale jednak.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się