Witaj,
Gościu!

Pomocy źle gojący się tatuaż

Dodano 1 tydzień temu przez Maniek20150

Witam mam taki problem z tatuażem że po trzech dniach zaczął strasznie piec i skóra jakby się odparzyła. Pielęgnacja była według zaleceń. Tylko jak poszedłem do pracy ręką była pod folią około 6-8 godz ale w tym czasie folia była 3 zmieniania i tatuaż był przemywamy i smarowany kremem do tatuażu . Prosze o opinie . Teraz jest już 3 tydzień po gojeniu ale tusz jakby wypłynoął i strasznie wyblakł czy ktoś tak miał . Czy to może uczulenie czy faktycznie mogłem zaparzyć tatuaż czy może coś innego .

Dodano 1 tydzień temu przez Pan Nikt

Kurde mocno czerwony ci się zrobił. Czym smarowałeś? Tatuaż przy takiej pogodzie i temperaturze nie powinien się odparzyć pod folią, zwłaszcza że 3 razy zmieniałeś "opatrunek" i go przemywałeś / smarowałeś kremem. Obstawiałbym tu reakcję alergiczną, która wyparła kłopotliwy tusz z organizmu i dlatego tatuaż wyblakł. Ja jednak nie jestem lekarzem. To jest twój pierwszy tatuaż?

Dodano 1 tydzień temu przez Maniek20150

Tak to mój pierwszy tatuaż krem do tatuażu kupilem studio .

Dodano 1 tydzień temu przez Pan Nikt

Więc teoretycznie problemu ze strony kremu nie powinno być, bo one są zazwyczaj hipoalergiczne. Obstawiam tu alergię na jakiś ze składników zawartych w tuszu...

Dodano 6 dni temu przez sentinel

Auć, ja bym powiedziała, że to reakcja alergiczna, nigdy nie miałam takiej sytuacji u siebie. To zaczęło się w ten sam dzień, kiedy robiłeś tatuaż?

Dodano 6 dni temu przez Maniek20150

Nie na 3 dzień zrobił się strasznie czerwony i zaczął boleć

Dodano 5 dni temu przez sentinel

Dziwne, jakby to była wina folii to zaczerwienienie objęło by całą skórę, nie tylko tatuaż... A tatuażysta co ci powiedział?

Dodano 5 dni temu przez HAKU

Każdy tatuażysta ma inny sposób na gojenie tatuażu 4 lata temu podczas robienia pierwszego rękawa tatuatorka zaleciła zawijać tatuaż folią przez trzy dni wcześniej smarując wazeliną i to był błąd przez trzy dni wydobywał się tusz w ostatnim miesiącu zrobiłem kolejny rękaw zalecenie nie owijać nie smarować żadnym kremem do trzech dni tylko przemywać i to jest prawidłowe leczenie żadnych upławów tatuaż w trzeci dzień zaginiony...Teraz tylko kremik żeby nie wysuszyć...

Dodano 5 dni temu przez macur14

Folia tylko na pierwsze kilka godzin, ewentualnie na noc, żeby całe osocze wypłynęło. Tatuaż to rana, która lepiej się goi, mając dostęp do tlenu. Mycie i smarowanie wiadomo, najlepiej co 3 godziny. Co innego jak masz second skin, wtedy skóra sobie ładnie oddycha i jest wszystko w porządku.

@HAKU w 3 dni tatuaż ci się zagoił? Coś nie chcę mi się w to wierzyć, pełne wygojenie trwa 2 tygodnie, a nawet 3 u niektórych, jak np. było u mnie.

Dodano 5 dni temu przez HAKU

Może nie do końca się zagoił ale po trzech dniach naskórek zaczął schodzić po obrzękach śladu nie było...

Dodano 4 dni temu przez Maniek20150

Folie założyłem tylko jak szedłem do pracy tak jak pisałem wyżej . Odnośnie pielęgnacji to tak jak zaleciło studio. W studiu jak powiedziałem, że miałem folie to się tak jakby zafiksowało na tym temacie i stwierdziło, że napewno zaprzylem . Dlatego już sam nie wiem .Czytałem, że nie którzy nawet śpią w foli i nic nie jest a ja miałem ją przez kilka godz i kilka razy była zmieniania . Tak więc nie wiem . Zastanawia mnie dlaczego w miejscach gdzie było najwięcej tuszu to teraz go praktycznie nie ma . Żal. Zdj zaraz po zrobieniu i teraz

Dodano 4 dni temu przez macur14 edytowany 4 dni temu

@Maniek20150 z folią odpowiadałem HAKU, bo 3 dni to zdecydowanie za długo. Do pracy wręcz jest wskazana, szczególnie jak nie pracujesz pod krawatem, tylko musisz się trochę napocić w robocie. Jak zmieniałeś ją w trakcie dnia i dodatkowo przemywałeś i smarowałeś to nie ma mowy o zaparzeniu. To, że tatuaż wyblakł może jest winą reakcji alergicznej, organizm pozbył się alergenu w postaci tuszu, a właściwie jednego lub paru składników, które są uczulające i doprowadziło to do takiego stanu rzeczy.

Nie wiem, co ci więcej powiedzieć. Ja zjebałem kiedyś swoją dziarę, bo trzy dni po jej zrobieniu uderzyłem w melanż i zdarłem łuszczący się naskórek, ale wciąż mój tatuaż jest bardziej intensywny niż twój...

@HAKU a no tak to rozumiem 😉 źle się zrozumieliśmy wcześniej.

Dodano 1 dzień temu przez Maniek20150

Czy ktoś może wykonywał testy alergiczne na tusz ?? Jeśli tak to jakie i jaka była cena

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się