Witaj,
Gościu!

Pomocy źle gojący się tatuaż

Dodano 5 miesięcy temu przez Maniek20150

Witam mam taki problem z tatuażem że po trzech dniach zaczął strasznie piec i skóra jakby się odparzyła. Pielęgnacja była według zaleceń. Tylko jak poszedłem do pracy ręką była pod folią około 6-8 godz ale w tym czasie folia była 3 zmieniania i tatuaż był przemywamy i smarowany kremem do tatuażu . Prosze o opinie . Teraz jest już 3 tydzień po gojeniu ale tusz jakby wypłynoął i strasznie wyblakł czy ktoś tak miał . Czy to może uczulenie czy faktycznie mogłem zaparzyć tatuaż czy może coś innego .

Dodano 5 miesięcy temu przez Pan Nikt

Kurde mocno czerwony ci się zrobił. Czym smarowałeś? Tatuaż przy takiej pogodzie i temperaturze nie powinien się odparzyć pod folią, zwłaszcza że 3 razy zmieniałeś "opatrunek" i go przemywałeś / smarowałeś kremem. Obstawiałbym tu reakcję alergiczną, która wyparła kłopotliwy tusz z organizmu i dlatego tatuaż wyblakł. Ja jednak nie jestem lekarzem. To jest twój pierwszy tatuaż?

Dodano 5 miesięcy temu przez Maniek20150

Tak to mój pierwszy tatuaż krem do tatuażu kupilem studio .

Dodano 5 miesięcy temu przez Pan Nikt

Więc teoretycznie problemu ze strony kremu nie powinno być, bo one są zazwyczaj hipoalergiczne. Obstawiam tu alergię na jakiś ze składników zawartych w tuszu...

Dodano 5 miesięcy temu przez sentinel

Auć, ja bym powiedziała, że to reakcja alergiczna, nigdy nie miałam takiej sytuacji u siebie. To zaczęło się w ten sam dzień, kiedy robiłeś tatuaż?

Dodano 5 miesięcy temu przez Maniek20150

Nie na 3 dzień zrobił się strasznie czerwony i zaczął boleć

Dodano 5 miesięcy temu przez sentinel

Dziwne, jakby to była wina folii to zaczerwienienie objęło by całą skórę, nie tylko tatuaż... A tatuażysta co ci powiedział?

Dodano 5 miesięcy temu przez HAKU

Każdy tatuażysta ma inny sposób na gojenie tatuażu 4 lata temu podczas robienia pierwszego rękawa tatuatorka zaleciła zawijać tatuaż folią przez trzy dni wcześniej smarując wazeliną i to był błąd przez trzy dni wydobywał się tusz w ostatnim miesiącu zrobiłem kolejny rękaw zalecenie nie owijać nie smarować żadnym kremem do trzech dni tylko przemywać i to jest prawidłowe leczenie żadnych upławów tatuaż w trzeci dzień zaginiony...Teraz tylko kremik żeby nie wysuszyć...

Dodano 5 miesięcy temu przez macur14

Folia tylko na pierwsze kilka godzin, ewentualnie na noc, żeby całe osocze wypłynęło. Tatuaż to rana, która lepiej się goi, mając dostęp do tlenu. Mycie i smarowanie wiadomo, najlepiej co 3 godziny. Co innego jak masz second skin, wtedy skóra sobie ładnie oddycha i jest wszystko w porządku.

@HAKU w 3 dni tatuaż ci się zagoił? Coś nie chcę mi się w to wierzyć, pełne wygojenie trwa 2 tygodnie, a nawet 3 u niektórych, jak np. było u mnie.

Dodano 5 miesięcy temu przez HAKU

Może nie do końca się zagoił ale po trzech dniach naskórek zaczął schodzić po obrzękach śladu nie było...

Dodano 5 miesięcy temu przez Maniek20150

Folie założyłem tylko jak szedłem do pracy tak jak pisałem wyżej . Odnośnie pielęgnacji to tak jak zaleciło studio. W studiu jak powiedziałem, że miałem folie to się tak jakby zafiksowało na tym temacie i stwierdziło, że napewno zaprzylem . Dlatego już sam nie wiem .Czytałem, że nie którzy nawet śpią w foli i nic nie jest a ja miałem ją przez kilka godz i kilka razy była zmieniania . Tak więc nie wiem . Zastanawia mnie dlaczego w miejscach gdzie było najwięcej tuszu to teraz go praktycznie nie ma . Żal. Zdj zaraz po zrobieniu i teraz

Dodano 5 miesięcy temu przez macur14 edytowany 5 miesięcy temu

@Maniek20150 z folią odpowiadałem HAKU, bo 3 dni to zdecydowanie za długo. Do pracy wręcz jest wskazana, szczególnie jak nie pracujesz pod krawatem, tylko musisz się trochę napocić w robocie. Jak zmieniałeś ją w trakcie dnia i dodatkowo przemywałeś i smarowałeś to nie ma mowy o zaparzeniu. To, że tatuaż wyblakł może jest winą reakcji alergicznej, organizm pozbył się alergenu w postaci tuszu, a właściwie jednego lub paru składników, które są uczulające i doprowadziło to do takiego stanu rzeczy.

Nie wiem, co ci więcej powiedzieć. Ja zjebałem kiedyś swoją dziarę, bo trzy dni po jej zrobieniu uderzyłem w melanż i zdarłem łuszczący się naskórek, ale wciąż mój tatuaż jest bardziej intensywny niż twój...

@HAKU a no tak to rozumiem 😉 źle się zrozumieliśmy wcześniej.

Dodano 5 miesięcy temu przez Maniek20150

Czy ktoś może wykonywał testy alergiczne na tusz ?? Jeśli tak to jakie i jaka była cena

Dodano 4 miesiące temu przez Maniek20150

Właśnie jestem po wizycie u dermatologa . Odnośnie testów powiedział mi ,,że teraz jedyny test jaki może wchodzić w rachubę to test z tym tuszem . Zrobić kropkę 2 /3 mm mam i obserwować . Jeśli nie będzie uczulenia to była albo infekcja albo zaskarżenie . Pokazałem mu jeszcze tą maść co dostałem z antybiotykiem . Odnośnie testów skórnych powiedział ,że są mało miarodajne i teraz tylko żeby być pewnym trzeba wykonać test podskórny z aplikacją tuszu . Co jeśli okaże się , że to bylo infekcja albo co gorsze alergia .

Dodano 4 miesiące temu przez macur14

Ja się bujam z uczuleniem od roku i nie wiem na co, bo nic nie wychodzi, więc te testy naskórne to tak naprawdę można o kant dupy potłuc niestety i tabletki mi zostają. Z alergią na tusz jest tak, że nie jest się uczulonym na cały tusz, tylko na coś obecnego w tym tuszu. Teraz robią wegańskie z jakimiś zamiennikami i innymi dziwnymi rzeczami i ciężko namierzyć, co jest nie tak. Zwłaszcza że producenci nie mają obowiązku podawania pełnego składu na opakowaniu, co dla mnie jest pojebane.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się